ČSOB

Michal Hardyn

Publikováno 08. Dubna 2021

Obsah

Československá obchodní banka patří mezi nejsilnější a nejvýznamnější hráče na českém bankovním trhu. Svým klientům poskytuje širokou nabídku finančních a pojišťovacích služeb prostřednictvím dvou základních obchodních značek — ČSOB a Poštovní spořitelny. Jaké produkty si lze u ČSOB sjednat?

V nabídce služeb této banky je množství zajímavých finančních produktů pro fyzické osoby, malé a střední podniky, ale i pro korporátní a institucionální klienty.

Hypoteční úvěry

Hypotéka s bonusem – je unikátním a na českém trhu jedinečným produktem, kterým banka odměňuje věrné zákazníky tím, že jim odpustí až 5 % z hypotéky. Samozřejmě nic není zadarmo a tento bonus je určen pouze pro klienty, který zůstanou po celou dobu s ČSOB bankou, to znamená, že nevyužijí možnost refinancování úvěru.

Přidělení bonusu je rozděleno do dvou částí. Nárok na první část vzniká po 12 letech splácení a druhou polovinu klient získá na konci splatnosti. Díky připsanému bonusu se klientovi sníží jistina a tím pádem i zbývající dluh. Po jeho připsání se tedy sníží i výše měsíční splátky.

Bezstarostná hypotéka – poskytuje se ve výši od 200 000 Kč až do 100 % hodnoty nemovitosti, přičemž maximální výše úvěru není omezena. Splátky lze rozložit na období od 5-40 let. Výhodou produktu je, že ho získáte pohodlně, bez zbytečného papírování. ČSOB zařídí všechno za vás. Banka zajistí odhad ceny nemovitosti, vybaví výpis z katastru nemovitostí a zprostředkuje i pojištění schopnosti hypotéku splácet a také pojištění nemovitosti.

Hypotéka s garantovanou výši splátky – díky tomuto produktu mají klienti banky možnost zafixovat sazbu hypotečního úvěru na libovolně dlouhé období (od 5 do 30 let). Díky fixaci úrokové sazby získáte jistotu neměnné splátky po celou dobu splatnosti. V době, kdy nikdo neví předpokládat, jak se budou vyvíjet úrokové sazby, může být pocit jistoty neměnné splátky po celou dobu trvání úvěru k nezaplacení.

Předhypoteční úvěr

Na rozdíl od standardního hypotečního úvěru, kdy je třeba úvěr zajistit zástavním právem na nemovitost, předhypoteční úvěr se poskytuje bez ručení nemovitostí a umožňuje tak klientovi získat potřebné finanční prostředky na koupi družstevního bytu nebo obecního pozemku. Využívá se tedy v případech, kdy kupovaná nemovitost nemůže sloužit jako prostředek zástavního práva.

ČSOB ho poskytuje na jeden rok vždycky spolu s hypotečním úvěrem. Klient platí 12 měsíců jen splátky úroků a jistina se jednorázově splatí refinancováním z klasické hypotéky. Získat ho můžete od 200 000 Kč, přičemž jeho maximální výše bude záviset na objemu hypotéky. Úroková sazba je stanovena na 8,49 % ročně.

Půjčky a úvěry

Půjčka na Cokoliv – je klasickým neúčelovým spotřebním úvěrem. Půjčit si můžete ve výši od 20 000 — 600 000 Kč se splatností 1-7 let bez ručitele a bez dalšího zajištění. Výše úrokové sazby bude záviset na objemu úvěru, doby splatnosti a především na bonitě žadatele. Minimální sazba je 8,9 % ročně.

Půjčka na lepší bydlení – tato půjčka je určena na rekonstrukci a vybavení domácnosti. Poskytuje se ve výši od 100 000 — 600 000 Kč bez ručitele a bez zástavy nemovitosti. Účel použití peněžních prostředků je třeba bance doložit do 6 měsíců od jejich získání, přičemž 20 % z objemu půjčky můžete použít na cokoliv. Jednotlivé splátky lze rozložit na období až 10 let, díky čemuž získáte nízkou měsíční splátku. Úrokové sazby jsou nastaveny konkurenčně a začínají od 7,90 % ročně.

Americká hypotéka – je vhodnou alternativou získání bezúčelové půjčky s výhodnou úrokovou sazbou, pokud můžete za své závazky bance ručit nemovitostí. ČSOB ji poskytuje v rozsahu od 200 000 Kč, maximální objem úvěru je 5 milionů Kč (do 70 % zástavní hodnoty nemovitosti). Americkou hypotéku můžete splácet od 3 do 20 let.

Povolené přečerpání běžného účtu – pokud chcete mít peníze v záloze pro nečekané výdaje, vyzkoušejte kontokorent (povolené přečerpání) běžného účtu z ČSOB. Úvěrový limit můžete získat až do dvojnásobku vašeho čistého příjmu.

Úrok je stanoven na 18,90 % ročně. Úrokovou sazbu platíte jen z částky, kterou přečerpáte, takže pokud službu nevyužíváte, neplatíte nic. O jeden procentní bod nižší úrokovou sazbu (17,90 % p.a.) nabízí banka studentům prostřednictvím povoleného přečerpání ČSOB Studentského konta Plus. Úvěrový limit je pro studenty denní formy vysokoškolského studia a pro studenty vyšší odborné školy maximálně 20 000 Kč.

Kreditní karty

V nabídce banky najdete 2 kreditní karty MasterCard Standard (úvěrový limit do 250 000 Kč) a MasterCard Embossed (s limitem do 500 000 Kč), díky kterým můžete platit za vaše nákupy s bezúročným obdobím až 55 dní. Bezúročné období platí pro bezhotovostní transakce, pro výběry v hotovosti a také pro převody na běžný účet.