mBank

Michal Hardyn

Publikováno 10. Dubna 2021

Obsah

mBank vznikla jako jedna z prvních virtuálních bank ve střední Evropě (na český trh vstoupila v roce 2007). Je jednou z mála bank na českém trhu, která si dala za cíl poskytování základních bankovních služeb za co nejnižší ceny. Jaké finanční produkty klientům poskytuje?

mBank funguje hlavně online, takže klienti většinu bankovních operací realizují prostřednictvím internet bankingu, díky čemuž jsou i ceny bankovních produktů nižší a kde se dá, tam banka odpouští poplatky.

V mBank můžete mít zdarma běžný účet, spořicí účet, bez poplatku je i poskytnutí hypotéky či kreditní karty. Hlavní výhodou mBank je tedy poskytování služeb za podstatně nižší ceny, než mohou nabídnout tradiční „kamenné banky“ s množstvím poboček.

Pobočky a mKiosky mBank

mBank myslí i na klienty, kteří preferují osobní přístup. Její obchodní sít‘ tvoří takzvané mKiosky a Finanční Centra. Finanční centrum je klasická kamenná pobočka, na které můžete získat informace o všech produktech banky a na kterých můžete vybavit složitější finanční produkty — například hypotéku.

mKiosek je malý stánek, který se nachází ve větších nákupních centrech, kde se můžete připojit do internet bankingu mBank a k dispozici je Vám i mLink.

Stabilitu a zázemí této mladé online bance poskytuje finanční skupina Commerzbank, která patří mezi přední banky v Německu, ale i v celé Evropě.

V současnosti je mBank průkopníkem inovací a zajímá v českém bankovním sektoru významné postavení v oblasti retailového a internetového bankovnictví. V nabídce bankovních služeb se nacházejí běžný účet mKONTO, mSPOŘENÍ (v rámci kterého poskytuje klientům termínovaný vklad mVKLAD, spořicí účet eMAX a eMAX Plus) a úvěrové produkty, o kterých si povíme více.

mBank půjčky

V porovnání s ostatními bankami, mBank nabízí méně úvěrových produktů, ale na druhé straně se jedná o zajímavé produkty, které jsou výjimečné nízkou cenou a značnou flexibilitou:

mHYPOTÉKA

O mHYPOTÉCE se dá říci, že se jedná o velmi zajímavý produkt —spojuje v sobě totiž několik úvěrů v jednom, podle toho, na co budou peníze z mHYPOTÉKY použity: refinancování, koupě nemovitosti, výstavba a rekonstrukce, neúčelový hypoteční úvěr (americká hypotéka), konsolidace a vypořádaní společného jmění manželů a dědických podílů.

mHYPOTÉKA se poskytuje v rozsahu od 200 000 Kč maximálně do 80% hodnoty zastavované nemovitosti. Splátky si můžete rozložit na roku, maximálně však na 40 let.

Při podpisu smlouvy si můžete vybrat bud‘ variabilní úrokovou sazbu (která je aktualizována na základě vývoje ceny peněz na trhu), nebo fixní úrokovou sazbu na období 1, 2, 3, 4 nebo 5 let. Variabilní úrokovou sazbu můžete kdykoli změnit na fixní.

mHYPOTÉKA se poskytuje bez poplatku za poskytnutí a bez poplatku za správu a vedení úvěrového účtu. Pokud nebudete moci úvěr splácet v důsledku zhoršení finanční situace při ztrátě zaměstnání nebo z důvodu nemoci trvající déle než jeden měsíc, můžete požádat o odklad splátek jistiny na dobu 6 měsíců. Během odkladu budete platit jen úroky.

mPŮJČKA plus

mPŮJČKA plus je neúčelový spotřební úvěr, který je určen pro stávající klienty banky (majitelé mKONTA). Poskytuje se formou předschváleného úvěru, ve výši od 10 000 — 500 000 Kč.

Výši schváleného úvěru se klient dozví formou zprávy z banky v internet bankingu, přičemž tato nabídka není časově omezena. Výhodou mPŮJČKY oproti ostatním bezúčelovým spotřebitelským úvěrům je skutečnost, že ji můžete kdykoliv předčasně splatit bez poplatku.

Zdarma je i vedení úvěrového účtu. Jediný poplatek, který musí klient zaplatit je poplatek za poskytnutí úvěru — 1,5 % z výše schválené půjčky. Úroková sazba se u tohoto úvěrového produktu pohybuje od 8,9 % do 18,9 % ročně.

mKREDITKA

Pokud chcete mít finanční rezervu pro neočekávané výdaje nebo jen tak rádi nakupujete kreditní kartou, mBank má pro Vás v nabídce dva typy kreditních karet VISA Classic (s úvěrovým limitem do 150 000 Kč) a VISA Gold (s limitem do 500 000 Kč).

Obě kreditní karty se poskytují bez poplatku za vydání a vedení karty a s nadstandardně dlouhým bezúročným obdobím až 54 dní. Pokud stihnete dluh na kartě vyrovnat do konce bezúročného období, můžete využívat peníze banky bez úroku.

Bezúročné období se vztahuje pouze na bezhotovostní transakce a neplatí pro výběry v hotovosti. Minimální měsíční splátka je pro obě karty 3 % z dlužné částky, minimálně 50 Kč, ale banka nabízí možnost zřízení 100% inkasa dlužné částky.

mBank nabízí také u kreditních karet flexibilní řešení pro každého klienta, a tak přišla s konceptem 3 tarifů, přičemž každý tarif nabízí jiné úročení a roční poplatek za kartu. Pokud plánujete kreditku využívat jen občas, bude se vám hodit Tarif 1 s nulovým ročním poplatkem.

Pokud kreditní kartu využíváte velmi často a nákupy si bez ní nedokážete představit, tak zvolte tarif 3, který poskytuje nejvýhodnější úrokovou sazbu, ale na druhé straně vyšší roční poplatek.