Hypotéka na rekonstrukci Hypoteční banka

Michal Hardyn

Publikováno 05. Dubna 2021

Obsah

V nabídce Hypoteční banky, největšího poskytovatele hypotečních úvěrů v České republice, nesmí chybět ani Hypotéka na rekonstrukci a stavbu. Jak ji lze využít?

Díky tomuto specializovanému účelovému úvěru můžete financovat výstavbu rodinného domu nebo rekonstrukci vaší nemovitosti. Pokud plánujete stavět rodinný dům, z úvěru je možné financovat i koupi stavebního pozemku. Výhodou je, že za závazky vůči bance můžete ručit i stavěnou (rekonstruovanou) nemovitostí.

Parametry hypotéky

Minimální výška hypotečního úvěru je 300 000 Kč a maximální úvěrový strop bude záviset od hodnoty zastavované nemovitosti.Hypoteční banka poskytne finanční prostředky až do 100 % hodnoty nemovitosti.

Při 100% hypotékách je však třeba počítat s tím, že úroky budou vyšší. Nejvýhodnější úrokovou sazbu získáte při LTV (poměru úvěru k hodnotě nemovitosti) do 70

%. Navíc hypotéku na stavbu nebo rekonstrukci do 70% můžete splácet až 40 let, díky čemuž se úvěrové zatížení rozloží na delší období a vy získáte nízké měsíční splátky. Pokud byste se přece jen rozhodli pro 100% hypotéku, počítejte s kratší splatností, maximálně do 30 let.

Každopádně největší výhodou hypotéky na rekonstrukci a stavbu je zjednodušené čerpání bez nutnosti dokládání faktur.