Hypoteční banka

Michal Hardyn

Publikováno 05. Dubna 2021

Obsah

Hypoteční banka, aktuální jednička na trhu hypotečních úvěrů v České republice, patří do silné skupiny ČSOB. Co se týče jejího výhradního zaměření na poskytování hypo úvěrů, nebylo tomu tak vždy. Jaké produkty Hypoteční banka nabízí nyní?

Na začátku svého působení (na trhu působí od roku 1991) se profilovala spíše jako univerzální obchodní banka regionálního charakteru. Pro poskytování hypotečních úvěrů se začala specializovat až v roce 1995, kdy získala licenci k vydávání hypotečních zástavních listů.

V roce 2000 došlo k významným změnám v majetkové struktuře, kdy se majoritním vlastníkem stala Československá obchodní banka. Díky spojení sil a především silného postavení ČSOB v oblasti bankovnictví, pojišťovnictví a správy aktiv, se posílila i pozice Hypoteční banky na českém hypotečním trhu.

Banka si dlouhodobě udržuje vedoucí postavení v oblasti hypotečních úvěrů pro občany, dokonce poslední roky se dostala na absolutní špičku v žebříčku hypotečních bank v České republice. Za své velmi dobré postavení vděčí zejména tomu, že poskytuje nejširší nabídku hypotečních úvěrů.

Produktové portfolio Hypoteční banky

Silnou stránkou banky je schopnost nabídnout řešení financování bydlení prostřednictvím hypotéky na míru díky široké nabídce několika stovek kombinaci hypoték, služeb a volitelných parametrů.

V produktovém portfoliu banky se nacházejí klasické hypoteční úvěry na byt, rodinný dům, refinancování či neúčelový úvěr formou americké hypotéky. Zajímavé jsou také specializované úvěry, například hypotéka na družstevní byt, na koupi stavebního pozemku, na stavbu a rekonstrukci nebo rekreační objekt.

Zajímavé jsou také akční nabídky banky, v loňském roce na podzim byla představena marketingově zajímavá novinka —Australská hypotéka, jejíž principem je, že čím větší úvěr si vezmete, tím nižší úrok získáte. Jen nedávno banka uvedla na trh takzvanou KUS-KUS hypotéku.

Princip KUS-KUS hypotéky je jednoduchý a je postaven na odměně za věrnost. Klient, který úvěr řádně splácí a zároveň zůstane během sjednané doby splácení u Hypoteční banky (úvěr nebude refinancovat), uhradí banka KUS úvěru za klienta, a to ve výši až 5 %. První část bonusu banka vyplatí formou mimořádné splátky po 12 letech splácení a druhou polovinu bonusu na konci splatnosti.