Kód banky 0600 – MONETA Money Bank

Karolína Vondrová

Publikováno 21. Dubna 2022

Obsah

MONETA Money Bank (0600 banka) byla založena roku 1998 jako GE Capital Bank. Během následujících let se banka přejmenovala a stala se z ní čtvrtá největší banka v ČR, co se počtu klientů týče. MONETA se specializuje na bankovní služby pro fyzické osoby a podnikatelské subjekty, a to převážně malé a střední podniky. Jaká je historie banky, co za služby nabízí a k čemu vlastně slouží MONETA kód banky?

MONETA Money Bank – 0600 banka a její historie

MONETA existuje na českém trhu od roku 2016, kdy se její bývalá mateřská společnost General Electric rozhodla prodat svou bankovní divizi a z českého trhu kompletně odejít. Svůj název tedy změnila na MONETA Money Bank stejně jako její další dceřiné společnosti. V současné době má asi 1,4 milionu klientů, o které pečuje téměř 3 tisíce zaměstnanců. Kód banka 0600 je jedním z nejpoužívanějších kódů v ČR.

Základní údaje

Oficiální název: MONETA Money Bank, a.s.
Sídlo: BB Centrum, Vyskočilova 1442/1b, 140 28 Praha 4 Michle
IČO: 25672720
MONETA kód banky 0600
SWIFT kód banky: AGBACZPP

MONETA Money Bank – kód banka 0600 a nabízené služby

V nabídce produktů se nachází půjčky pro občany, ale i pro podnikatele, hypotéky, refinancování hypoték, konsolidace půjček, kreditní karty, úvěry a leasing aut, investiční produkty, pojištění a mnoho dalších produktů. MONETA je moderní, silná a praktická banka, která rozumí potřebám lidí. Při poskytování svých produktů a služeb využívá moderní digitální technologie, inovativní přístup a 0600 banka kód.

 • Účty a karty: běžný účet, MONETA podnikatelský úvěr, výhodné kurzy, kreditka pro podnikatele
 • Půjčky a úvěry: půjčka na cokoli, rychlý úvěr pro živnostníky, kreditní účet, půjčka na nové auto
 • Hypotéky: hypotéka, refinancování hypotéky, živnostenská hypotéka, americká hypotéka
 • Spoření a investice: spořící účet, podílové fondy, stavební spoření, termínované vklady
 • Pojištění: cestovní pojištění, životní a úrazové pojištění, pojištění majetku, pojištění právní ochrany a schopnosti splácet

MONETA půjčka kalkulačka je k nalezení na webových stránkách banky. Zájemci o produkt Půjčka na cokoli si mohou jeho výhodnost ověřit právě díky nástroji, jako je MONETA půjčka kalkulačka. Lze si vypočítat výši splátek, úrok i dobu splácení. V případě, že mají zájem o konsolidaci více půjček, existuje také MONETA konsolidace kalkulačka. Sloučením půjček lze navíc snížit splátky až o 50 %. Stačí zadat všechny úvěry včetně kreditních karet a kontokorentů a MONETA konsolidace kalkulačka vše snadno a rychle vypočítá.

Úvěr pro začínající podnikatele MONETA

MONETA podnikatelský úvěr je finančním produktem bankovní společnosti, který se dá využít na kvalitní nastartování podnikání. V případě MONETY se podnikatelské úvěry dělí na dvě části, investiční úvěr a provozní úvěr. Investiční úvěr pro začínající podnikatele MONETA se dá využít pro nastartování nebo rozšíření podnikání, pořídit tedy například výkonnější stroje nebo zrekonstruovat prostory. Oproti tomu provozní úvěr zafinancuje běžné výdaje spojené s provozem společnosti.

MONETA kontokorent je součástí nabídky této banky. Částka, na kterou si lze čerpání kontokorentu nastavit, se pohybuje v rozmezí od 2 000 Kč do 100 000 Kč. Uvedené limity se značně odvíjí od dosavadních příjmů klienta. MONETA kontokorent je k dostání na pobočce společnosti, po telefonu, anebo online.

Formáty bankovních kódů a MONETA číslo banky

Kódy bank jsou čtyřmístná čísla sloužící k jednoznačné identifikaci banky. Banky v ČR, spořitelny i úvěrní družstva mají svůj unikátní kód. Kód banky se odděluje lomítkem a je na konci za identifikátorem účtu klienta. Velmi podobnou funkci zastupují kódy zdravotních pojišťoven České republiky, které jsou třímístné. Díky třímístným kódům zdravotních pojišťoven se významně urychlí administrativa a ošetření pacientů. MONETA Money Bank kód banky je 0800. Kódy bank se používají pro vnitrostátní účely, pokud jde o mezinárodní číslo bankovního účtu (IBAN), GE Money kód banky se uvádí na pátém až osmém znaku.

1 Kód platebního styku (kód banky)

Každý poskytovatel platebních služeb má od České národní banky přidělen čtyřmístný kód (např. MONETA Money Bank kód banky je 0600). Tento kód však slouží pouze pro platební styk v rámci České republiky. Obvykle se zapisuje za číslem účtu a je oddělen lomítkem.

Mezi nejčastěji hledané kódy bank v ČR patří:

 • 0800 banka kód – Česká spořitelna číslo banky
 • 0300 banka kód – ČSOB číslo banky
 • 2010 banka kód – Fio banka číslo banky
 • 0100 banka kód – KB číslo banky
 • 0600 banka kód – MONETA číslo banky

Při psaní kódu bank je důležité dbát na správné psaní. Pokud se dopustíme překlepu, z 2010 banky se může rázem stát kód 2100 – zcela jiná banka.

2 SWIFT/BIC kód

Jedná se o mezinárodní standardizované označení banky, které se používá pro zahraniční platby. V rámci SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication) má každá banka svůj jedinečný kód – BIC (Bank Identifier Code = bankovní identifikační kód). Ten se skládá z 8 až 11 znaků (kódu banky, země a místa/regionu, volitelně i kódu pobočky banky).

 • První 4 znaky jsou kód banky (GE Money kód banky je AGBA).
 • Další 2 znaky jsou kód země (Česká republika má kód CZ).
 • Následující 2 znaky jsou kód místa/regionu.
 • Poslední 3 znaky jsou volitelné a představují kód pobočky banky.
3 IBAN

IBAN (International Bank Account Number) je mezinárodně standardizovaná forma čísla bankovního účtu. Každá země Evropského hospodářského prostoru (EHP) má vlastní strukturu IBAN, maximálně se však může skládat ze 34 znaků. IBAN je tvořen kódem země, 2 kontrolními číslicemi a až 30 číslicemi označujícími číslo bankovního účtu a kód banky. Svůj IBAN většinou najdete v internetovém bankovnictví nebo bankovní aplikaci, případně můžete využít online generátor IBAN.

Příklad IBAN MONETA Money Bank kód banky 0600: CZ62 0600 0000 0001 2345 6789

 • První 2 znaky jsou kód země (Česká republika má kód CZ).
 • Následující 2 znaky jsou kontrolní číslice, které jsou proměnlivé.
 • Ostatní znaky obsahují kód banky.
 • Samotné číslo účtu je na posledních číselných pozicích.

Banka 0600 pobočky

MONETA Money Bank má v provozu celkem 159 poboček a 555 bankomatů po celé republice. Banka 0600 pobočky a jejich přesná adresa a otevírací doba se dají nalézt na webových stránkách banky. Na mapě lze zobrazit všechny pobočky či jenom bankomaty nebo kanceláře stavební spořitelny.