Provident

Michal Hardyn

Publikováno 07. Dubna 2021

Obsah


Půjčky z Providentu jsou velmi žádané, ale na druhé straně i kritizované na stovkách internetových diskusí z důvodu jejich vysoké ceny. Je bezpečné půjčit si hotovost z této společnosti?

Všechny potřebné informace o Providentu se dozvíte v tomto článku.

Historie

Provident Financial je původem britská společnost, s více než 130letou historií a patří mezi nejvlivnější firmy zabývající se poskytováním hotovostních půjček. Na český a polský trh vstoupila v roce 1997 a o 4 roky později expandovala i na Slovensko a do Maďarska.

V současnosti působí v šesti zemích světa a do dnešní doby poskytla úvěry více než 2 milionům klientům. Zajímavostí je, že navzdory negativním referencím některých bývalých klientů, se Provident podle Člověka v tísni umístil na první místo do tabulky indexu etického úvěrování.

Tento index etického úvěrování zkoumá rizikovost nabízených finančních produktů. Do výsledků jsou zahrnuty parametry, jako srozumitelnost smluvních podmínek, úrok z prodlení a celková cena úvěru v případě řádného splácení. Podle tohoto průzkumu je Provident na tom mnohem lépe než ostatní nebankovní společnosti.

Jasnost a srozumitelnost

Nejlepší umístění v tabulce indexu etického úvěrování si společnost zasloužila i díky přehledné a srozumitelné smlouvě, která neobsahuje žádné složité právnické výrazy a vejde se na jednu A4. Ve smlouvě je jasně stanovena výše půjčky, úrok, výše splátky a lhůta splatnosti. Je formulována tak, aby jí rozuměl opravdu každý a je dostupná veřejnosti. Každý si ji může stáhnout na jejich webu a dopředu prostudovat. Pokud máte nějaké pochybnosti, nebo dotazy, můžete se vždy obrátit na obchodního zástupce, který Vám vše ochotně vysvětlí.

Základní parametry Provident půjčky

Provident poskytuje půjčky na cokoliv v rozsahu od 4000 — 50 000 Kč bez ručitele a zajištění s dobou splatnosti 45 nebo 60 týdnů. Společnost poskytne úvěr i osobám se záznamem v registru. C

elý proces podání žádosti je velmi jednoduchý. Stačí vyplnit online formulář na stránce provident.cz nebo zavolat na telefonní číslo 844 188 189. Díky rozsáhlé síti až 3000 obchodních zástupců jsou peníze dostupné každému velmi rychle, například již druhý den od podání žádosti.

Klient si může vybrat bud‘ hotovostní půjčku, kterou mu přijde vyplatit obchodní zástupce přímo domů, nebo bezhotovostní — v tomto případě se peníze posílají na účet žadatele.

Při hotovostní půjčce však třeba počítat s tím, že i splácení bude v hotovosti — v den splatnosti vás vždy navštíví zástupce a přijde si vzít peníze. Tento model však nemusí všem vyhovovat a pro některé lidi je i dost ponižující, proto je určitě lepší, pokud si zvolíte bezhotovostní půjčku.

Dopředu víte, kolik zaplatíte

Na webové stránce společnosti najdete online kalkulačku, která vám vypočítá týdenní splátku, úrok, roční procentní sazbu nákladů a také celkové náklady na půjčku, takže hned na začátku budete přesně vědět, kolik budete muset nakonec vrátit a o kolik půjčku přeplatíte.

To, že vyřízení žádosti je v Providentu jednoduché a rychlé a že ji mohou získat i žadatelé, kteří jinde neuspějí je každému dobře známo. Jednoduchý proces však něco stojí a je třeba říci, že jejich půjčka je opravdu drahá. Roční procentní sazba nákladů se pohybuje kolem 70 %, což je opravdu slušné číslo i na nebankovní společnosti.

Příklad: Půjčíte si 20 000 Kč na 45 týdnů, výška týdenní splátky bude 765 Kč a celkem budete muset vrátit až 34 418 Kč! Za méně než jeden rok tak půjčku přeplatíte o 14 418 Kč. Proto je jen na Vašem zvážení, zda si opravdu potřebujete půjčit tak draho.

Závěr

Providentu se nedá upřít, že za posledních několik let udělal obrovský pokrok ,co se týče transparentnosti. Nikdo, kdo si nyní z této společnosti půjčí, nemůže tvrdit, že nevěděl do čeho jde.

Na webu je online kalkulačka, která každému zájemci o úvěr vypočítá přesnou cenu úvěru. Jejich smlouva je mnohem jasnější a přehlednější, jako jsou smlouvy například renomovaných bank. Na druhé straně nemůžeme je doporučit, protože půjčka s RPSN přes 70 % má dost daleko od výhodnosti.