Cestovní pojištění v těhotenství zkušenosti

Karolína Vondrová

Publikováno 12. Října 2021

Obsah

Těhotenství přináší ženám mnoho radosti, ale i nejistoty. Především během léta mnoho nastávajících maminek řeší, jestli ve svém stavu mohou jet na dovolenou nebo nikoli. Existuje několik jednoduchých pravidel, které je nutné si pohlídat. Cestovní pojištění během těhotenství je nezbytnost, na kterou by neměla zapomenout žádná žena. Které pojištění pro těhotné si tedy před dovolenou sjednat?

Cestovní pojištění těhotenství

Stejně jako je tomu u kteréhokoli jiného pojištění osob do zahraničí, cestovní pojištění těhotenství pokrývá výdaje spojené s léčebnými výlohami, popřípadě hospitalizací. V tomto případě tedy pojišťovny uhradí náklady, které se pojí s předčasným porodem nebo jinými těhotenskými komplikacemi. Ceny pojištění pro těhotné ženy bývají u pojišťoven stejné jako pro běžné cestovatele.

Většina pojišťoven hradí veškeré výdaje spojené s lékařskými zákroky pouze do 26. týdne těhotenství. Toto datum se ovšem může lišit. Vždy záleží na podmínkách konkrétní pojišťovny. Jakékoli komplikace po tomto termínu již nejsou hrazeny. Rizikové těhotenství bývá vždy vyloučeno z pojistného plnění.

1 Axa cestovní pojištění v těhotenství

Axa cestovní pojištění v těhotenství lze sjednat jakožto běžné pojištění osob do zahraničí. Toto cestovní pojištění kryje komplikace spojené s těhotenstvím do 26. týdne včetně. Jakékoli obtíže v pozdějších týdnech a rizikové těhotenství spadá spolu s porodem do výluk z pojištění.

2 Allianz cestovní pojištění v těhotenství

Allianz cestovní pojištění v těhotenství je možné sjednat do 26. týdne. Stačí si vybrat jedno ze tří variant běžných cestovních pojištění. Allianz doporučuje jedno z pojištění Optimal nebo Exkluziv, jelikož poskytují neomezený limit léčebných výdajů.

3 Cestovní pojištění v těhotenství Kooperativa

Cestovní pojištění v těhotenství Kooperativa lze opět sjednat jakožto běžné pojištění do 10. týdne před předpokládaným termínem porodu. Kooperativa tedy hradí veškeré náklady bez omezení spojené s lékařským ošetřením v případě neočekávaných komplikací.

4 Cestovní pojištění v těhotenství VZP

Cestovní pojištění v těhotenství VZP je možné sjednat ženám, které plánují cestu do zahraničí. VZP neudává omezení do určitého týdne těhotenství. Pojistnou událostí však není porod (včetně předčasného porodu), šestinedělí, interrupce nebo jiná vyšetření související se zjištěním nebo sledováním těhotenství.

Pojišťovna VZP poskytuje i povinné ručení auta, zákonné pojištění.

Problémy s výběrem cestovního pojištění během těhotenství

Mnohokrát se stává, že si ženy neví rady s výběrem toho pravého cestovního pojištění. Vyhledávání hesel, jako je „cestovní pojištění v těhotenství zkušenosti“, „cestovní pojištění v těhotenství diskuze“ nebo „nejlepší cestovní pojištění recenze“, může někdy výrazně pomoci. Právě díky zkušenostem ostatních cestovatelů si lze udělat skvělý obrázek o tom, co všechno daná pojištění kryjí a jak jsou s nimi lidé v praxi spokojení. Velmi pozitivní je navíc fakt, že diskuzních fór zabývajících se tématy cestovní pojištění v těhotenství zkušenosti a cestovní pojištění v těhotenství diskuze existuje poměrně hodně. Výraz nejlepší cestovní pojištění recenze je dalším z často hledaných témat, který může pomoci s nerozhodností.

Celoroční cestovní pojištění

Pro někoho, kdo během roku podniká více opakovaných výjezdů do zahraničí, se vyplatí pořídit si celoroční cestovní pojištění. Ať už se jedná o služební cesty nebo dovolené, pojištění pro opakované pobyty šetří čas i peníze. Počet cest bývá neomezený. Délka jedné cesty se liší na základě podmínek konkrétní pojišťovny. Celoroční cestovní pojištění je k dispozici s územní platností Evropa nebo Svět. Některé pojišťovny navíc nabízejí variantu jak pro jednotlivce, tak pro celé rodiny.

Cestovní pojištění pro psa a jiné domácí mazlíčky

Někteří lidé rádi cestují na dovolenou se svými domácími mazlíčky. Jelikož i čtyřnozí členové domácnosti mohou během cesty onemocnět nebo způsobit nějaké škody, cestovní pojištění pro psa nebo jiné domácí zvíře je stejně tak důležité jako pro nás. Takovéto cestovní pojištění nelze uzavřít samostatně. Ve většině případů se jedná o připojištění k běžnému pojištění osob do zahraničí.

Majetkové, životní, odpovědnost a další pojištění

Kromě cestovního pojištění není radno opomínat i další podstatná pojištění. Pojištění domácnosti, pojištění odpovědnosti a samozřejmě životní pojištění se určitě vyplatí každému. Vždy je dobré porovnávat produkty několika pojišťoven a sjednat to, které dané osobě vyhovuje nejvíce.

Před podpisem kterékoli pojistné smouvy je nejdůležitější zkontrolovat výluky z pojistného plnění. Zde totiž bývají popsány situace, kdy pojišťovny nevyplácejí pojistné. Mnohdy se tu navíc mohou objevovat nenápadné maličkosti, které dávají pojišťovně prostor pro odmítnutí plnění.

Flexi životní pojištění recenze

Například Flexi životní pojištění je velmi žádané a patří tedy mezi nejoblíbenější produkty Pojišťovny České spořitelny. V případě zájmu se doporučuje pročíst si diskusní fóra, která se dají vyhledat po zadaní termínu flexi životní pojištění recenze.