Air Bank

Michal Hardyn

Publikováno 10. Dubna 2021

Obsah

Air Bank je relativně nováčkem na českém bankovním trhu. Vstup na český trh zahájila 22. listopadu 2011. Tato nová banka patří do finanční a investiční skupiny PPF, jejímž zakladatelem a majoritním vlastníkem je miliardář Petr Kellner. Finanční skupina PPF je jednou z největších finančních skupin ve střední a východní Evropě. Jaké finanční produkty lze u banky získat?

Air bank vsadila při oslovování nových klientů na jednoduchost a srozumitelnost produktů, individuální přístup a na poskytování základních bankovních služeb bez poplatků. Po téměř roce fungování se Air Bank podařilo získat více než 80 000 klientů. V současnosti se banka zaměřuje na retailovou klientelu.

Produkty Air Bank

V produktovém portfoliu banky se aktuálně nachází běžný účet, spořicí účet a nedávno přibyla i půjčka.

Účet – svým klientům banka nabízí dva typy běžných účtů — Malý a Velký. Malý účet získá klient bez poplatku za sjednání a bez měsíčního poplatku za vedení účtu, ale na druhé straně jsou u tohoto typu zpoplatněny jisté transakce — například odchozí korunová platba do jiné banky v ČR, včetně trvalých příkazů, inkas a SIPO (za 5 Kč) nebo výběr hotovosti z bankomatu nebo na pobočce jiné banky (CashAdvance) v CR a v EU (25 Kč).

Velký účet je zpoplatněn měsíčním poplatkem 150 Kč a v ceně měsíčního poplatku jsou téměř všechny transakce, které potřebuje běžný uživatel — zdarma příchozí a odchozí platby, výběry z bankomatů vlastní banky ale i ostatních bank, vydání platební karty a podobně. U obou typů účtů jsou však zpoplatněny méně obvyklé transakce, jako je například výběr hotovosti z bankomatů v zahraničí, vydání třetí nebo další platební karty na žádost klienta nebo zaslání upomínky.

Spořicí účet – v nabídce Air Bank zaujme i spořicí účet, který se poskytuje s takzvanou TOP 3 garancí. TOP3 garance spočívá v tom, že banka poskytne klientům vždy jednu ze 3 nejvyšších úrokových sazeb na trhu, takže se spořicím účtem z Air bank má klient jistotu jednoho z nejlepších zhodnocení svých finančních prostředků.

Půjčka – půjčka od Air Bank byla teprve nedávno uvedena na trh a okamžitě se stala hitem na trhu. Banka totiž při včasném splácení odpouští několik měsíčních splátek. Pokud tedy klient platí měsíční splátky včas, zcela jistě získá bonusovou úrokovou sazbu bez ohledu na výši půjčené částky, věk či bonitu klienta — pouze 8,90 % p.a. Tato bonusová úroková sazba patří při neúčelových spotřebitelských úvěrech mezi nejnižší na trhu.