Raiffeisenbank Americká hypotéka Univerzál

Michal Hardyn

Publikováno 12. Dubna 2021

Obsah

Potřebujete získat větší objem peněz na financování čehokoliv s nízkou úrokovou sazbou a dlouhou lhůtou splatnosti? Máte nemovitost, kterou byste mohli za své závazky ručit? V případě, že jste na obě otázky odpověděli kladně, tak je pro vás vhodným typem financování americká hypotéka, nebo jinak řečeno neúčelový úvěr zajištěn tuzemskou nemovitostí. Kde ji lze získat?

V nabídce má americkou hypotéku téměř každá banka a konkrétně Raiffeisenbank ji poskytuje prostřednictvím produktu Americká hypotéka Univerzál.

Parametry Americké hypotéky – Raifeisenbank

Finanční prostředky můžete použít na cokoliv. Banka se vás nebude ptát na účel jejich použití. Je vhodné ji použít zejména v případě, pokud by klasický spotřební úvěr nestačil na financování vašich záměrů.

Americká hypotéka Vám totiž umožní půjčit si větší objem peněz díky tomu, že úvěr bude zajištěn nemovitostí. Úrokové sazby jsou mnohem nižší než v případě spotřebitelských úvěrů, na druhé straně o něco vyšší než u klasických hypoték.

V případě, že Raiffeisenbank sdělíte na co peníze plánujete použít, získáte ještě výhodnější úrokovou sazbu. Prostřednictvím americké hypotéky z RaiffeisenBank si můžete půjčit od 300 000 Kč až do 70% hodnoty nemovitosti.

Splátky si můžete rozložit na období od 5-20 let. Neúčelové hypotéky fungují podobně jako klasické hypoteční úvěry — klient si může zvolit fixaci úrokové sazby, během níž se nebude výše měsíční splátky měnit — na konci tohoto období je možné úvěr předčasně splatit bez poplatku.

Raiffeisenbank si však pro klienty připravila novinku — mimořádné splátky mimo otočku úrokové sazby, které jsou bankou často nazývané jako „turbo splátky„. Díky turbo splátkám má klient možnost realizovat mimořádné splátky až do výše 25 % ze zůstatkové částky úvěru každých 12 měsíců, bez ohledu na stanovené období fixace úrokové sazby.