Ferratum Bank

Adéla Ozomová

Publikováno 27. Února 2023

Obsah

Ferratum Group funguje od roku 2005 a od té doby se rychle rozrostla. Ferratum má sídlo v Helsinkách, je součástí skupiny Multitude a působí v Evropě i Americe. Zakladatelé Ferratum Bank usilují o méně stresující a zábavnější bankovnictví. Ferratum poskytuje nebankovní půjčky online. Věří, že digitální bankovnictví je jednoznačně budoucnost. Jaké produkty nabízí Ferratum Bank?

Základní informace o Ferratum Bank

Skupina Ferratum Group má sídlo v hlavním městě Finska, v Helsinkách. Vznik Ferratum Bank se datuje do května roku 2005, kdy Jorm Jokel (současný generální ředitel) založil Ferratum. Ferratum Bank získalo bankovní linenci pro poskytování půjček online ve všech zemích Evropské unie. Vizí Ferratum Credit je stát se přední světovou mobilní bankou s širokou nabídkou finančních produktů, nejen nebankovních půjček na splátky. Ferratum Bank věří, že digitální bankovnictví má velkou budoucnost. Společnost Ferratum chce zavést finanční technologie, které jsou pro uživatele intuitivní, flexibilní, snadné a poskytují vysokou míru zabezpečení.

Ferratum přihlášení do účtu probíhá zadáním rodného čísla a PIN kódu. V roce 2016 Ferratum spustilo v některých zemích Evropy revoluční platformu Mobilní banka Ferratum. Uživatelé Mobilní banky Ferratum mají přístup ke svým běžným účtům, kartám a také přístup ke službám zveřejněným jinými společnostmi. Mezi hlavní hodnoty Jorma Jokela patří profesionalita, inovace, zaměření na zákazníka a etické zásady. Ferratum Credit je kompletně mobilní banka. To znamená, že nemá žádné kamenné pobočky. Zákazníci mohou pro Ferratum kontakt využít zákaznickou podporu na chatu na ferratum.cz, na e-mailu nebo využít Centrum Pomoci.

Ferratum recenze a hodnocení firmy

Za téměř 20 let fungování získalo Ferratum recenze a hodnocení firmy od velkého množství lidí. Ferratum Bank pracuje v 15 státech, má přes 2 miliony zákazníků, jež využily výhody flexibilní půjčky online. Kladně hodnocené je zabezpečení (Ferratum přihlášení probíhá přes rodné číslo, nikoliv přes celé jméno nebo e-mailovou adresu) a jednoduchost procesu sjednání půjček. Některé z Ferratum recenzí jsou přímo na webových stránkách ferratum.cz, jsou však poměrně staré (nejnovější Ferratum recenze je 2 roky stará). Nutno říci, že hodnocení a Ferratum recenze jsou dobré, celkový rating ukazuje 4,2 z 5.

Ferratum recenze a hodnocení firmy jsou obecně na velmi dobré úrovni. Webový portál Testado udělil Ferratum Banky celkové hodnocení 7,4 z 10. Testado uvedlo jako největší nevýhody Ferratum Group absenci zákaznické infolinky, chybějící pojištění schopnosti splácet půjčku online a vyšší úrokové sazby při delším splácení. Naopak jako výhody Ferratum Credit Testado určilo kompletní online sjednání, možnost odložení splátek nebo flexibilní čerpání nebankovní půjčky na splátky.

Ferratum půjčky online

Ferratum Group má v nabídce produktů 2 flexibilní půjčky online. První Ferratum půjčka je Ferratum půjčka na 30 dní, druhým produktem je rychlá nebankovní půjčka na splátky. Obě dvě Ferratum půjčky mají stejnou možnost půjčení peněz – od 2.500 Kč do 80.000 Kč. Ferratum půjčka na 30 dní je bez dalších poplatků. Zájemce o tuto Ferratum Credit půjčku vyplní žádost, zašle výpis z bankovního účtu na e-mail info@ferratumbank.cz. Ve finále získá klient peníze do 20 minut na bankovní účet.

Splácení Ferratum půjčky vyřešila společnost Ferratum dvěma způsoby. Prvním je jednorázové splacení půjčky po 30 dnech, anebo dlouhodobé splácení každý měsíc. Příkladem je Ferratum půjčka na 30 dní ve výši 50.000 Kč. Klient může splatit úvěr po 30 dnech jednorázovou platbou 56.039 Kč nebo bude splácet 7.297,97 Kč za měsíc. Platí se výhradně úroky, žádné poplatky.

Rychlá flexibilní půjčka online Ferratum Credit je taktéž bez poplatků, vedení účtu je zdarma a klient má navíc možnost odstoupit od smlouvy do 14 dní. Počáteční krok při žádosti o Ferratum Credit půjčku je zvolit si první výběr, dále zadává klient své osobní údaje. Rozhodnutí o tom, zda bude půjčka online schválena či nikoliv, obdrží zájemce do několika minut od podání žádosti o nebankovní půjčku Ferratum Bank.

Podmínky půjčky

Ferratum Credit je půjčka bez ručení, neobsahuje žádné skryté poplatky a klienti nehradí ani předčasné splacení půjčky. Ferratum Credit je půjčka na cokoliv, klient nemusí sdělovat účel využití peněz, ani dokládat faktury nebo účtenky. Podmínky pro schválení Ferratum půjčky jsou následující: minimální věk 20 let, pravidelný zdroj příjmů, trvalé bydliště na území České republiky, platný občanský průkaz. Žadatel o Ferratum Credit nesmí mít záznam v insolvenčním rejstříku.

Úvěrová smlouva od Ferratum Bank se uzavírá na dobu neurčitou, přičemž minimální doba trvání úvěru je 61 dnů. Klienti mohou čerpat finance opakovaně až do výše nevyčerpaného úvěrového rámce. Splatí-li klient Ferratum půjčku včas a řádně, může ji později znovu využít. Předčasné splacení půjčky od Ferratum Bank je samozřejmé, jedná se o flexibilní produkt.

Ferratum kontakt

Ferratum kontakt je k dispozici na webových stránkách ferratum.cz. Klienti mohou využít například jeden z Ferratum kontaktů chat s Fergie. Chat má provozní dobu od pondělí do pátku od 8 do 18 hodin. Zájemce o chat s Fergí musí zadat požadované informace, kterými je celé jméno a e-mailová adresa. Teprve poté může vznést dotaz či připomínku. Ferratum.cz obsahuje také e-mailový Ferratum kontakt na info@ferratumbank.cz. E-mailová adresa pro média zní media@ferratumbank.cz. Zákaznická infolinka není k dispozici. Na druhou stranu je na webu ferratum.cz k dispozici tzv. Centrum Pomoci pro nejčastější otázky a Ferratum blog.

Ferratum poradna je rozdělena do kategorií podle tématu (žádost o Ferratum půjčku, klientský účet a Ferratum přihlášení do účtu apod.). Na blogu Ferratum Bank klienti najdou finanční poradenství a informace z oblasti finanční technologie. Služby Ferratum Bank poskytuje skupina Multitude Bank p.l.c., akciová společnost registrovaná podle maltských zákonů pod číslem C56251, ST Business Centre 120, The Strand, Gzira, GZR 1027 Malta. Skupina Multitude Bank p.l.c. má licenci od Úřadu pro finanční služby na Maltě a zároveň je regulovaná Evropskou centrální bankou.