Raiffeisenbank, a.s.

Adéla Ozomová

Publikováno 25. Prosince 2022

Obsah

Dvě zkřížené koňské hlavy, černá a žlutá barva. To je logo RB bank. Historie Raiffeisenbank, a.s. se začala psát už v 19. století. Dnes je asi nejoblíbenější produkt Raiffeisenbank půjčka. V roce 2022 došlo ke spojení Equa bank Raiffeisen. Jakým způsobem probíhá Raiffeisenbank přihlášení a kde jsou Raiffeisenbank pobočky? Následující článek představí RB bank jako společnost, uvede produkty a služby nabízené na webové stránce banky www.rb.cz a na závěr představí Raiffeisenbank pobočky a Raiffeisenbank kontakt.

Historie Raiffeisen BANK CZ

Raiffeisen BANK CZ působí na českém trhu od roku 1993, historie Raiffeisen Bank se však začala psát už v 19. století. U vzniku skupiny Raiffeisen stál Friedrich Wilhelm Raiffeisen. V roce 1862 založil první družstevní bankovní asociaci. Následně pracovalo v Rakousku více než 600 ústavů Raiffeisen Bank. RB bank má ve znaku dvě zkřížené koňské hlavy. Dnes se jedná o ochrannou známku skupiny Raiffeisen.

Tento znak v historii zdobil mnoho evropských budov. Dvě zkřížené koňské hlavy symbolizují ochranu rodiny před zlem. RB bank je stabilní a silná banka, která svým klientům dává záruku bezpečí při poskytování svých služeb a produktů (například půjčka Raiffeisenbank, Raiffeisenbank spořící účet a další). Raiffeisen Bank se zaměřuje především na poskytování služeb soukromé a firemní klientele.

Nabídka produktů a služeb RB bank zahrnuje osobní a podnikatelské účty, úvěrové, spořicí a investiční produkty, specializované finanční služby a konzultace pro firemní klientelu a velké korporace. Mnoho informací na produkty lze dohledat v Raiffeisenbank recenzích. Na webových stránkách www.rb.cz je k dohledání Raiffeisenbank kontakt a pochopitelně Raiffeisenbank internetové bankovnictví pro klienty.

Equa bank Raiffeisen

Původní vlastník Equa bank AnaCap Financial Partners prodal Equa bank Raiffeisen Bank. Od 1. ledna 2022 je vlastníkem Equa bank Raiffeisen Bank. Dne 14. listopadu 2022 došlo ke sloučení obou dvou bank pod jednu značku Raiffeisenbank. Všechny produkty a služby klientů Equa bank byly převedeny pod Raiffeisenbank (Equa bank Raiffeisen), která nahradila Equa bank.

Equa bank mobilní aplikace má průvodce, který převedl klienty Equa bank do RB bank. Pro klienty Equa bank Raiffeisen se v zásadě nic nemění. Platební karty Equa bank nadále platí až do uvedeného data expirace. Novou platební kartu následně vystaví Raiffeisen Bank. Dokonce i číslo účtu a kód banky zůstávají stejné. Až do května roku 2023 budou platit oba dva kódy bank, 6100 pro Equa bank a 5500 pro RB bank. Více informací o spojení Equa bank a Raiffeisenbank je k dohledání na www.rb.cz.

RB bank produkty a služby

RB bank má v nabídce produkty a služby pro osobní finance, premium banking, podnikatele a malé firmy, firmy a korporace a privátní bankovnictví. Tento článek představí pouze některé produkty RB bank pro osobní finance. Raiffeisen Bank CZ nabízí účty a spoření (běžný účet zdarma, Raiffeisenbank studentský účet a účet pro děti, účet pro podnikatele zdarma, HIT PLUS spořící účet Raiffeisenbank, termínovaný vklad a stavební spoření Raiffeisenbank), půjčky a kreditní karty (minutovou půjčku Raiffeisenbank, sloučení a převod půjček, kontokorent, úvěr na auto, půjčku na rekonstrukci, kreditní karty, splátkové programy, placení mobilem a hodinkami),

Raiffeisenbank hypotéky (refinancování hypotéky, americkou hypotéku na cokoliv, hypotéku na pronájem, půjčku na rekonstrukci bez zajištění), online služby (běžný účet, minutovou půjčku Raiffeisenbank, kreditní kartu, HIT PLUS spořící účet Raiffeisenbank, pojištění, mobilní bankovnictví, Raiffeisenbank internetové bankovnictví, RB klíč a bankovní identitu RB), pojištění (pojištění Osobní strážce ke kartám, úrazové pojištění Opora, cestovní pojištění ke kartám, pojištění schopnosti splácet půjčku, pojištění k hypotékám, pojištění ke kreditním kartám, životní a majetkové pojištění) a investice (podílové fondy, pravidelné investice, udržitelné investice, službu Asset Management a investiční certifikáty).

Raiffeisenbank studentský účet

Raiffeisenbank studentský účet poskytuje vedení zdarma do věku 26 let. Raiffeisen Bank dá studentovi a dítěti 2 mezinárodní bezkontaktní platební karty. Peníze jsou na Raiffeisenbank studentském účtu v 19 různých měnách zároveň. Raiffeisen Bank účet pro studenty a děti poskytuje neomezené výběry z bankomatů všech bank v České republice i v zahraničí. Ovládání studentského účtu probíhá pomocí aplikace Mobilní eKonto.

Raiffeisenbank půjčka

Raiffeisenbank půjčka je v nabídce pod názvem Minutová půjčka. RB bank dává klientům možnost půjčit si od 5.000 Kč do 800.000 Kč na cokoliv a bez ručitele. Raiffeisenbank půjčka má zdarma mimořádné splátky i předčasné splacení kdykoliv. Sjednání půjčky Raiffeisenbank je vyřízené do 5 minut online. Aktuální ceník a úrokové sazby jsou k dispozici na stránce banky rb.cz. Cenné informace o tomto produktu mohou klienti najít v Raiffeisenbank recenzích a internetových diskuzích.

Raiffeisenbank stavební spoření

Raiffeisenbank stavební spoření poskytuje roční úrok 6,36 %. Klient může získat úrokovou prémii ve výši 5.000 Kč. Státní podpora u stavebního spoření Raiffeisenbank je 10 % z vkladů, maximálně 2.000 Kč za rok. RB bank garantuje úrok z vkladů ve výši 3 % ročně. Raiffeisenbank stavební spoření je možné sjednat a spravovat přes mobilní a Raiffeisenbank internetové bankovnictví. Klienti mohou po 6 letech využít naspořené finance na cokoliv.

Raiffeisenbank hypotéka na bydlení

RB bank nabízí několik druhů hypoték. Raiffeisenbank hypotéka na bydlení bývá vyřízena do 3 dní od převzetí kompletních dokumentů. Z Raiffeisenbank hypotéky je možné použít až 20 % na cokoliv. Jestliže klient staví dům, nemusí dokládat faktury a dostane peníze na svůj bankovní účet. Raiffeisenbank hypotéka na bydlení je nabízená ve čtyřech variantách (klasik, hypotéka naruby, zápočet úspor a výstavba montovaného domu).

Kreditní karta Raiffeisenbank

Raiffeisen Bank CZ má v nabídce 3 kreditní karty. Kreditní karty Raiffeisenbank mají bezúročné období 55 dnů, nabízí výhodnější úroky pro větší transakce a poskytují atraktivní slevy u obchodníků díky programu RB Club. Kreditní karty Raiffeisenbank mají různé úvěrové limity (EASY až 100.000 Kč, STYLE až 300.000 Kč a RB PREMIUM až 500.000 Kč), všechny kreditní karty nabízí dodatkovou kartu v ceně. Některé kreditní karty Raiffeisenbank umožňují vstup do letištních salónků, případně pojištění.

Raiffeisenbank spořící účet HIT PLUS

Spořící účet Raiffeisenbank HIT PLUS má pro klienty připravený úrok až 5,5 % ročně do výše vkladu 500.000 Kč. Raiffeisenbank spořící účet HIT PLUS má podmínku založení běžného účtu. Pro získání bonusového úroku ve výši 5,5 % p.a. je nutné zaplatit alespoň 3× za měsíc kartou. Raiffeisenbank spořící účet je zcela zdarma (zřízení, vedení účtu, bezhotovostní transakce).

Informace o dalších produktech Raiffeisen Bank jsou k dohledání na webové stránce www.kb.cz.

Raiffeisenbank internetové bankovnictví

Jestliže potřebují bývalí klienti Equa bank pomoci s přechodem na Raiffeisenbank internetové bankovnictví, více informací najdou na www.rb.cz, případně se mohou zastavit na kterékoliv Raiffeisenbank pobočce. Do Raiffeisenbank internetového bankovnictví se klient dostane z kteréhokoliv počítače, po Raiffeisenbank přihlášení má k dispozici přehled o svém rozpočtu, o kartách, platbách, hypotékách, spoření nebo Raiffeisenbank půjčkách.

Raiffeisenbank internetové bankovnictví umožňuje nastavení trvalých příkazů, povolení k inkasu, nastavení limitů či aktivaci a blokaci platební karty. Přímo v Raiffeisenbank internetovém bankovnictví si může klient založit nový Raiffeisenbank spořící účet, sjednat si půjčku, povolený debet nebo požádat třeba o kreditní kartu.

Raiffeisenbank internetové bankovnictví je moderní, kvalitní a bezpečné. Klientův účet a finance chrání dvoufázové ověřování Raiffeisenbank internetového bankovnictví. Rozhraní Raiffeisenbank internetového bankovnictví se přizpůsobí v závislosti na tom, zda jej klient využívá na tabletu, mobilním telefonu nebo na počítači.

Raiffeisenbank přihlášení

Pomocí Raiffeisenbank internetového bankovnictví klienti využívají Raiffeisenbank přihlášení do svého účtu. Raiffeisenbank přihlášení probíhá přes webové stránky www.rb.cz pomocí dvoufázového ověření. Klienti Equa bank se dostali na Raiffeisenbank přihlášení přes aplikaci Equa bank, kde bylo přesměrování na Equa bank Raiffeisen Bank. K Raiffeisenbank přihlášení se využívá SMS kód, RB klíč, osobní klíč a klientské číslo.

Raiffeisenbank kontakt

Pro rychlé vyřízení dotazů je na stránce www.rb.cz k dispozici online chat. Tento chat je k dispozici také v Raiffeisenbank internetovém bankovnictví a v mobilním bankovnictví. Raiffeisenbank infolinka pro osobní finance a firmy funguje na telefonním čísle +420 412 440 000. Raiffeisenbank infolinka je v provozu od 7 do 22 hodin. Raiffeisenbank kontakt pro blokace karet a autentizační prostředky pro přístupy na účet je k dispozici na telefonech 844 112 233 nebo +420 412 446 402.

Obecné dotazy k RB bank a jejím produktům může klient směřovat na e-mailový Raiffeisenbank kontakt info@rb.cz. Pro osobní schůzky jsou klientům k dispozici Raiffeisenbank pobočky po celé České republice. Centrála společnosti Raiffeisen Bank CZ se nachází na adrese Hvězdova 1716/2b, 140 78, Praha 4. IČ RB bank je 49240901, datová schránka je skzfs6u a fax má číslo 234 402 111.

Raiffeisenbank pobočky

Raiffeisen BANK CZ má přes 120 poboček po celé ČR. Pro sjednání osobní schůzky na některé z Raiffeisenbank poboček je vhodnější sjednat si dopředu termín návštěvy. Klient se tak vyhne případným frontám. Raiffeisenbank Ostrava má 6 poboček, v Brně je 9 poboček a v Praze je přes 30 Raiffeisenbank poboček. Na webové stránce rb.cz je mapa poboček i bankomatů, kterých je celkem 150. Kupříkladu Raiffeisenbank Ostrava má v okolí 8 bankomatů.