Home Credit: Historie a nabídka produktů

Adéla Ozomová

Publikováno 19. Února 2023

Obsah

Home Credit je známá především svým systémem splátkového prodeje, ale není to jediná činnost této společnosti. Home Credit je poskytovatel nebankovních půjček, kde opravdu půjčí. Poskytuje flexibilní Home Credit půjčky, financování aut na splátky a Home Credit konsolidace. Home Credit nabízí například výprodej notebooků a jiné elektroniky a má svou Home Credit Arenu. Co všechno nabízí Home Credit a jaký je Home Credit kontakt?

O Home Credit a.s.

Společnost Home Credit a.s. funguje od roku 1997. Dnes je Home Credit součástí globální fintech skupiny, která patří k největším ve svém oboru. Home Credit pomáhá lidem nejen při nákupech na splátky přímo v obchodech a na internetu, nabízí také hotovostní půjčky, financování auta, Home Credit konsolidaci stávajících půjček nebo kreditní karty. Skupina Home Credit stojí i za řadou dalších značek, které mění a posouvají trh, například Zonky a Air Bank. Zonky poskytuje především půjčky, investice a pojištění. Air Bank má pro klienty klasickou bankovní nabídku služeb: půjčky, hypotéky, investice, spoření a pojištění.

Společnost poskytuje svým klientům jednoduché a flexibilní půjčky Home Credit. Společnost Home Credit a.s. je členem několika asociací (Česká leasingová a finanční asociace, SOLUS, NRKI, BRKI a další) a získala různá ocenění. Hodnocení od klientů je možné zjistit v Home Credit recenzích. V roce 2020 získala Home Credit ocenění nezávislé globální autority Superbrands Brand Council, v roce 2021 se v soutěži Zlatá koruna umístila na 3. místě mezi poskytovali nebankovních půjček.

Nabídka Home Credit produktů

Společnost Home Credit má široké portfolium služeb. Pro část svých produktů má Home Credit a.s. speciální telefonní čísla, přes která mohou klienti řešit své dotazy (například linka pro Home Credit předčasné splacení, linka pro financování aut atd.). Společnost Home Credit poskytuje nejen nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí, ale také nákupy na splátky, Home Credit konsolidaci, financování auta a někoho možná překvapí nabídka akčního zboží na splátky s 0% úrokem a výprodej notebooků a mobilů.

K Home Credit patří také Kamali půjčka online s možností půjčení peněz do částky 20.000 Kč. Kamali půjčka online je nejbezpečnější mikropůjčka na českém trhu. První půjčka je zdarma do částky 15.000 Kč a klient má peníze ihned na účtu.

Samostatnou kategorií je potom Home Credit Arena, multifunkční hala. Společnost spustila správce financí Home Credit, kde mají klienti své peníze neustále pod kontrolou. Správce financí Home Credit umožňuje přístup do systému 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Klient získá přehled o splátkách a veškerých transakcích. Správce financí Home Credit dává také informace o Home Credit půjčkách, nákupech na splátky a kreditních kartách. V kombinaci s mobilní aplikací Home Credit získá klient perfektní přehled.

Home Credit přihlášení do mobilní aplikace probíhá kódem, otiskem prstu nebo rozpoznáním obličeje. Klient se po Home Credit přihlášení do klientské zóny na webových stránkách homecredit.cz dostane do jakési poradny. Home Credit klientská zóna obsahuje cenné informace o finančních produktech, slovníček pojmů, otázky a odpovědi na nejčastější dotazy a dokumenty ke stažení.

Flexibilní Home Credit půjčka

Kladně hodnoceným produktem v Home Credit recenzích je flexibilní půjčka Home Credit. Klient může splácet každý měsíc jinou částku. Home Credit půjčka je sjednaná za 15 minut online nebo přes Home Credit infolinku. Osobní Home Credit kontakt není možný, protože Home Credit pobočky neexistují. Ke sjednání půjčky Home Credit stačí zájemci 2 doklady totožnosti. Flexibilní půjčka Home Credit je revolvingový úvěr do maximální výše 250.000 Kč s možností opakovaně čerpat na cokoliv. Dříve se tento produkt jmenoval Tesco půjčka a poskytovatel Tesco Stores ČR a.s. Tesco půjčka od 1. 4. 2023 náleží výhradně společnosti Home Credit.

Home Credit kalkulačka na webových stránkách Home Credit a.s. ukáže zájemci, jaké splátky by platil, jak by byl vysoký úrok a kolik by ve finálo za Home Credit půjčku zaplatil. K půjčce Home Credit je možné sjednat pojištění schopnosti splácet a doplňkové služby. Pojištění k Home Credit půjčce je připravené ve dvou balíčcích a pomůže například při pracovní neschopnosti, ztrátě příjmu, hospitalizaci apod. Doplňková služba k nebankovní půjčce je bezplatné odložení splátek.

Nákupy na splátky

Nákupy na splátky u Home Credit probíhají přes tzv. Šikovný účet. Šikovný účet je nástroj na nákupy na splátky kdekoliv. Klient si může Šikovný účet představit jako ovocný koláč, ze kterého se první nákup, jeden kousek, rozloží do splátek. Zbytek koláče zůstává na další nákupy a splacené peníze je možné ihned znovu využít. Šikovný účet nabízí 2 tarify, mezi kterými si klient může přepínat v mobilní aplikaci. Nákup na splátky probíhá následovně. Klient si vybere na partnerském e-shopu zboží za minimální částku 1.000 Kč.

Na konkrétním e-shopu zvolí variantu platební metody „Nákup na splátky Home Credit“ nebo požádá personál kamenné prodejny, následně si zvolí výši měsíční splátky a sjedná si Šikovný účet. Cena nákupu bude odečtena z Šikovného účtu klienta a rozložena do splátek. E-shop ihned expeduje zvolené zboží. Nákup na splátky nabízí také slevy u vybraných partnerů.

Home Credit konsolidace

Další z finančních produktů je Home Credit konsolidace nabízející sloučení půjček do výše až 700.000 Kč. S Home Credit konsolidací si mohou klienti sjednat hotovostní půjčku navíc. Sloučení půjček umožňuje sloučit všechny druhy úvěrů, vyřízení je samozřejmě online nebo přes Home Credit infolinku a stačí dva doklady totožnosti. Podobně jako u půjčky Home Credit, tak u Home Credit konsolidace může klient využít Home Credit kalkulačku pro zobrazení, jak vysoké by byly splátky a úroky.

K Home Credit konsolidace je možné sjednat pojištění schopnosti splácet a doplňkové služby. Odložení splátek a změnu počtu a výše splátek. Odložení splátek může klient využít po každých 6 řádně zaplacených splátkách. Změna počtu a výše splátek má stejné podmínky. Obě dvě doplňkové služby Home Credit konsolidace se při jednorázové změně hradí částkou 199 Kč. V případě sjednání služby předem se platí 39 Kč.

Financování auta

Financování auta na splátky u Home Credit je řešeno jako ojeté auto na splátky. Na splátky si může klient pořídit jak osobní, tak užitkový automobil a dokonce motorku. Financování auta u Home Credit půjčí klientům od 30.000 Kč na auto a od 15.000 Kč na motorku. Půjčka na auto se dá sjednat online během 20 minut. Před sjednáním jakékoliv půjčky je vhodné využít online nástroj. Úvěr na auto kalkulačka zobrazí veškerá potřebná čísla od výše splátky po celkovou částku půjčky.

Při použití úvěru na auto kalkulačky si může klient udělat přehled o cenách konkrétních půjček na auto. Při výběru vozu bude mít jasno, do jaké cenové hladiny se chce vejít. S Home Credit půjčkou na auto si může klient vybrat ojetý vůz v bazaru a sjednat úvěr s prodávajícím přímo na místě.

Home Credit Arena

Home Credit nemá v nabídce produktů pouze nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí. Možná jste slyšeli o Home Credit Areně. Home Credit Arena je jedna z nejmodernějších multifunkčních hal v ČR. Díky svým vlastnostem je ideální pro sportovní i kulturní akce, veletrhy a konference. Od svého dokončení v roce 2005 se Home Credit Arena stala stěžejním kulturně-společenským místem v regionu libereckého kraje. V Home Credit Areně se ročně uskuteční skoro 100 akcí domácího i mezinárodního charakteru.

Home Credit Arena má restaurace a občerstvení a také obchody se sportovním vybavením. Výstavba Home Credit Areny podle návrhu architekta Antonína Buchty a rekonstrukce areálu získala ocenění Stavba roku 2006. Od zahájení provozu do roku 2014 nesla název Tipsport arena, od roku 2014 hale propůjčila jméno společnost Home Credit. Home Credit Arena je domovským stánkem progresivního hokejového klubu Bílí Tygři Liberec, který pravidelně bojuje o nejvyšší příčky extraligy ledního hokeje. 

Home Credit kontakt

Na webových stránkách homecredit.cz je veškerý Home Credit kontakt. Zájemci o osobní schůzku by hledali Home Credit pobočky marně. Podobně jako většina nebankovních společnostní nemá Home Credit pobočky. Home Credit infolinka je dostupná na telefonních číslech +420 542 100 100 a +420 727 618 618. Obě dvě Home Credit infolinky fungují v pracovní dny od 8 do 17 hodin. E-mailový kontakt na společnost je info@homecredit.cz

Klientům je k dispozici i mobilní aplikace Home Credit. Klientská Home Credit infolinka pro financování aut je dostupná na telefonu +420 542 100 400 v pracovní dny od 8 do 17 hodin. E-mailový kontakt zní autoklient@homecredit.cz. Non stop linka pro možnost sjednat půjčky Home Credit je 800 900 690. Linka pro Home Credit předčasné splacení má telefonní číslo +420 542 100 500 a funguje v pracovních dnech od 8 do 16 hodin.