UniCredit Leasing

Michal Hardyn

Publikováno 05. Dubna 2021

Obsah

Unicredit leasing je univerzální leasingová společnost, která se zabývá nebankovním financováním. Dlouhodobě patří mezi nejlepší leasingové společnosti na českém trhu. Díky zázemí silné evropské bankovní skupiny UniCredit se jí i nadále daří udržovat pozici jedničky na trhu. Jaké služby poskytuje?

V roce 2011 se jí jako jediné v rámci České leasingové a finanční asociace podařilo překročit magickou hranici 10 miliard Kč, co se týče objemu nově uzavřených obchodů (což představuje oproti předchozímu roku nárůst o 19 %). Podařilo se jí tak dosáhnout největšího podílu na trhu financování movitých věcí až na 12,55 %.

Unicredit leasing poskytuje služby v oblasti leasingu, ale i v oblasti klasických úvěrových produktů, přičemž oba typy financování jsou přibližně vyrovnané. Do klientského portfolia této společnosti patří soukromí zákazníci, malí a střední podnikatelé, ale i velké firmy.

Společnost působí v České republice již od roku 1991 (tehdy ještě pod obchodním názvem CAC LEASING) a od roku 2007 pod značkou Unicredit. Momentálně má otevřených 7 poboček a 4 kanceláře, které jsou strategicky rozmístěny po celé zemi, pro lepší přístupnost jejich produktů zákazníkům.

Poskytované služby

Financování osobních a užitkových automobilů – je tradičně nejsilnější komoditou, což dokazují i čísla. V roce 2011 tvořilo financování osobních a užitkových automobilů více než polovinu z celkového objemu financování (5,2 miliardy korun). V této oblasti dosáhl Unicredit leasing tržní podíl až 13,7 %. Klienti si nejvíce vybírají vozy značek Renault, Dacia, Kia, Chevrolet, Kia, Hyundai, Škoda a BMW.

Financování osobních a užitkových automobilů firma poskytuje prostřednictvím finančního leasingu, úvěrových produktů nebo operativního leasingu.

  • Operativní leasing – vhodná forma financování zejména pro firmy, které nechtějí mít žádné starosti se správou vozového parku. Leasingová společnost zajistí kompletní péči o auto — vybavení povinného pojištění, dálničních známek, údržbu a servisní prohlídky, a dokonce i řešení případných pojistných událostí. Charakteristickým znakem operativního leasingu je, že auto po skončení smluvního vztahu zůstává majetkem leasingové společnosti.
  • Finanční leasing – je nejjednodušší formou financování automobilu. Na rozdíl od operativního leasingu je předmět leasingové smlouvy majetkem nájemce. Klient si může vybrat výši měsíční (nebo kvartální splátku) podle jeho aktuálních finančních možností.
  • Úvěrové produkty – produkt FinAuto (který kombinuje výhody úvěru a leasingu, poskytuje se až na 90 % hodnoty předmětu financování s dobou splatnosti od 6 měsíců). Produkt CreditAuto je účelovým úvěrem, který se poskytuje do 90 % hodnoty nákupní ceny vozidla se splatností od 6 měsíců.

Financování motocyklů – je určeno pro podnikatele, ale i pro soukromé osoby na financování nového nebo ojetého motocyklu, čtyřkolky nebo skútru a poskytuje se prostřednictvím 3 produktů – UCL FinMoto, CreditMoto a UCL LeaseMoto (pouze pro firmy).