Citibank

Michal Hardyn

Publikováno 08. Dubna 2021

Obsah

Citibank má významné postavení na bankovním trhu po celém světě. Může se pochlubit více než 200letou historií a zastoupením ve 100 zemích světa. Jaké produkty nabízí v České republice?

Historie této finanční instituce se začala psát v roce 1812 v New Yorku, kdy byla založena pod názvem First National City Bank a už o pár desetiletí později, v roce 1890 se stala největší americkou bankou.

Jako jedna z prvních bank začala expandovat do zahraničí. V současnosti má své zastoupení ve více než 100 zemích světa a prostřednictvím svých dvou divizí Citicorp a Citi Holdings poskytuje komplexní finanční služby fyzickým osobám, korporátním klientům, vládám a institucím.

Působení Citibank

V nabídce této banky jsou služby osobního bankovnictví včetně úvěrů pro fyzické osoby, nabídka firemního a investičního bankovnictví, obchodování s cennými papíry a wealth management.

Na český trh vstoupila Citibank v roce 1991 a působí zde jako organizační složka Citibank Europe plc. Již přes dvě desetiletí poskytuje tato banka kvalitní finanční služby pro jednotlivce a pro firemní klienty, ke kterým patří malé a střední podniky a velké nadnárodní korporace.

Významné místo má v nabídce služeb i program Citigold pro afluentní klientelu. Program Citigold se úrovní, kvalitou a rozsahem poskytovaných služeb řadí mezi elitní kategorie bankovních služeb a je určen pro úzkou skupinu privátních klientů, jejichž finanční záležitosti si vyžadují zvýšenou pozornost a péči osobního bankéře.

Produktové portfolio

V rámci služeb osobního bankovnictví pro individuální klienty banka nabízí kvalitní a propracované produkty — jedná se především o nabídku investičních produktů, přičemž důraz je kladen na kvalitu poskytovaných služeb. V produktovém portfoliu nechybí ani běžné bankovní služby a produkty jako spoření, běžné účty, úvěry, kreditní karty a pojištění.

Citibank půjčky a úvěry

Kreditní karty – Citibank je známá zejména širokou nabídkou kreditních karet. Za vydání karty se neplatí žádný poplatek a vybrané kreditky vrací zpět 2 % z každého nákupu.

Všechny se poskytují s nadstandardně dlouhým bezúročným obdobím, až 55 dní. Po skončení bezúročného období je dlužná částka na kartě úročena sazbou 23,99 % p.a. S každou vydanou kartou se držitel automatická stává členem Citi Clubu, díky kterému získáte slevy až do 25 % u vybraných obchodníků. Citibank nabízí až 12 typů kreditních karet, přičemž každá poskytuje jiné benefity a slevy.

Pokud často nakupujete v Bille, tak jistě oceníte Citi Billa kreditku, se kterou získáte 3% bonus z každého nákupu zaplaceného Billa kartou. Pokud si chcete snížit fakturu za telefonické a internetové služby 02 až o 30 %, tak Vás jistě zaujme O2 Citi kreditka nebo O2 Citi zlatá kreditní karta. Detailně se jednotlivým kreditním kartám od Citibank věnujeme v jiných článcích.

Citibank půjčka

CitiPůjčka je neúčelový úvěr, který banka poskytuje od 30 000 Kč do 600 000 Kč bez ručitele či jiného zabezpečení. Úvěr lze získat, aniž byste osobně navštívili banku a poskytuje se i bez nutnosti založení běžného účtu v Citibank. Splatnost tohoto úvěrového produktu je od 12-72 měsíců. Úrok je při této půjčce srovnatelný s ostatními neúčelovými spotřebními úvěry a jeho výška se pohybuje v rozmezí 10,99 % — 15,99 % ročně.

Konsolidace se CitiPůjčkou – kosolidace je sloučení dříve poskytnutých úvěrů do jednoho s cílem snížit měsíční splátku. Snížení měsíční splátky je možné následujícími způsoby:

  1. snížením úrokové sazby a zachováním stejné (původní) splatnosti
  2. prodloužením lhůty splatnosti se dosáhne výrazné snížení měsíčních splátek

Citibank nabízí obě výše uvedené možnosti plus možnost původní úvěr navýšit o požadovanou částku při zachování stejné měsíční splátky. Citibank zájemců o konsolidaci láká i těmto příslibem: „Doneste nám nabídku na konsolidaci půjček od konkurence a my Vám nabídneme lepší!

Konsolidace se CitiPůjčkou je zcela bez poplatků — neplatíte za zpracování úvěrové dokumentace, ani za správu a vedení úvěrového účtu, dokonce i předčasné splacení je zdarma. Na poskytnutí tohoto úvěrového produktu je nutné, abyste měli trvalý pobyt a zaměstnání v ČR, věk od 25 let a čistý měsíční příjem v čistém minimálně 15 000 Kč.