Air Bank kód banky 3030

Adéla Ozomová

Publikováno 09. Října 2023

Obsah

Air Bank (3030 banka) je na českém bankovním trhu poměrně krátce. Vznik Air Bank se datuje do roku 2011. Air Bank patří do finanční a investiční skupiny PPF, která je aktivní v 25 zemích a několika kontinentech. V současné době poskytuje Air Bank bankovní služby asi 1 milionu klientů. Jaká je historie banky 3030, co za služby nabízí a k čemu slouží Air Bank kód banky 3030?

Air Bank kód banky 3030 a historie

Historie 3030 Air Bank je poměrně krátká, přesto se banka 3030 zasloužila o mnohá prvenství. 3030 Air Bank je akciovou společností, která se zaměřuje především na poskytování bankovních služeb drobné retailové klientele. Během prvních tří let fungování si u 3030 Air Bank otevřelo účet 300 tisíc klientů a banka získávala první ocenění. V roce 2015 začala Air Bank 3030 nabízet svou první hypotéku. O dva roky později spatřila světlo světa mobilní aplikace My Air. Společnost Zonky se stala součástí Air Bank kódu banky 3030 v roce 2020. Rok 2021 znamenal připojení Zonky Rentiéra k bance 3030, vznikla bankovní identita pro komunikaci se státní správou a první bankovní aplikace ovládaná hlasem.

V roce 2022 překročil počet klientů airbank.cz hranici jednoho milionů. Banka 3030 na svých webových stránkách airbank.cz rozšířila nabídku finančních produktů, zejména půjčky na bydlení a dětský účet pro děti od 8 let. Kód banky Air Bank představil roku 2023 novou službu rozložení platby. Novinkou bylo dále sdílení bankomatů s Komerční bankou, UniCredit Bank a MONETA Money Bank. Poslední novinkou letošního roku je podnikatelský účet s funkcí fakturace přímo v mobilní aplikaci My Air.

Základní údaje banky 3030

Oficiální název: Air Bank a.s.
Sídlo: Evropská 2690/17, 160 00 Praha 6 – Dejvice
IČO: 29045371
3030 Kód banky Air Bank
BIC/SWIFT 3030 banky: AIRACZPP

Air Bank – 3030 banka kód a finanční produkty

Air Bank nabízí několik zajímavých finančních produktů, které bývají expertně hodnocené velmi pozitivně. Banka 3030 ctí pravidla slušného chování a snaží se produkty připravovat srozumitelně a bez zbytečných poplatků. Běžný účet bez poplatků, Air Bank spořicí účet s rozumným úrokem a jeden z nejlepších spotřebitelských úvěrů jsou bezpochybným důkazem velké oblíbenosti 3030 banky. Air Bank sází především na jednoduchost a srozumitelnost.

 • Účty 3030 banky kódu: Běžný účet, Pro děti od 8 let, Pro mladé od 15 let, Pro rodinu, Air Bank spořicí účet a Nabídka s O2
 • Půjčky: Nová půjčka Air Bank, převedení půjčky, kontokorent a rozložení platby
 • Hypotéka: Nová hypotéka Air Bank, převedení hypotéky kódu banky 3030
 • Investice a spoření: Zonky Rentiér, Investice Portu, Podílové fondy, Doplňkové penzijní spoření, Spořící účet
 • Pojištění: Cestovní pojištění, Osobní pojištění, Pojištění fajn půjčky, Pojištění hypotéky
 • Produkty pro podnikatele: Podnikatelský účet, Podnikatelský spořicí účet, Jednoduchá fakturace

Air Bank předčasné splácení půjčky

Klienti banky 3030 mohou využí Air Bank předčasné splacení půjčky kdykoliv a zdarma. Je to ukázkou toho, že 3030 bance záleží na klientech a dodržuje pravidla slušného chování. Internetové bankovnictví a mobilní aplikace My Air automaticky vypočítá částku zbývající k předčasnému splacení půjčky od airbank.cz. Při předčasném splacení se vždy počítá s aktuální úrokovou sazbou. Air Bank předčasné splacení půjčky od banky 3030 je možné doplatit pouze z účtu, ze kterého se půjčka pravidelně splácí. Jakmile je fajn půjčka doplacena, společnost airbank.cz pošle klientovi potvrzení zprávou.

Na českém trhu existují karty debetní, kreditní a předplacené karty (tzv. anonymní platebny karty). Na rozdíl od debetní nebo kreditní karty, předplacená platební karta není vázána k žádnému bankovnímu účtu. Kreditní karta bez účtu má dvě velké výhody, a to snadné sjednání a vysoká míra soukromí. Kromě toho také výborně slouží jakožto nosič kapesného pro děti. Předplacené karty však mají jednu velkou nevýhodu a tou je nastavený limit.

Banka 3030 okamžité platby

Do žádaných služeb patří banka 3030 okamžité platby fungující ve dne v noci, ať je pracovní den nebo víkend. Banka 3030 okamžitá platba znamená, že pokud klient pošle finance jako okamžitou platbu, na účtu příjemce bude částka do 10 vteřin. Většina běžných českých bank podporuje okamžité platby, aktuální seznam lze najít na webových stránkách České národní banky (ČNB). Na seznamu účastníků figuruje banka 3030 okamžité platby. Maximální částka poslaná s touto službou je 400.000 Kč.

Formáty bankovních kódů a kód banky Air Bank

Kódy bank jsou čtyřmístná čísla sloužící k jednoznačné identifikaci banky. Banky v České republice, spořitelny a úvěrní družstva mají svůj čtyřmístný unikátní kód. Kód banky se odděluje lomítkem a je na konci za identifikátorem účtu klienta. Kód banky Air Bank je 3030. Kódy bank se používají pro vnitrostátní účely, pokud jde o mezinárodní číslo bankovního účtu (IBAN), 3030 kód banky Air Bank se uvádí na pátém až osmém znaku.

1

Kód platebního styku (kód banky)

Každý poskytovatel platebních služeb má od České národní banky (ČNB) přidělený čtyřmístný kód (3030 banka kód byl přidělen Air Bank, UniCredit Bank kód je 2700, atd.). Tento kód však slouží pouze pro platební styk v rámci České republiky. Obvykle se zapisuje za číslem účtu a je oddělený lomítkem. Na stejném principu fungují kódy zdravotních pojišťoven ČR. Kód zdravotní pojišťovny však není čtyřmístný, ale třímístný. Mezi nejčastěji hledané kódy bank v ČR patří:

 • Česká spořitelna kód 0800
 • ČSOB kód 0300
 • Fio banka kód 2010
 • KB kód 0100
 • MONETA Money Bank kód 0600
 • Air Bank 3030
 • UniCredit Bank kód – 2700

U psaní kódů bank je třeba dbát opatrnosti, abychom neudělali překlepy. Z Fio banky kódu 2010 se může lehce stát 2100, což je však kód zcela jiné společnosti.

2

SWIFT/BIC kód

Jedná se o mezinárodní standardizované označení banky, které se používá pro zahraniční platby. V rámci SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication) má každá banka svůj jedinečný kód – BIC (Bank Identifier Code = bankovní identifikační kód). Ten se skládá z 8 až 11 znaků (kódu banky, země a místa/regionu, volitelně i kódu pobočky banky).

 • První 4 znaky jsou kód banky (Air Bank 3030 má kód AIRA).
 • Další 2 znaky jsou kód země (Česká republika má kód CZ).
 • Následující 2 znaky jsou kód místa/regionu.
 • Poslední 3 znaky jsou volitelné a představují kód pobočky banky.
3

IBAN Air Bank

IBAN (International Bank Account Number) je mezinárodně standardizovaná forma čísla bankovního účtu. Každá země Evropského hospodářského prostoru (EHP) má vlastní strukturu IBAN, maximálně se však může skládat ze 34 znaků. IBAN je tvořen kódem země, 2 kontrolními číslicemi a až 30 číslicemi označujícími číslo bankovního účtu a kód banky. Svůj IBAN většinou najdete v internetovém bankovnictví nebo bankovní aplikaci, případně můžete využít online generátor IBAN.

Příklad IBAN 3030 kódu banky: CZ62 3030 0000 0001 2345 6789

 • První 2 znaky jsou kód země (Česká republika má kód CZ).
 • Následující 2 znaky jsou kontrolní číslice, které jsou proměnlivé.
 • Ostatní znaky obsahují kód banky.
 • Samotné číslo účtu je na posledních číselných pozicích.

Předčíslí účtu 3030 kódu banky

Číslo účtu a kód banky jsou vždy povinné, kdežto předčíslí účtu je volitelné. Předčíslí účtu 3030 kódu banky, Air Bank, bývá vyznačeno na složence, faktuře nebo na jiných dokladech. Pokud na takovýchto dokumentech není předčíslí, znamená to, že daný účet žádné předčíslí účtu nemá.

Air Bank kontakt

Banka 3030 se snaží jít s dobou, proto je klientům k dispozici Air Bank kontakt s virtuální asistentkou Anetou. Tento Air Bank kontakt funguje 24 hodin denně 7 dní v týdnu, klienti nemusí čekat na zákaznické lince pro spojení s operátorem. Telefonický Air Bank kontakt je možné vykonat na čísle +420 515 202 202. I zde se klient spojí s virtuální asistentkou Anetou. Aneta je robot, který vyslechne přání/dotaz kliente a podle tématu jej přidělí reálnému člověku, operátorovi zákaznické linky 3030 banky.

Na webových stránkách airbank.cz je k dispozici návod, jak se ptát virtuální asistentky. Air Bank kontakt pro blokaci platební karty či pro nahlášení její ztráty je +420 547 134 134. E-mailová adresa Air Bank je info@airbank.cz. Sídlo banky 3030 se nachází na adrese Air Bank a.s., Evropská 2690/17, Praha 6, 160 00. ID datové schránky je u7sk5zf.

Banka 3030 pobočky

Společnost Air Bank má v provozu 32 poboček a přes 2000 bankomatů po celé České republice. Banka 3030 pobočky a jejich přesná adresa s otevírací dobou se dají nalézt na webových stránkách banky 3030 na airbank.cz. Na mapě banky 3030 poboček je možné filtrovat pobočky, bankomaty a vkladomaty. U každé pobočky Air Bank kód banky 3030 se nachází přesná adresa, drobný popis toho, kde se pobočka nachází, kdy má otevřeno a jaké nabízí služby. Počet bankomatů je vysoký díky sdílení bankomatů s Komerční bankou, UniCredit Bank a MONETA Money Bank. Služba sdílených bankomatů funguje v ČR od 1. února 2023 a výběr je zdarma.

Například Air Bank Plzeň má ve městě 2 pobočky. První pobočka Americká se nachází v centru města v blízkosti vlakového nádraží v dolní části ulice Americká kousek od mostu přes řeku. Air Bank Plzeň náměstí Republiky je druhou z poboček Air Bank Plzeň. Air Bank pobočka se nachází v centru města na náměstí Republiky a rohu ulice Dřevěná. Bankomaty nabízející výběr a vklad jsou na obou dvou Air Bank pobočkách přístupné přímo z ulice.