Raiffeisenbank

Michal Hardyn

Publikováno 10. Dubna 2021

Obsah

Raiffeisenbank a.s. patří k nejstarším bankám na českém trhu. Svou podnikatelskou činnost zahájila v roce 1993, kdy navázala na více než 140 letou tradici celosvětově známé značky Raiffeisen. Co klientům nabízí?

Ve světě je Raiffeisen synonymem bezpečnosti, udržitelnosti a důvěry, což jsou hodnoty, které v posledních letech opět získaly na důležitosti. V současnosti se Raiffeisenbank řadí mezi největší a nejvýznamnější bankovní domy v České republice.

Svým klientům, mezi které patří jednak soukromé osoby ale i korporátní klienti, nabízí široké spektrum služeb od běžných účtů, přes spořící produkty až po spotřebitelské úvěry včetně hypoték. Produkty banky získávají každoročně množství domácích, ale i mezinárodních ocenění.

Tak například v prestižní soutěži „Banka roku“ získala 2. místo za svůj běžný účet eKonto. Významné příčky pravidelně obsazuje i v soutěži Zlatá koruna, kde si naposledy získala první místo v kategorii podnikatelské úvěry a druhé místo v kategorii hypotéka.

Majoritním akcionářem banky je rakouská Raiffeisen International AG (RBI), která vlastní 75 procentní podíl. Minoritním akcionářem je společnost RB Prag-Beteiligungs GmbH, která vlastní 25 % akcií.

Raiffeisenbank půjčky

Rychlá půjčka – osobní půjčka, v bance nazývaná i jako rychlá půjčka je neúčelový úvěr, který můžete použít na cokoliv, bez nutnosti dokládání účelu použití finančních prostředků.

Tímto způsobem si můžete půjčit od 20 000 — 500 000 Kč se splatností od 6-72 měsíců. Výhodou je, že osobní půjčku získáte bez poplatku za poskytnutí, bez poplatku za vedení a správu úvěrového účtu a navíc banka nabízí možnost předčasného splacení zdarma bez sankcí. Úroková sazba se pohybuje od 14,90 % ročně.

Osobní půjčka pro klienty – Raiffeisenbank nabízí pro stávající klienty možnost pohodlného zřízení Osobní půjčky z domova, prostřednictvím internet bankingu k běžnému účtu eKonto. Poskytuje se v objemu od 20 000 — 400 000 Kč, se splatností 6 až 72 měsíců. Tento úvěr získáte bez poplatku za poskytnutí, bez poplatku za vedení úvěrového účtu a bez sankčního poplatku za předčasné splacení. Výhodou je, že ji získáte i bez dokládání příjmu.

Účelová půjčka na bydlení a rekonstrukci – využijete ji v případě, že plánujete rozsáhlejší renovaci bydlení. Díky účelové půjčce můžete získat úvěr ve výši od 50 000 až do 1 000 000 Kč. Splátky lze rozložit na období od 6-120 měsíců.

Úvěr není potřeba zajistit nemovitostí, ale banka požaduje přistoupení spoludlužníka do úvěrového vztahu. Stejně jako v případě výše uvedených produktů, i tento získáte bez poplatku za poskytnutí a bez měsíčního poplatku za vedení úvěrového účtu. Předčasné splacení je i v tomto případě zdarma. Výhodou je nižší úroková sazba ve srovnání s neúčelovým úvěrem až o 2 %.

Kontokorentný úvěr – představuje ideální finanční rezervu, kterou budete mít stále k dispozici. Banka ho poskytuje k osobním účtům vedeným v rámci Kompletkonta, případně v rámci samostatně vedených běžných účtů ve výši od 5000 -150 000 Kč a se splatností jeden rok. Za vedení úvěrového účtu zaplatíte 90 Kč měsíčně a úrok je 21,90% p.a.

Povolený debet – představuje možnost čerpat úvěr od 5 000 — 150 000 Kč přímo na Vašem běžném účtu. Aktuálně ho získáte bez poplatku za sjednání, navíc, pokud úvěr nečerpáte, nic neplatíte. Úroková sazba je v případě čerpání debetu 21,90% ročně.