Kód banky 3030 – Air Bank

Karolína Vondrová

Publikováno 28. Dubna 2022

Obsah

Air Bank (3030 banka) je relativně nováčkem na českém bankovním trhu, na který vstoupila 22. listopadu 2011. Tato banka patří do finanční a investiční skupiny PPF. V současné době poskytuje bankovní služby asi 1 milionu klientů. Jaká je historie banky, co za služby nabízí a k čemu vlastně slouží kód banky Air Bank?

Air Bank – 3030 banka a její historie

Historie Air Bank je poměrně krátká, jelikož existuje jen něco málo přes 10 let. Jedná se o akciovou společnost, která se zaměřuje především na poskytování bankovních služeb drobné retailové klientele. Již během prvních tří let si u banky otevřelo účet 300 tisíc klientů. V roce 2015 začala Air Bank nabízet svou první hypotéku. O dva roky vytvořila novou mobilní aplikaci My Air. Zonky se stala součástí Air Bank v roce 2020. Dva roky na to bance důvěřuje již 1 milion spokojených klientů.

Základní údaje

Oficiální název: Air Bank a.s.
Sídlo: Evropská 2690/17, Dejvice, 160 00 Praha 6
IČO: 29045371
Kód banky 3030 Air Bank
SWIFT kód banky: AIRACZPP

Air Bank – banka kód 3030 a nabízené služby

Air Bank nabízí několik zajímavých produktů, které bývají expertně hodnocené velmi pozitivně. Běžný účet bez poplatků, spořící účet s rozumným úrokem a jeden z nejlepších spotřebitelských úvěrů jsou bezpochybným důkazem velké oblíbenosti této banky. Air Bank sází především na jednoduchost a srozumitelnost.

 • Účty: Běžný účet, Pro děti od 8 let, Pro mladé od 15 let, Pro rodinu, Spořící účet
 • Férová půjčka Air Bank
 • Hypotéka Air Bank
 • Investice a spoření: Zonky Rentiér, Investice Portu, Podílové fondy, Doplňkové penzijní spoření, Spořící účet
 • Pojištění: Cestovní pojištění, Osobní pojištění, Pojištění půjčky, Pojištění hypotéky

Air Bank předčasné splacení půjčky je možné kdykoli a zdarma. Konkrétní výši částky potřebné k doplacení celé půjčky internetové bankovnictví My Air automaticky vypočítá a předvyplní. Při předčasném splacení se vždy počítá s aktuální úrokovou sazbou. Air Bank předčasné splacení půjčky je možné doplatit pouze z účtu, ze kterého se půjčka pravidelně splácí. Jakmile je půjčka doplacena, Air Bank pošle klientovi potvrzení zprávou.

Formáty bankovních kódů a Air Bank kód

Kódy bank jsou čtyřmístná čísla sloužící k jednoznačné identifikaci banky. Banky v ČR, spořitelny i úvěrní družstva mají svůj unikátní kód. Kód banky se odděluje lomítkem a je na konci za identifikátorem účtu klienta. Kód banky Air Bank je 3030. Kódy bank se používají pro vnitrostátní účely, pokud jde o mezinárodní číslo bankovního účtu (IBAN), kód banky 3030 Air Bank se uvádí na pátém až osmém znaku.

1 Kód platebního styku (kód banky)

Každý poskytovatel platebních služeb má od České národní banky přidělen čtyřmístný kód (banka kód 3030 byl přidělen Air Bank). Tento kód však slouží pouze pro platební styk v rámci České republiky. Obvykle se zapisuje za číslem účtu a je oddělen lomítkem. Mezi nejčastěji hledané kódy bank v ČR patří:

 • Česká spořitelna kód – 0800
 • ČSOB kód – 0300
 • Fio banka kód – 2010
 • KB kód – 0100
 • MONETA Money Bank kód – 0600
 • Air Bank kód – 3030
2 SWIFT/BIC kód

Jedná se o mezinárodní standardizované označení banky, které se používá pro zahraniční platby. V rámci SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication) má každá banka svůj jedinečný kód – BIC (Bank Identifier Code = bankovní identifikační kód). Ten se skládá z 8 až 11 znaků (kódu banky, země a místa/regionu, volitelně i kódu pobočky banky).

 • První 4 znaky jsou kód banky (Air Bank 3030 má kód AIRA).
 • Další 2 znaky jsou kód země (Česká republika má kód CZ).
 • Následující 2 znaky jsou kód místa/regionu.
 • Poslední 3 znaky jsou volitelné a představují kód pobočky banky.
3 IBAN Air Bank

IBAN (International Bank Account Number) je mezinárodně standardizovaná forma čísla bankovního účtu. Každá země Evropského hospodářského prostoru (EHP) má vlastní strukturu IBAN, maximálně se však může skládat ze 34 znaků. IBAN je tvořen kódem země, 2 kontrolními číslicemi a až 30 číslicemi označujícími číslo bankovního účtu a kód banky. Svůj IBAN většinou najdete v internetovém bankovnictví nebo bankovní aplikaci, případně můžete využít online generátor IBAN.

Příklad IBAN Air Bank 3030: CZ62 3030 0000 0001 2345 6789

 • První 2 znaky jsou kód země (Česká republika má kód CZ).
 • Následující 2 znaky jsou kontrolní číslice, které jsou proměnlivé.
 • Ostatní znaky obsahují kód banky.
 • Samotné číslo účtu je na posledních číselných pozicích.

Air Bank – 3030 banka pobočky

Air Bank má v provozu celkem 32 poboček a 369 bankomatů po celé České republice. 3030 banka pobočky a jejich přesná adresa a otevírací doba se dají nalézt na webových stránkách banky. Na mapě se dají filtroval pobočky, bankomaty a také vkladomaty. U každé pobočky Air Bank kód banky 3030 se nachází i drobný popis toho, kde se pobočka nachází, kdy má otevřeno a jaké služby nabízí.

Například Air Bank Plzeň má v tomto městě dvě pobočky. První pobočka Americká se nachází v centru města v blízkosti vlakového nádraží v dolní části ulice Americká kousek od mostu přes řeku. Air Bank Plzeň náměstí Republiky je druhou ze dvou poboček Air Bank Plzeň. Pobočka se nachází v centru města na náměstí Republiky a rohu ulice Dřevěná. Bankomaty nabízející výběr a vklad jsou na obou pobočkách přístupné přímo z ulice.

Předčíslí účtu Air Bank

Číslo účtu a kód banky jsou vždy povinné, kdežto předčíslí účtu je pouze volitelné. Předčíslí účtu Air Bank bývá vyznačeno na složence, faktuře nebo jiných dokladech. Pokud na takovýchto dokumentech není, znamená to, že daný účet žádné předčíslí účtu nemá.

Na českém trhu existují karty debetní, kreditní a předplacené karty. Na rozdíl od debetní nebo kreditní karty, předplacená platební karta není vázána k žádnému bankovnímu účtu. Kreditní karta bez účtu má dvě velké výhody, a to snadné sjednání a vysoká míra soukromí. Kromě toho také výborně slouží jakožto nosič kapesného pro děti. Předplacené karty však mají jednu velkou nevýhodu a tou je nastavený limit.

Air Bank půjčka zkušenosti

Air Bank půjčka zkušenosti klientů jsou vesměs velmi pozitivní. Většina lidí si pochvaluje příjemnou obsluhu a zajímavý interiér poboček. Produkty, které tato banka nabízí jsou představovány v přehledné a jednoduché formě, tudíž je poměrně snadné se v nich zorientovat. Air Bank půjčka zkušenosti lze ověřit dle Indexu odpovědného úvěrování, které sestavuje organizace Člověk v tísni. Air Bank se opakovaně umisťuje na předních příčkách.