Hypotéka na pozemek Hypoteční banka

Michal Hardyn

Publikováno 10. Dubna 2021

Obsah

Vyhlédli jste si pěkný pozemek za dobrou cenu, ale na jeho koupi vám chybí část finančních prostředků? Řešením může být hypotéka na pozemek. Tento úvěrový produkt poskytuje na českém trhu několik bank, ale specializuje se na něj Hypoteční banka. Jak hypotéku na pozemek získat?

Ve většině bankovních domů je podmínkou poskytnutí hypotéky na výstavbu následná stavba rodinného domu na kupovaném pozemku. Hypoteční banka nabízí možnost poskytnutí hypotečního úvěru s následnou výstavbou, ale i bez ní.

Hypotéka na pozemek

Prostřednictvím hypotéky na výstavbu z Hypoteční banky můžete získat finanční prostředky v objemu od 300 000 Kč, přičemž není stanovena maximální výše úvěru. Ta bude záviset na hodnotě pozemku a od schopnosti klienta úvěr splácet. Poměr objemu úvěru k ceně pozemku / nemovitosti však bude mít vliv na maximální lhůtu splatnosti.

Při hypotéce na pozemek do 70 procent můžete splácet 5-40 let. Při 100% hypotéce je možné splátky rozložit na období maximálně 30 let. Za své závazky vůči bance můžete ručit kupovaným stavebním pozemkem, ale i jinou tuzemskou nemovitostí určenou k bydlení.

Peníze získané z tohoto hypotečního úvěru je možné použít kromě koupě stavebního pozemku i na vypořádání majetkových poměrů spojených se stavebním pozemkem. Banka dokonce profinancuje i pozemek, který byl dříve financován z vašich vlastních zdrojů. Tímto způsobem můžete získat potřebnou hotovost na další výstavbu. Hypoteční banka nijak neomezuje výměru pozemku nebo jeho cenu.

Co budete potřebovat k vyřízení

Kromě správně vyplněné žádosti a dokladu totožnosti bude od vás banka požadovat prokázání vašich příjmů a výdajů a kupní smlouvu, případně smlouvu o budoucí kupní smlouvě.