Hypotéka Klasik Raiffeisen bank

Michal Hardyn

Publikováno 10. Dubna 2021

Obsah

Bohatá nabídka úvěrů na bydlení z Raiffeisen bank začíná klasickou hypotékou, kterou banka nabízí pod příznačným názvem Hypotéka Klasik, která je určena především k financování nemovitostí i družstevních bytů. Jaké jsou její parametry?

Minimální výše úvěru je 300 000 Kč a úvěrový strop není stanoven — bude záviset na hodnotě nemovitosti. Banka však dokáže profinancovat až do 100% hodnoty nemovitosti.

Splácení si můžete rozložit na období 5-30 let. Hypotéka Klasik se hodí na financování nemovitosti určené k bydlení, ale je vhodná i jako investice do nemovitosti určené k pronájmu. Můžete ji však využít i při financování družstevního bytu nebo nemovitosti určené k individuální rekreaci.

Další možností použití takto získaných prostředků je výstavba nebo rekonstrukce nemovitosti nebo refinancování půjček a úvěrů, které byly dříve poskytnuty jinými finančními institucemi a které byly určeny na financování bydlení. Raiffeisenbank nabízí možnost použít až 20 % z objemu schváleného úvěru na cokoliv, bez dokládání účelu použití finančních prostředků.

Podmínky Hypotéky Klasik

Úvěr je třeba zajistit nemovitostí určenou k bydlení, která se nachází na území České republiky. V případě, že je účelem výstavba, úvěr lze zajistit i rozestavěnou nemovitostí. Další podmínkou je pojištění zastavované nemovitosti a pojištění musí být vinkulováno ve prospěch Raiffeisenbank.

V případě, že se rozhodnete nabídnout životní pojistku na 100 % hodnoty úvěru, Raiffeisenbank poskytne zvýhodnění úrokové sazby o 0,1 % p.a. které představuje až 30 % z platby pojistného úvěrové životní pojistky.

Výhody Hypotéky Klasik

Úvěr lze čerpat jednorázově nebo postupně. Při postupném splácení si klient sám vybere výšku a datum jednotlivých čerpání. Během čerpání úvěru splácíte bance pouze úroky a až po úplném vyčerpání začnete splácet i jistinu pravidelnými měsíčními splátkami.

Výhodou je, že Hypotéku Klasik získáte bez poplatku za poskytnutí. Po novém banka nabízí možnost takzvaných turbo splátek, což je vlastně mimořádná splátka úvěru i během fixace úrokové sazby až do výše 25 % ze zůstatkové částky jednou ročně bez poplatku za mimořádnou splátku. V případě, že chcete úvěr zcela předčasně splatit, můžete tak učinit bez sankce v termínu konce platnosti úrokové sazby.