Kontokorentní úvěr Fio banka

Michal Hardyn

Publikováno 10. Dubna 2021

Obsah

Kontokorentní úvěr nebo zkráceně kontokorent je služba, kterou poskytuje Fio banka k běžnému účtu. Tento produkt je určen pro stávající klienty Fio banky s velmi dobrou platební historií, kteří mají běžný účet v této bance vedený po dobu alespoň 2 měsíců. Jak funguje?

Kontokorent ocení zejména ti lidé, kteří si potřebují z účtu vybrat peníze i tehdy, pokud na něm zrovna nemají vlastní finanční prostředky. V takovém případě se aktivuje kontokorent a klient může jít na účtu do mínusu. Úrokové sazby z úvěru jsou mnohem nižší než sankce při přečerpání účtu (při vzniku debetního zůstatku).

Pokud se Vám tedy často stává, že s vlastními penězi nevystačíte, nebo jen chcete mít na účtu finanční rezervu, tak můžete požádat o kontokorentní úvěr.

Parametry kontokorentu od Fio banky

Úvěr se poskytuje ve výši od 5000 do 200 000 Kč a výše úvěrového limitu bude stanovena na základě objemu a počtu obratů na účtu klienta a od doby vedení účtu ve Fio bance. Každá žádost se posuzuje individuálně, důležité je, aby klient měl bezproblémovou aktivní historii ve Fio bance (na účet musí být pravidelně přijímány platby).

Kontokorent do výše 50 000 Kč pro fyzické osoby poskytuje banka bez ručitele. V případě že je žadatelem právnická osoba, v takovém případě se bude vyžadovat přistoupení fyzické osoby do úvěrového vztahu.

Takto získané peníze lze použít na cokoliv, tedy bez nutnosti dokladovat bance účel použití finančních prostředků. Žádost si můžete podat po splnění podmínek na kterékoliv pobočce Fio banky. Zpracování a schvalování žádostí se realizuje na Fio centrále.

Kontokorent můžete čerpat do výše schváleného úvěrového limitu výběrem hotovosti na pobočkách banky, výběrem kartou z bankomatů nebo bezhotovostním převodem finančních prostředků z kontokorentního účtu na jiný běžný účet.