Kreditní karta World

Michal Hardyn

Publikováno 05. Dubna 2021

Obsah

Kreditní karta World je druhou z nabídky kreditních karet České spořitelny. Kreditní karta World ČS je mezinárodní embosovaná platební karta, která umožňuje pohodlné placení za zboží a služby u obchodníků v České republice, v zahraničí a na internetu a která poskytuje neustálý přístup k úvěru. Je určena pro klienty ze střední třídy, kteří mají příjem nad 30 000 Kč, nebo úspory od 500 000 Kč.

Poskytuje se s úvěrovým limitem od 20 000 – 500 000 Kč. Výhodou je dlouhé bezúročné období, které trvá maximálně 55 dní. Pokud tedy dlužnou částku stihnete splatit do konce bezúročného období, můžete peníze banky využívat zcela zdarma (bez úroku).

Klient si může sám zvolit výši měsíční splátky, přičemž je třeba respektovat minimální měsíční splátku stanovenou bankou ve výši 3,20 % z dlužné částky.

Po skončení bezúročného období je dlužná částka úročena sazbou 23,88 %, která platí jak pro bezhotovostní transakce, tak i pro výběry hotovosti.

Užívání této karty přináší vrácení 1 % z každého bezhotovostního nákupu, přičemž klient má flexibilitu v rozhodování, jakým způsobem mu bude toto 1% vráceno — zda bude připsáno na kartový účet, účet penzijního zabezpečení (penzijní připojištění, penzijní spoření) nebo stavebního spoření v rámci finanční skupiny ČS.