ViaSMS půjčka

Michal Hardyn

Publikováno 08. Dubna 2021

Obsah

Poskytovatelů sms úvěrů na českém trhu přibývá každým rokem. Není se čemu divit, sms půjčky se těší vysoké oblibě u obyvatelstva. Společnost ViaSMS není na českém trhu nováčkem, krátkodobé úvěry začala poskytovat od lednu 2011. Je sms půjčka bezpečná?

Působení této společnosti není omezeno jen na území České republiky, ale jedná se o nadnárodní společnost, která má své zastoupení ve více zemích Evropy, například v Pobaltí (Litva, Lotyšsko), ve Švédsku a v Polsku.

Parametry ViaSMS půjčky

ViaSMS se zaměřuje na poskytování krátkodobých a rychlých půjček se splatností 1-30 dní prostřednictvím internetu nebo mobilního telefonu. Služby této společnosti využívají lidé, kterým chybí menší částka do výplaty, takže Via SMS má významné postavení na trhu půjček před výplatou.

Prostřednictvím SMS zprávy nebo odesláním online formuláře si můžete půjčit částku od 300 Kč do 12 000 Kč na krátké období od 1-30 dní. Třeba však počítat s tím, že napoprvé maximální možnou částku nezískáte, nejdříve musíte ukázat, že víte splatit i menší závazky. Poprvé si můžete půjčit maximálně 4999 Kč.

Pokud dluh v řádném termínu splatíte, podruhé můžete požádat o půjčku 6000 Kč, napotřetí 8000 Kč napočtvrté 10000 Kč a při páté žádosti už můžete požádat o maximální částku 12 000 Kč. Prostřednictvím poštovní poukázky je při první půjčce maximální částka 2000 Kč.

Jak funguje ViaSMS?

Via SMS funguje na velmi podobném principu jako konkurenční společnosti poskytující sms půjčky nebo půjčky před výplatou (například Půjčkomat nebo Ferratum půjčka). To znamená, že úvěr je snadno dostupný každému — není třeba doložit výši příjmu a nenahlíží se do registru dlužníků.

Co však může vypadat na první pohled jako výhoda se může později ukázat jako nevýhoda. Společnosti poskytující tento typ půjček automaticky počítají s vysokým rizikem nesplácení, a proto je na každou schválenou žádost nadhozená obrovská marže, kterou musí platit všichni, tedy i ti, kteří si své závazky plní včas.

Společnosti Via SMS dokonce nedělá problém půjčit i nezaměstnanému člověku. Přitom právě lidé, kteří se ocitli ve finančních problémech, by se měli takovým společnostem vyhnout. Za půjčku 3000 Kč na 20 dní si společnost účtuje poplatek za poskytnutí půjčky 450 Kč, přičemž roční procentní sazba nákladů je až 1182 %!

Co se stane, když nezaměstnaný nebudete vědět výše uvedenou částku vrátit na čas? Může požádat o prodloužení splatnosti o 7,14 nebo 30 dnů.

Za prodloužení splatnosti se přitom platí mastné poplatky. Prodloužení půjčky na 3000 Kč o 7 dní vyjde na 344 Kč, 14 denní odložení splatnosti stojí 466 Kč a 30 denní luxus posunutí splátky je zpoplatněn částkou 744 Kč. Takto se poplatky nabalují a kdoví odkud je nezaměstnaný, který si musel před pár dny půjčit 3000 Kč, vezme.

Via SMS láká nové klienty na první bezúročnou půjčku

Konkurence na trhu s sms půjčkami je velmi velká, i když se to na úrocích a poplatcích velmi neodráží. Společnost Viasms se snaží nalákat nové klienty na první půjčku do výše až 4 500 Kč, kterou mají možnost získat bez úroku a bez poplatku. Za miniúvěr 4500 Kč na 1-30 dní tak zaplatíte jen to, co jste si půjčili, tedy pouze 4500 Kč.

Až tak zcela bez poplatku to zase není. Na to, abyste mohli požádat Via SMS o půjčku, musíte se nejdříve na stránce www.viasms.cz zaregistrovat. Registrace je zpoplatněna částkou 1 Kč, po potvrzení registrace a uhrazení poplatku 1 Kč na účet ViaSMS můžete podat žádost o půjčku. Pokud žádost pošlete přes sms zprávu na tel.. číslo 900 1106, tak třeba počítat s tím že taková sms je zpoplatněna částkou 6 Kč.