MONETA Bank – banka 0600

Karolína Vondrová

Publikováno 15. Října 2023

Obsah

MONETA banka (0600 banka) byla založena roku 1998 jako GE Capital Bank. Během následujících let se banka 0600 přejmenovala na MONETA Money Bank a stala se z ní čtvrtá největší banka v České republice, co se počtu klientů týče. MONETA bank má nyní milion klientů. MONETA banka se specializuje na bankovní služby pro fyzické osoby a podnikatelské subjekty, a to převážně malé a střední podniky. Jaká je historie banky 0600, co nabízí za služby a k čemu vlastně slouží MONETA kód banky 0600?

MONETA Bank – 0600 banka a její historie

MONETA banka existuje na českém trhu od roku 2016, kdy se její bývalá mateřská společnost General Electric rozhodla prodat svou bankovní divizi a z českého trhu kompletně odejít. Svůj název tedy změnila na MONETA Money Bank stejně jako její další dceřiné společnosti. V současné době je u banky MONETA přibližně 2 500 zaměstnanců, MONETA poboček je 140. Kód banky 0600 je jedním z nejpoužívanějších kódů v ČR.

Základní údaje banky MONETA

Oficiální název: MONETA Money Bank, a.s.
Sídlo: BB Centrum, Vyskočilova 1442/1b, 140 28 Praha 4 Michle
IČO: 25672720
DIČ: CZ699003117
MONETA kód banky 0600
BIC (SWIFT) kód banky: AGBACZPP

MONETA Money Bank – banka 0600 a nabízené služby

V nabídce produktů MONETA Money Bank se nachází fajn půjčky pro občany, ale i pro podnikatele, hypotéky, refinancování hypoték, konsolidace půjček, kreditní karty, půjčky na nové auto, investiční produkty, pojištění a mnoho dalších produktů. MONETA banka je moderní, silná a praktická banka, která rozumí potřebám lidí. Při poskytování svých produktů a služeb využívá MONETA banka moderní digitální technologie, inovativní přístup a 0600 kód banky.

 • Účty a karty: běžný účet, online směnárna, účet pro živnostníky, dětský účet, spořicí účet, cizoměnový účet, kreditní karta, věrnostní program bene+, debetní karty
 • Půjčky a úvěry: MONETA půjčka na cokoliv, rychlý úvěr pro živnostníky, kreditní karta pro živnostníky, půjčka na nové auto, překlenovací úvěr, solární Expres půjčka, sloučení půjček, kreditní účet
 • Hypotéky: hypotéka, refinancování hypotéky, živnostenská hypotéka, americká hypotéka
 • Spoření a investice: spořící účet, doplňkové penzijní spoření, podílové fondy, stavební spoření, termínované vklady a termínované vklady v eurech
 • Pojištění: cestovní pojištění, životní a úrazové pojištění, pojištění majetku, pojištění právní ochrany a schopnosti splácet, pojištění podnikání, povinné ručení, havarijní pojištění

Na webových stránkách MONETA banky moneta.cz je k dispozici kurzovní lístek, různé dokumenty ke stažení a kompletní MONETA kontakty s mapou poboček a bankomatů.

MONETA půjčka kalkulačka je k nalezení na webových stránkách banky moneta.cz. Zájemci o produkt Půjčka na cokoliv si mohou výhodnost ověřit právě díky nástroji, jako je MONETA půjčka kalkulačka. Lze si vypočítat výši měsíčních splátek, úrok i dobu splácení. V případě, že mají zájem o konsolidaci více půjček, existuje také MONETA konsolidace kalkulačka. Sloučením fajn půjček lze navíc snížit splátky až o 50 %. Stačí zadat všechny úvěry včetně kreditních karet a kontokorentů a MONETA konsolidace kalkulačka vše snadno a rychle vypočítá.

Rychlý úvěr pro živnostníky

MONETA podnikatelský úvěr je finanční produkt MONETA 0600 banky, který využívají klienti na kvalitní nastartování podnikání. V případě banky MONETA se úroky u podnikatelského úvěru snižují o 33 %. Akce snížení úroků platí do 31. 10. 2023. Rychlý úvěr pro živnostníky se dá sjednat kompletně online do částky 500.000 Kč bez daňového přiznání.

MONETA kontokorent je součástí nabídky této banky. Částka, na kterou si lze čerpání kontokorentu nastavit, se pohybuje v rozmezí od 2 000 Kč do 100 000 Kč. Uvedené limity se značně odvíjí od dosavadních příjmů klienta. MONETA kontokorent je k dostání na pobočce společnosti, po telefonu, anebo online. Jaké jsou nevýhody kontokorentu je možné dočíst se v recenzích. Jako všude i zde se nachází výhody i nevýhody kontokorentu.

Formáty kódů bank a MONETA kód banky 0600

Kódy bank jsou čtyřmístná čísla sloužící k jednoznačné identifikaci bank. Banky v ČR, spořitelny i úvěrní družstva mají svůj unikátní kód. Kód banky se odděluje lomítkem a je na konci za identifikátorem účtu klienta. Velmi podobnou funkci zastupují kódy zdravotních pojišťoven České republiky, které jsou třímístné. Díky třímístným kódům zdravotních pojišťoven se významně urychlí administrativa a ošetření pacientů. MONETA kód banky 0600 patří bance MONETA Bank. Kódy bank se používají pro vnitrostátní účely, pokud jde o mezinárodní číslo bankovního účtu (IBAN), MONETA 0600 se uvádí na pátém až osmém znaku.

1

Kód platebního styku (kód banky)

Každý poskytovatel platebních služeb má od České národní banky (ČNB) přidělený čtyřmístný kód (například 0600 kód banky patří MONETA bance). Tento 0600 banky kód však slouží pouze pro platební styk v rámci České republiky. Obvykle se zapisuje za číslem účtu a je oddělený lomítkem. Mezi nejčastěji hledané kódy bank v České republice patří:

 • 0800 banka kód – Česká spořitelna číslo banky
 • 0300 banka kód – ČSOB číslo banky
 • 2010 banka kód – Fio banka číslo banky
 • 0100 banka kód – KB číslo banky
 • 0600 banka kód – MONETA číslo banky
 • kód banky 2700 – UniCredit Bank

Při psaní kódu bank je důležité dbát na správné psaní. Pokud se dopustíme překlepu, z 2010 banky se může rázem stát kód 2100 – zcela jiná banka.

2

SWIFT/BIC kód

Jedná se o mezinárodní standardizované označení banky, které se používá pro zahraniční platby. V rámci SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication) má každá banka svůj jedinečný kód – BIC (Bank Identifier Code = bankovní identifikační kód). Ten se skládá z 8 až 11 znaků (kódu banky, země a místa/regionu, volitelně i kódu pobočky banky).

 • První 4 znaky jsou kód banky (MONETA bank má AGBA).
 • Další 2 znaky jsou kód země (Česká republika má kód CZ).
 • Následující 2 znaky jsou kód místa/regionu.
 • Poslední 3 znaky jsou volitelné a představují kód pobočky banky.
3

IBAN

IBAN (International Bank Account Number) je mezinárodně standardizovaná forma čísla bankovního účtu. Každá země Evropského hospodářského prostoru (EHP) má vlastní strukturu IBAN, maximálně se však může skládat ze 34 znaků. IBAN je tvořen kódem země, 2 kontrolními číslicemi a až 30 číslicemi označujícími číslo bankovního účtu a kód banky. Svůj IBAN většinou najdete v internetovém bankovnictví nebo bankovní aplikaci, případně můžete využít online generátor IBAN. Příklad IBAN MONETA Money Bank kód banky 0600: CZ62 0600 0000 0001 2345 6789

 • První 2 znaky jsou kód země (Česká republika má kód CZ).
 • Následující 2 znaky jsou kontrolní číslice, které jsou proměnlivé.
 • Ostatní znaky obsahují kód banky.
 • Samotné číslo účtu je na posledních číselných pozicích.

MONETA kontakt

Hlavní MONETA kontakt je telefonní číslo 224 443 636, který je dostupný ve všední dny od 7 do 21 hodin. MONETA kontakt pro blokaci karet je k dispozici non stop na telefonu 224 442 424. Sídlo společnosti se nachází na adrese MONETA Money Bank, a.s., BB Centrum, Vyskočilova 1442/1b, Praha 4 Michle. Díky sílení bankomatů s Komerční bankou, Air Bank a UniCredit Bank je k dispozici přes 2 000 bankomatů. MONETA poboček je 140.

Banka 0600 pobočky

MONETA Bank má v provozu celkem 140 MONETA poboček a 560 bankomatů po celé republice. Banka 0600 pobočky a jejich přesná adresa s otevírací dobou se dají nalézt na webových stránkách banky moneta.cz. Na mapě lze zobrazit všechny MONETA pobočky či jenom bankomaty nebo kanceláře stavební spořitelny.