Nebankovní půjčka na splátky Via SMS

Adéla Ozomová

Publikováno 24. Května 2023

Obsah

Společnost ViaSMS není na českém trhu žádným nováčkem. ViaSMS začala poskytovat první krátkodobé půjčky online v lednu roku 2011. Je Via SMS půjčka výhodnou a fajn půjčkou? Působení společnosti ViaSMS není omezeno pouze na území České republiky. Via SMS s.r.o. je nadnárodní společnost, která má pobočky ve více zemích evropské unie i mimo ni. Například v Lotyšsku, Rumunsku, Španělsku, Polsku, ve Švédsku, Moldavsku a ve Vietnamu.

Parametry nebankovní půjčky ViaSMS

Společnost ViaSMS se zaměřuje na poskytování rychlých a krátkodobých půjček online se splatností 30 dní prostřednictvím webové stránky viasms.cz nebo pomocí mobilního telefonu (odtud pojem SMS v názvu společnosti). SMS půjčky ihned úplně každému jsou typické sjednáním online bez nutnosti navštěvovat pobočku poskytovatele. Dříve se SMS půjčky ihned úplně každému sjednávaly přes zprávu SMS, to je dnes minulostí. SMS půjčka ViaSMS nabízí možnost úhrady minimální měsíční splátky, pokud klient není schopný splatit částku Via SMS půjčky do výplaty. Služby společnosti ViaSMS využívají lidé, kterým chybí menší částka před výplatou. Via SMS půjčka má významné postavení na trhu rychlých půjček do výplaty.

Nebankovní půjčka na splátky Via SMS půjčka je prezentována jako flexibilní úvěr bez nutnosti zástavy a ručitele. Klienti si mohou půjčit od 1.000 Kč do 60.000 Kč. Via SMS půjčka nabízí 100% slevu na úroku pro nové klienty a 50% slevu pro stávající klienty firmy ViaSMS. Sleva trvá prvních 30 dní trvání krátkodobé půjčky a uplatní se automaticky, pokud klient nemá aktivní flexibilní Via SMS půjčku. Potenciálním klientům mohou napovědět internetové Via SMS recenze a zkušenosti, které podobně jako ostatní nebankovní půjčky recenze, uvádí hodnocení klientů s konkrétními úvěrovými produkty a poskytovateli nebankovních půjček do výplaty.

Sjednání Via SMS online půjčky ihned

Sjednání krátkodobé půjčky ViaSMS probíhá přes webovou stránku společnosti ViaSMS na www.viasms.cz. Klient zadá požadovanou částku a postupuje dle jednoduchých instrukcí na webu viasms.cz. ViaSMS půjčka online může být na klientovo účtu již za 15 minut. Žádá-li klient o online půjčku ihned poprvé, je potřeba, aby provedl nejdříve registraci. U registrace zadá klient osobní údaje, dojde k ověření telefonního čísla a bankovního účtu.

Krátkodobá půjčka online Via SMS požaduje od klientů občanský průkaz či jiný doklad totožnosti, bankovní účet vedený na jméno žadatele online půjčky ihned a potvrzení o příjmu. Aby byla Via SMS půjčka co možná nejrychleji na bankovním účtu klienta, společnost ViaSMS využívá následující banky: Česká spořitelna, Komerční banka, Fio banka a MONETA Money Bank. Rychlé poslání peněz dělá z Via SMS půjčky online fajn půjčku.

Via SMS recenze půjčky uvádí informace a zkušenosti o splácení ViaSMS půjčky. Klient může každý měsíc uhradit alespoň minimální částku. Také může splatit kdykoliv vyšší částku nebo celou částku nebankovní půjčky na splátky. Čím více klient splatí, tím více si bude moci půjčit u druhé a další rychlé půjčky ViaSMS. Jestliže však klient nezaplatí Via SMS půjčku do výplaty včas, je povinen uhradit smluvní poplatek 0,1 % z dlužné částky za každý den prodlení a paušální poplatek až 500 Kč za jeden týden.

Podobné nebankovní půjčky na splátky

Na trhu nebankovních půjček online jsou podobné SMS půjčky, jakou je i Via SMS půjčka. Každá nebankovní půjčka na splátky má své výhody, nevýhody a ne všechny krátkodobé půjčky vyhovují všem klientům. První příklad nebankovní půjčky je Zaplo půjčka s možností půjčení od 1.000 Kč do 30.000 Kč. Zaplo půjčka je online půjčkou se splatností 30 měsíců. První půjčka je zdarma do částky 16.000 Kč.

Další krátkodobou půjčkou online je Tesco půjčka od společnosti TESCO, jež provozuje supermarkety a hypermarkety v několika zemích světa. Tesco půjčka v dubnu 2023 přešla pod značku Home Credit s dalšími finančními službami. Rychlá půjčka nabízela možnost půjčení maximální částky 250.000 Kč, minimální částka půjčky online je 10.000 Kč. Tesco půjčka nabízela klientům, stejně jako Via SMS půjčka, možnost platit každý měsíc alespoň minimální splátku. Klient dostal úvěrovou kartu Tesco, ze které mohl čerpat peníze opakovaně bez nutnosti sepisovat novou smlouvu.

Zkratka SMS pochází z anglického Short message service, tedy služba krátkých textových zpráv. V době chytrých telefonů a různých komunikačních aplikací se posílání textovek příliš nevyužívá. Rekordním obdobím v užívání SMS zdarma je okolo Vánoc a Nového roku. Poslat SMS zdarma je běžné pomocí internetových SMS bran.

Společnost Home Credit poskytuje klientům rychlou půjčku online do výše 250.000 Kč s opakovaným čerpáním. Home Credit půjčka se dá využít na cokoliv. Ke sjednání online půjčky ihned stačí dva doklady totožnosti. Home Credit umožňuje sjednání i na zákaznické lince.

Krátkodobé půjčky online

Jednou ze zajímavých nebankovních půjček online je Ferratum půjčka od společnosti Ferratum Bank. Společnost Ferratum má v nabídce hned dva typy půjček: první je Půjčka na 30 dní a druhou je Ferratum Credit. Ferratum Bank půjčuje od 2.500 Kč do 80.000 Kč. Klient si může sám vybrat, zda Ferratum půjčku splatí jednorázově (často s nulovým úrokem), anebo bude splácet pravidelně v měsíčních intervalech.

Společnost COOL CREDIT poskytuje půjčení peněz od 1.000 Kč do 20.000 Kč. Půjčka od COOL CREDIT je na cokoliv, zájemce nemusí dokládat, na co chce peníze využít. Dobu splatnosti si může klient vybrat v rozmezí od 5 do 30 dní. Zájemci o krátkodobou půjčku COOL CREDIT se nemusí ničeho obávat, společnost má licenci od České národní banky (ČNB).

Nebankovních půjček online je na úvěrovém trhu celá řada. Může se jednat o půjčky pro cizince, půjčky bez zástavy, krátkodobé půjčky online bez registru apod. Klienti se mohou o konkrétních poskytovatelích online půjček ihned dozvědět více cenných informací v internetových diskuzích. Nebankovní půjčky recenze mohou odhalit skutečnosti, na které je potřeba se připravit ještě před sjednáním úvěrové smlouvy.