Půjčkomat

Michal Hardyn

Publikováno 08. Dubna 2021

Obsah

Portál Půjčkomat.cz poskytuje rychlé půjčky před výplatou ve výši do 20 000 Kč bez ručitele. Web pujckomat.cz provozuje společnost s poetickým názvem Friendly Finance s.r.o. Jak funguje?

Jedná se o poměrně mladou společnost, která byla do obchodního rejstříku zapsána v roce 2011. Společnost má však zkušenosti v oblasti poskytování krátkodobých půjček ze skandinávských zemí a trhů střední Evropy.

Parametry Půjčkomat půjčky

V ČR poskytuje Půjčkomat půjčky od 500 – 20 000 Kč. Klient si má možnost samostatně zvolit, jakou částku potřebuje a na jak dlouho. Doba splatnosti půjčky je velmi krátká — od 5-31 dní.

Před samotným podáním žádosti je nutné se nejdříve zaregistrovat na web stránce www.pujckomat.cz. Proces registrace je velmi rychlý a nezabere více než pár minut. Pak je třeba ještě potvrdit emailem souhlas se smlouvami a registrace bude úspěšně dokončena.

Následně se můžete přihlásit do vašeho uživatelského účtu a podat žádost o půjčku. V případě že jste nově registrovaným členem, maximální výše půjčky je 5 000 Kč.

Po odeslání žádosti proběhne schvalovací proces, přičemž výsledek posouzení žádosti se dozvíte do 10 minut prostřednictvím emailu a zprávy na váš uživatelský účet. Společnost vás bude informovat o případných změnách spojených s úvěrem prostřednictvím zprávy na uživatelský účet.

Vyplatí se půjčka z Půjčkomatu?

Problémem rychlých půjček na několik dní je, že je vždy neúměrně přeplatíte. Společnosti poskytující půjčky před výplatou málokdy vyhodnotí finanční situaci klienta a automaticky tedy počítají s poměrně vysokým rizikem nesplácení této půjčky.

Vysoké riziko je pak „rozpuštěné“ v úrocích, díky čemuž poctivý klient, který si své závazky plní včas, půjčku neúměrně proplácí. Roční procentní sazba nákladů dosahuje desítek tisíc procent, proto by bylo chybou myslet si, že se půjčka z Půjčkomatu vyplatí — nevyplatí se.

Například pokud si půjčíte 5000 Kč na 31 dní, budete muset vrátit za jeden měsíc 6340 Kč, to znamená že úvěr přeplatíte o 1340 Kč.

Nemůže být tedy ani řeči o výhodnosti takové půjčky. Na druhé straně se společnosti nedá upřít, že půjčky poskytuje maximálně transparentně, za předem daných a jasně stanovených podmínek — klient přesně dopředu ví, o kolik půjčku proplatí.

Na online kalkulačce na web stránce Půjčkomatu si můžete vybrat částku, kterou potřebujete a dobu splatnosti. Hned budete vědět, kolik budete muset vrátit. Takže nikdo se nemůže později stěžovat, že nevěděl, do čeho jde.

Splácení

Půjčku splácíte bezhotovostní platbou na účet uvedený ve smlouvě. Při platbě nezapomeňte uvést variabilní symbol, vaše rodné číslo a specifický symbol. Dejte si pozor, abyste půjčenou částku včetně úroků a poplatků uhradili včas, jinak vám hrozí vysoké úroky z prodlení.

Společnost nabízí i možnost prodloužení splatnosti za poplatek, kterou můžete podat kdykoliv, nejpozději však v den splatnosti. O prodloužení můžete žádat i opakovaně. Poplatek za prodloužení půjčky se liší podle výšky sjednané půjčky a počtu prodlužovaných dnů.

Podmínky pro poskytnutí půjčky Půjčkomat

Žádost si může podat každý občan ČR starší 18 let s pravidelným příjmem. Podmínkou je, aby žadatel neměl žádné neuhrazené dluhy u jiné finanční instituce.

A jaké jsou Vaše zkušenosti s půjčkou Půjčkomat? Zapojte se do diskuze níže a dejte nám vědět Váš názor.