Air Bank

Michal Hardyn

Publikováno 08. Října 2023

Obsah

Air Bank je relativně nováčkem na českém bankovním trhu. Vstup na český trh zahájila 22. listopadu 2011. Air Bank kód banky 3030 patří do finanční a investiční skupiny PPF, jež aktivně působí ve 25 zemích. Finanční skupina PPF je jednou z největších finančních skupin, působí v Evropě, Severní Americe a v Asii. Jaké finanční produkty lze získat u banky?

Společnost vsadila při oslovování nových klientů na jednoduchost a srozumitelnost produktů, individuální přístup a na poskytování základních bankovních služeb bez poplatků. Po téměř roce fungování se Air Bank podařilo získat více než 80 000 klientů. V současnosti má banka jeden milion klientů.

Produkty společnosti

V produktovém portfoliu Air Banky kódu banky 3030 se aktuálně nachází běžný účet, účet pro děti, účet pro mladé, spořicí účet a Air Bank půjčka, kontokorent, převedení půjčky, služba rozložení platby, hypotéka, převedení hypotéky, různé druhy pojištění, investice a spoření a další.

Běžný účet Air Bank

Banka nabízí svým klientům běžný účet s možností spořit a šetřit při placení kartou. Díky spojení bankomatů mohou klienti s běžným účtem Air Bank vybírat z více než 2 000 Air Bank bankomatů v celé České republice. Výběr z Air Bank bankomatů je zdarma a nabízí se u sdílených bankomatů Komerční banky, MONETA Money Bank a UniCredit Bank.

Vedení běžného účtu Air Bank je zdarma a bez podmínek. Zdarma budou mít klienti také příchozí a odchozí tuzemské úhrady, trvalé příkazy, inkasa a okamžité platby. Za 5 plateb za měsíc kartou Air Bank získá klient 5% úrok na spořicím účtu do vkladu 250.000 Kč. V mobilní aplikaci My Air si může klient zapnout různé odměny a za placení kartou ušetří až 4.100 Kč ročně. Aplikace My Air je samozřejmě ke stažení zdarma.

Air Bank spořicí účet

V nabídce banky je Air Bank spořicí účet jeddním z nejvíce oblíbených finančních produktů. Do výše vkladu 250.000 Kč jsou peníze spořené úrokem ve výši 5 % p.a. Pro vklady do půl milionu je použita roční úroková sazba ve výši 4 %. S Air Bank spořicím účtem se pojí tzv. obálky. Jestliže klient šetří na více věcí, může si vytvořit obálky s libovolným názvem (například Dovolená) a odkládat si sem finance. Air Bank spořicí účet si může založit kdokoliv, kdo dovršil věku 15 let.

Air Bank půjčka

Mezi další oblíbené produkty patří bezesporu Air Bank půjčka. Tato online půjčka nabízí možnost půjčení peněz do výše 1.200.000 Kč s ročním úrokem od 4,9 %. Klienti mohou s Air Bank půjčkou využít 2 měsíce splátkových prázdnin a půjčku si pojistit. Air Bank půjčka dala sbohem skrytým poplatkům, sjednání, vedení a předčasné splacení Air Bank půjčky je zdarma.