LBBW Bank

Michal Hardyn

Publikováno 05. Dubna 2021

Obsah

LBBW Bank CZ je moderní bankou poskytující komplexní bankovní služby. Co se týče velikosti, určitě nepatří mezi top finanční instituce na českém trhu, spíše se dá zařadit mezi středně velké banky, ale svým přístupem a zajímavými produkty si dokáže získat a udržet stabilní klientelu. Jak vypadá její produktové portfolio?

Mezi klienty LBBW bank patří čeští i zahraniční klienti — jako soukromé, tak i firemní subjekty, institucionální investoři, ale i banky a firmy z finančního sektoru.

O bance

Banka vychází z know how a bohatých zkušeností, které získala během svého působení na českém trhu od roku 1991. Od svého vzniku několikrát došlo ke změně obchodního jména a vlastnické struktury.

Současný oficiální název LBBW Bank platí od roku 2008, do té doby ji čeští spotřebitelé znali pod názvem BAWAG Bank. 100% akcionářem a vlastníkem je od začátku září 2008 Landesbank Baden-Württemberg (LBBW), která patří mezi nejvýznamnější a největší německé bankovní subjekty.

Začlenění do finanční skupiny LBBW s vysokým ratingem nepochybně přispívá na důvěryhodnosti a spolu s rozsáhlými zkušenosti a detailní znalostí jednotlivých regionů LBBW Bank může svým klientům poskytnout kvalitní služby.

Produktové portfolio banky je mimořádně bohaté. Začíná s nabídkou běžných účtů a balíčků služeb, pokračuje přes spořící produkty se zajímavým úročením a končí úvěrovými produkty.

Právě v oblasti úvěrů a hypoték je LBBW Bank mimořádně silná. Její klienti oceňují zejména relativně nízké úrokové sazby úvěrů a inovace v této oblasti (konsolidace stávajících úvěrů nebo refinancování hypotéky).