Půjčka bez doložení příjmu

Michal Hardyn

Publikováno 08. Dubna 2021

Obsah

Půjčka bez doložení příjmu je na českém trhu mimořádně žádaná a oblíbená, navzdory skutečnosti, že její získání je nákladnější než získání klasické půjčky s doložením příjmu. Vyhledávají ji zejména osoby, které příjem nemají nebo druhá, podstatně širší skupinou osob, které sice příjem mají, ale z různých důvodů ho nemohou doložit. Kde získat půjčku bez doložení příjmů?

Zlaté pravidlo úvěrování říká: Nejlevnější půjčku získá ten, kdo ji nepotřebuje. Pokud jste se tedy rozhodli pro půjčku bez doložení příjmu, musíte počítat zejména s vyššími úroky a poplatky, které je třeba vynaložit na její zřízení. Za jakých podmínek se poskytuje půjčka bez příjmu a jaké společnosti je poskytují?

Solidní půjčka bez udání příjmu jedině z banky

V první řadě je potřeba si uvědomit obecné pravidlo, že pro žadatele o půjčku je mnohem výhodnější, pokud se s žádostí obrátí nejdříve na banky. Nejjednodušší je vybavit si kontokorentní úvěr nebo povolené přečerpání.

Díky kontokorentu můžete jít na účtu do mínusu, když bude stav na vašem běžném účtu nula. Výhodou tohoto typu úvěrového produktu je skutečnost, že úrok se platí jen za dny, kdy povolené přečerpání využíváte a pouze ze skutečně čerpané částky.

Pro člověka, který nechce doložit výši příjmu je jistě velké pozitivum, že banky žádný doklad o příjmu na zřízení kontokorentního úvěru nepožadují. Na jeho získání je však nutné splnit několik podmínek.

V první řadě musí mít žadatel v dané bance zřízen běžný účet, na který si nechá zasílat výplatu po dobu alespoň několika měsíců.

Na základě kreditních obratů na účtu klienta banka následně stanoví výši úvěrového limitu, který je možné využít kdykoliv vám budou chybět finanční prostředky (i opakovaně). Výše úvěrového limitu může být až trojnásobek měsíčního příjmu žadatele.


Banky však poskytují i klasické půjčky bez příjmu a bez zajištění, ale jedině pro své klienty, o kterých vědí všechno, zejména o jejich aktuální finanční situaci. Typickým příkladem je „Osobní půjčka“ z Raiffeisenbank, kterou vyřídíte z pohodlí domova přes internet banking k běžnému účtu eKonto.

Získáte ji bez poplatku za sjednání a vedení úvěrového účtu a bez nutnosti doložení příjmu. Prostřednictvím Osobní půjčky můžete získat finanční prostředky na cokoliv v rozmezí od 20 000 Kč do 400 000 Kč s dobou splácení od 6-72 měsíců. Zajištění úvěru není vyžadováno.

Samozřejmě, najde se několik poskytovatelů půjček bez doložení příjmu, i z prostředí bankovních institucí, ale pokud se i nepožaduje doložení příjmu, vždy si ho ověří v Sociální pojišťovně.

Chcete půjčku bez doložení příjmu? Bez zajištění to nepůjde

Další možnost získání půjčky bez příjmu představují úvěrové produkty, kde se sice výše příjmu nedokládá, ale požaduje se jistá forma ručení (třetí osobou — ručitelem, finančními aktivy —například termínovaným vkladem, vkladní knížkou a podobně).

Rozumným řešením je tedy zajištění ručitelem, který příjem dokáže prokázat. Je ale pravdou, že prosit někoho o ručení je pro většinu lidí, kteří se ocitli ve finanční tísni velmi nepříjemné, a tak zůstává poslední možnost — americká hypotéka, což je vlastně neúčelový úvěr zajištěný nemovitostí, který můžete použít na cokoliv.

Výhodou americké hypotéky je skutečnost, že úroková sazba je nižší než u klasických spotřebitelských úvěrů. Maximální výše úvěru bude záviset od hodnoty nemovitosti. Americké hypotéky bez doložení příjmu se poskytují ve většině případů pouze do 50 % hodnoty nemovitosti.

Podobně jako klasické hypotéky, i americká hypotéka poskytuje možnost výběru fixace úrokové sazby na určité období. Banky garantují nezvýšení úrokové sazby během období fixace a vy tak budete mít jistotu neměnné splátky. Po uplynutí fixace budete mít možnost úvěr předčasně splatit bez poplatku. Výhodou amerických hypoték bez příjmu je nízká úroková sazba a zřízení bez doložení příjmu, ale na druhé straně při neplnění závazků vůči věřiteli můžete velmi jednoduše ztratit střechu nad hlavou.