Cofidis

Michal Hardyn

Publikováno 07. Dubna 2021

Obsah

Společnost Cofidis patří mezi silné hráče na trhu nebankovních subjektů nejen v České republice, ale i v celé Evropské unii. Na českém trhu poskytuje finanční služby od roku 2004, přičemž portfolio jejich služeb lze rozdělit do tří hlavních kategorií — poskytování rychlých nebankovních půjček, prodej na splátky a vydávání kreditních karet. Vyplatí se služby společnosti Cofidis?

Přestože na českém trhu působí jen 8 let, společnost Cofidis má mnohem delší historii, než by se mohlo na první pohled zdát. Původem je to francouzská firma, založená již v roce 1982 za účelem prodeje na splátky v zásilkové společnosti 3 Suisses.

Postupem času přidávala i nové činnosti a dnes je její hlavní oblastí působení poskytování půjček. Možná na rozdíl od jiných nebankovních společností, které půjčí komukoliv bez ohledu na to, zda tato osoba bude nebo nebude mít na splátky, Cofidis půjčuje zodpovědněm a tak přišla s nápadem online prescoringové kalkulačky.

Po zadání požadovaných údajů, jako je výše měsíčního příjmu v čistém a měsíční náklady kalkulačka vypočítá maximální měsíční splátku, kterou klientovi poskytne, aniž by to zatížilo jeho rodinný rozpočet. Samozřejmě, Cofidis nesleduje prescoringovou kalkulačkou jen klientovy zájmy, ale hlavně své — aby měla jistotu, že dlužník svůj úvěr splatí a nebude mít tak problémy s vymáháním dluhů.

Základní charakteristika půjčky z Cofidisu

Poskytuje se v rozsahu od 20 000 do 300 000 Kč s dobou splatnosti 1-7 let, přičemž maximální doba splatnosti záleží i na objemu úvěru. Žádost o půjčku z Cofidisu si může podat každý občan starší 18 let s pravidelným měsíčním příjmem. O tom, zda bude vaše žádost schválena, rozhoduje hlavně výše příjmu a vaše stávající náklady. Půjčky poskytují i důchodcům a ženám na mateřské dovolené. Pokud patříte k této skupině obyvatelstva, šance na schválení půjčky si zvýšíte, pokud do žádosti uvedete vašeho partnera / partnerku.

Na vybavení budete potřebovat následující doklady

  • kopii občanského průkazu žadatele a pokud je na žádosti uveden i spolužadatel, tak i jeho občanský průkaz
  • druhý doklad totožnosti (cestovní pas, rodný list, řidičský průkaz a jiné)
  • kompletní výpis z bankovního účtu za poslední měsíc
  • potvrzení o výši příjmu od zaměstnavatele nebo výměr důchodu

Jak podat žádost

Cofidis má propracovaný systém podávání žádostí online. Na web stránce cofidis.cz si nejdříve vypočítáte, jak vysokou měsíční splátku si můžete dovolit. Podle maximální měsíční splátky si ve druhém kroku zvolíte požadovaný objem úvěru a dobu splatnosti — kalkulačka vás upozorní, pokud „přešvihnete“ max. měsíční splátku a požádá vás o prodloužení splatnosti nebo o snížení požadované částky.

Po konfiguraci požadovaných parametrů úvěru vám kalkulačka vypočítá úrok, RPSN a celkovou částku, kterou budete muset vrátit. Pokud s podmínkami souhlasíte, tak už stačí vyplnit jen krátký online formulář, kde se požaduje jméno, příjmení, adresa, kontaktní údaje, rodinný stav, počet dětí a typ bydlení.

Po odeslání žádosti je potřeba počkat na telefonát od obchodního zástupce společnosti Cofidis, který vás bude informovat o stavu vaší žádosti. Pokud bude úvěr předběžně schválen, dostanete poštou nebo emailem smlouvu, kterou musíte podepsat a spolu s požadovanými dokumenty poslat na adresu:

COFIDIS s.r.o.
Poskytovatel půjček a úvěrů
Bucharova 1423/6
158 00 Praha 5

Po odeslání smlouvy a konečném posouzení žádosti dostanete peníze na účet do dvou pracovních dnů.

Úrokové sazby a poplatky

Úroková sazba se v Cofidisu pohybuje od 7 do 34,9 % ročně, což představuje průměrné hodnoty v nebankovním sektoru.

Kromě úroku už neplatíte žádné jiné poplatky, půjčku získáte bez poplatku za poskytnutí a bez poplatku za předčasné splacení.