Citibank

Citibank prošla změnami v minulých letech a již v Česku nabízí již služby pouze pro firemní zákazníky. Připravujeme aktualizaci článku.

Citibank má významné postavení na bankovním trhu po celém světě. Může se pochlubit více než 200 letou historií a zastoupením ve 100 zemích světa. Historie této finanční instituce se začala psát v roce 1812 v New Yorku, kdy byla založena pod názvem First National City Bank a už o pár desetiletí později, v roce 1890 se stala největší americkou bankou. Jako jedna z prvních bank začala expandovat do zahraničí. V současnosti má své zastoupení ve více než 100 zemích světa a prostřednictvím svých dvou divizí Citicorp a Citi Holdings poskytuje komplexní finanční služby fyzickým osobám, korporátním klientům, vládám a institucím. V nabídce této banky jsou služby osobního bankovnictví včetně úvěrů pro fyzické osoby, nabídka firemního a investičního bankovnictví, obchodování s cennými papíry a wealth management.

Na český trh vstoupila Citibank v roce 1991 a působí zde jako organizační složka Citibank Europe plc. Již přes dvě desetiletí poskytuje tato banka kvalitní finanční služby pro jednotlivce a pro firemní klienty, ke kterým patří malé a střední podniky a velké nadnárodní korporace. Významné místo má v nabídce služeb i program Citigold pro afluentní klientelu. Program Citigold se úrovní, kvalitou a rozsahem poskytovaných služeb řadí mezi elitní kategorie bankovních služeb a je určen pro úzkou skupinu privátních klientů, jejichž finanční záležitosti si vyžadují zvýšenou pozornost a péči osobního bankéře.

Produktové portfolio

V rámci služeb osobního bankovnictví pro individuální klienty banka nabízí kvalitní a propracované produkty — jedná se především o nabídku investičních produktů, přičemž důraz je kladen na kvalitu poskytovaných služeb. V produktovém portfoliu nechybí ani běžné bankovní služby a produkty jako spoření, běžné účty, úvěry, kreditní karty a pojištění.

Citibank půjčky a úvěry

Kreditní karty – Citibank je známá zejména širokou nabídkou kreditních karet. Za vydání karty se neplatí žádný poplatek a vybrané kreditky vrací zpět 2% z každého nákupu. Všechny se poskytují s nadstandardně dlouhým bezúročným obdobím, až 55 dní. Po skončení bezúročného období je dlužná částka na kartě úročena sazbou 23,99% p.a.. S každou vydanou kartou se držitel automatická stává členem Citi Clubu, díky kterému získáte slevy až do 25% u vybraných obchodníků. Citibank nabízí až 12 typů kreditních karet, přičemž každá poskytuje jiné benefity a slevy. Pokud často nakupujete v Bille, tak jistě oceníte Citi Billa kreditku, se kterou získáte 3% bonus z každého nákupu zaplaceného Billa kartou. Pokud si chcete snížit fakturu za telefonické a internetové služby 02 až o 30%, tak Vás jistě zaujme O2 Citi kreditka nebo O2 Citi zlatá kreditní karta. Detailně se jednotlivým kreditním kartám od Citibank věnujeme v jiných článcích.

Citibank půjčka – CitiPůjčka Citipůjčka je neúčelový úvěr, který banka poskytuje od 30 000 Kč do 600 000 Kč bez ručitele či jiného zabezpečení. Úvěr lze získat bez toho, abyste osobně navštívili banku a poskytuje se i bez nutnosti založení běžného účtu v Citibank. Splatnost tohoto úvěrového produktu je od 12-72 měsíců. Úrok je při této půjčce srovnatelný s ostatními neúčelovými spotřebními úvěry a jeho výška se pohybuje v rozmezí 10,99% — 15,99% ročně.

Konsolidace se CitiPůjčkou – kosolidace je sloučení dříve poskytnutých úvěrů do jednoho s cílem snížit měsíční splátku. Snížení měsíční splátky je možné následujícími způsoby:

  1. snížením úrokové sazby a zachováním stejné (původní) splatnosti
  2. prodloužením lhůty splatnosti se dosáhne výrazné snížení měsíčních splátek

Citibank nabízí obě výše uvedené možnosti plus možnost původní úvěr navýšit o požadovanou částku při zachování stejné měsíční splátky. Citibank zájemců o konsolidaci láká i těmto příslibem: „Doneste nám nabídku na konsolidaci půjček od konkurence a my Vám nabídneme lepší!” Konsolidace se CitiPůjčkou je zcela bez poplatků — neplatíte za zpracování úvěrové dokumentace, ani za správu a vedení úvěrového účtu, dokonce i předčasné splacení je zdarma. Na poskytnutí tohoto úvěrového produktu je nutné, abyste měli trvalý pobyt a zaměstnání v ČR, věk od 25 let a čistý měsíční příjem v čistém minimálně 15 000 Kč.