UniCredit Leasing CZ

Adéla Ozomová

Publikováno 21. Října 2022

Obsah

UniCredit Leasing CZ, a.s. je univerzální leasingová společnost, která se zabývá nejen financováním aut. UniCredit Leasing CZ působí na českém trhu od roku 1991 a dnes patří mezi největší leasingové společnosti v České republice.

Skupina UniCredit

Vedoucí evropská finanční skupina UniCredit má pod sebou několik dceřiných společností, do kterých patří UniCredit CZ. Počátky skupiny UniCredit sahají do 15. století, kdy byl založený bankovní dům Rolo Banca. V roce 1999 se italská skupina UniCredit dostala do střední a východní Evropy a postupně rozšiřovala svou působnost.

UniCredit CZ má oficiální název UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s. UniCreditLeasing patří se svým financováním aut do velké skupiny UniCredit. Největší evropská finanční skupina UniCredit působí v 17 zemích na 50 trzích. UniCredit Group zaměstnává téměř 150 000 lidí a má přes 40 milionů klientů.

Kód banky 2700 patří UniCredit Bank. Kódy bank jsou čtyřmístné a jasně definují, o kterou banku se jedná. Kód banky 2700 se může plést, pokud dojde k překlepu (existuje i kód banky 2070).

UniCredit Leasing CZ

UniCreditLeasing zprostředkuje největší měrou nebankovní financování, financování aut na území České republiky a za dobu svého působení ví, co je to leasing, který funguje. UniCredit Leasing CZ patří k silné značce UniCredit a řadí se k největším leasingovým společnostem. UniCredit Leasing se zaměřuje na:

  • Financování osobních a užitkových automobilů
  • Financování nákladních automobilů
  • Financování ostatní transportní techniky
  • Financování zemědělské techniky
  • Financování zdravotnické techniky
  • Financování strojů a technologií
  • Operativní leasing
  • Zprostředkování pojištění

Co je to leasing? Operativní leasing dává klientům způsob, jak vybrat auto snů. Operativní leasing se sjednává za pomoci dceřiné společnosti UniCredit Fleet Management, s.r.o. a pojištění prostřednictvím dceřiné společnosti UniCredit pojišťovací makléřská, spol. s r.o.

Financování aut u UniCredit CZ

UniCredit CZ poskytuje financování aut, motocyklů, transportní techniky, strojů a zařízení, zemědělské a zdravotní techniky. Podobně funguje i společnost MONETA leasing, jež je součástí koncernu MONETA. MONETA Leasing funguje více než 20 let jako univerzální leasingová společnost dávající lidem možnost, jak vybrat auto. UniCreditLeasing nabízí klientům možnost výběru ze 2 druhů financování auta:

UniCredit půjčka na auto je pro podnikatele i spotřebitele k financování auta do 3,5 tuny. Minimální doba financování auta za pomoci UniCredit půjčky na auto je 6 měsíců. U UniCredit leasingu auta si může klient vybrat jak finanční leasing, tak nejlevnější operativní leasing. Finanční leasing je pro podnikatele zvažující vlastnictví předmětu po ukončení jeho nájmu.

Financování auta z leasingu je určené pro vozidla do 3,5 tuny i pro motocykly. U finančního leasingu se minimální doba financování řídí dobou odpisování dle zákona o daních z příjmů. Nejlevnější operativní leasing od UniCredit je vhodný pro podnikatele a pro spotřebitele pouze pro financování aut do 3,5 tuny. Operativní leasing je výhradně pro pronájem auta, nikoliv pro to ho vlastnit. Auta z leasingu se standardně financují 24 měsíců.

Další služby od UniCredit Leasing

Mezi další služby UniCredit Leasing patří korporátní financování. Financování do obnovy, rozšíření a optimalizace výrobních kapacit. UniCredit Leasing poskytuje korporátní financování také v zahraničí a své služby přizpůsobuje na míru zákazníkům. UniCreditLeasing má v nabídce i dotace a evropské finanční a garanční podpory.

Pojištění zajišťuje dceřiná společnost UniCredit Pojišťovací Makléřská. Operativní leasing si mohou klienti sjednat za pomoci dceřiné společnosti UniCredit Fleet Management, s.r.o. Na webové stránce unicreditfleet.cz si zájemci mohou prohlédnout online nabídku vozů. Samozřejmostí je správa vozového parku, kde je asistenční služba, kompletní údržba a servis, tankovací karty a jiné výhody. Společnost UniCredit Leasing CZ má v Praze a Brně prodejní místa, ve kterých nabízí ojeté vozy různých značek.

UniCredit Bank pobočky: UniCredit Leasing kontakt

UniCredit Bank pobočky v Praze a v Brně mají své vlastní UniCredit Leasing kontakty. Brněnská pobočka UniCredit Leasing CZ sídlí na adrese Dornych 724/65 a, Brno – Komárov, 617 00. UniCredit Leasing kontakt je k dispozici na telefonním čísle +420 545 233 897 a na e-mailové adrese naprodej.brno@unicreditleasing.cz. Provozní doba je od pondělí do pátku od 8:00 do 16:30.

Další 2 UniCredit Leasing kontakty jsou pražské, jeden je na Praze 9 a druhý na Praze 4. Pražská pobočka UniCredit Leasing CZ, a.s. je na adrese Kostelecká 933/77a, Praha 9 – Čakovice, 196 00. UniCredit Leasing kontakt je na telefonních číslech +420 735 129 096 a +420 257 091 586. E-mailová adresa zní naprodej.praha@unicreditleasing.cz. Otevírací doba pobočky je od pondělí do pátku od 9 do 17 hodin.

Třetí pobočku UniCredit CZ naleznou klienti na adrese U Okruhu 587, Praha 4 – Vestec, 252 42. Pobočka sídlí v budově Ford Kačmárek a UniCredit Leasing kontakt je k dispozici na telefonu +420 702 215 870 a na e-mailové adrese naprodej.vestec@unicreditleasing.cz. Otevírací doba pobočky je od pondělí do pátku od 9 do 16 hodin.