Kontokorent Česká spořitelna

Michal Hardyn

Publikováno 10. Dubna 2021

Obsah

V nabídce každého bankovního domu se nachází i kontokorentní úvěr, nebo jinak řečeno možnost jít do minusu. Jeho velkou výhodou je finanční rezerva, kterou má klient k dispozici kdykoliv a na cokoliv. Jaké jsou parametry kontokorentu od České spořitelny?

Mezi další benefity patří možnost opakovaného čerpání. Navzdory těmto výhodám se vyplatí kontokorentní úvěr využívat jen na krátké období a menší částky, které je vhodné splatit jakmile vám to vaše finanční situace umožní.

Základní informace o produktu

Česká spořitelna a.s. poskytuje kontokorent ve výši od 5000 — 100 000 Kč k osobnímu nebo sporožirovému účtu. V individuálních případech, po splnění podmínek je možné získat kontokorentní úvěrový rámecdo výše 200 000 Kč.

Smlouva se uzavírá na dobu neurčitou a splatnost je jeden rok od jeho prvního čerpání.

Splácení

Nejsou stanoveny pravidelné splátky, klient má povinnost nejpozději jeden rok od využití služby dluh na kontokorentním účtu vyrovnat.

Čerpání

Povolené přečerpání lze čerpat postupně, podle potřeby až do výše schváleného kontokorentního úvěrového rámce — i opakovaně.

Poplatky

Za kontokorent, který může být příjemným ujištěním, že při nepředvídatelných výdajích nezůstanete bez koruny, se však platí. Představa, že za nečerpaný kontokorent nemusíte platit, je mylná. Cenu povoleného přečerpání netvoří pouze úroky, které klient platí z čerpané částky. Mezi další náklady patří poplatek za poskytnutí a vedení úvěru:

  • Poplatek za zřízení úvěru na sporožirovém účtu na dobu neurčitou: 200 Kč (jednorázový poplatek) — netýká se: Osobního účtu ČS, Osobního účtu ČS Absolvent a Student, programu Student +, Exclusive konta, Komplexního programu, Výhodného programu
  • Správa a vedení úvěru na sporožirovém účtu: 20 Kč / měsíčně
  • Změna limitu na sporožirovém účtu: 150 Kč
  • Klient musí výše uvedené poplatky platit, bez ohledu na to, zda povolené přečerpání využívá, nebo zda ho má jen jako „železnou rezervu“ pro případ neočekávaných finančních výdajů

Podmínky

Poskytuje se fyzickým osobám starším než 18 let — občanům ČR nebo cizím státním příslušníkům s povolením k trvalému pobytu.

Podmínkou pro jeho poskytnutí je otevření osobního nebo sporožirového účtu v České spořitelně. Pro vyřízení žádosti budete potřebovat občanský průkaz a potvrzení o výši příjmu od zaměstnavatele (platí pouze pro klienty, kterým nechodí mzda na účet v ČS).