Komerční banka

Michal Hardyn

Publikováno 08. Dubna 2021

Obsah

Komerční banka a.s., též známá pod zkratkou KB je obchodní bankou se širokou nabídkou finančních produktů a služeb pro občany, ale i pro firmy a pro veřejnou správu. Patří do mezinárodní skupiny Société Générale, která je čtvrtou nejsilnější finanční skupinou na evropském trhu. Société General je zároveň i majoritním vlastníkem Komerční banky. Jaké finanční produkty banka nabízí?

I díky zázemí této silné finanční skupiny patří Komerční banka mezi přední bankovní domy v regionu střední a východní Evropy. Akcie této banky jsou obchodovatelné na Pražské burze pod označením ISIN CZ0008019106. Akcie KB se dokonce řadí mezi nejlikvidnější emise Burzy cenných papírů v Praze.

Kromě toho jsou její akcie obchodované formou globálních depozitních certifikátů GDR na Londýnské burze cenných papírů. Celkový základní kapitál banky činil k 30. Září 2012 19 004 926 000 Kč. K tomuto stejnému datu byl počet akcionářů banky 44 154 právnických a fyzických osob.

Významným rokem byl pro Komerční banku rok 2006, kdy se jí podařilo převzít 40 % akcií stavební spořitelny Modrá pyramida od německého vlastníka BHW Holding AG, což umožnilo KB rozšíření své působnosti i o stavební spoření. V produktovém portfoliu banky se nachází široká nabídka běžných účtů, vkladových ale i úvěrových produktů.

Přehled nejpopulárnějších úvěrů a půjček z Komerční banky

Flexibilní hypotéka – tento hypoteční úvěr se vyznačuje oproti ostatním hypotékám značnou dávkou flexibility. Jednou za rok, poté, co bylo uhrazeno minimálně 12 měsíčních splátek, může zákazník požádat o snížení měsíční splátky, odložení splátek nebo přerušení splácení až o 3 měsíce případně může požádat i o předčasné splacení zcela bez poplatku.

Premium půjčka – je neúčelový úvěr, který banka poskytuje v rozsahu od 300 000 do 2 500 000 Kč. Mezi jeho hlavní výhody patří skutečnost, že ho získáte bez zajištění. Jeho součástí je pojištění proti nesplácení půjčky (z důvodu dlouhodobé nemoci, ztráty zaměstnání, invalidity nebo smrti). Splátky je možné rozložit na období maximálně šesti let.

Optimální půjčka – klasický konsolidační úvěr poskytuje KB prostřednictvím Optimální půjčky. S tímto úvěrem můžete konsolidovat všechny své spotřebitelské úvěry, kreditní karty a povolené debety ve výši od 30 000 Kč do 2 500 000 Kč i bez zajištění. Maximální lhůta splatnosti je 10 let. Díky konsolidaci dosáhnete nižší měsíční splátku, ušetříte na poplatcích za správu úvěrových účtů a můžete získat i nižší úrokovou sazbu. (Orientační úrok je 11,08% ročně)

Úvěr Garant – tento úvěr patří do skupiny amerických hypoték, tedy neúčelových úvěrů zajištěných nemovitostmi. Jedná se o hotovostní úvěr, který se poskytuje od 200 000 Kč do 10 000 000 Kč. Jeho výhodou je dlouhá lhůta splatnosti až 20 let, díky čemuž může klient získat nízké měsíční splátky. Poskytuje se s úrokovou sazbou od 7,9 % ročně.