Poštovní spořitelna

Michal Hardyn

Publikováno 08. Dubna 2021

Obsah

Poštovní spořitelna je součástí bankovní skupiny ČSOB. Prostřednictvím obchodní značky ERA nabízí finanční služby a produkty, které se vyznačují přehledností a jednoduchostí. Jaké finanční produkty Poštovní spořitelna poskytuje?

Zájemce o bankovní produkty Poštovní spořitelny se prostřednictvím přehledného webu www.erasvet.cz dokáže zorientovat v nabídce během několika minut. Výhodou je, že je získáte bez zbytečných poplatků a s minimem administrativy.

V současnosti bankovní produkty Poštovní spořitelny využívají více než 2 miliony zákazníků v České republice. Za tento úspěch a popularitu jistě může i nejširší síť obchodních míst v ČR.

Produktové portfolio Poštovní spořitelny

V nabídce Poštovní spořitelny se nacházejí produkty jak pro jednotlivce, tak i pro firemní klienty, ale i pro obce a města. Prostřednictvím značky ERA Poštovní spořitelna poskytuje širokou nabídku produktů a služeb, které pomohou při řešení všech finančních otázek.

Nabídka začíná s běžným účtem, pokračuje přes spořicí a investiční produkty, pojištění a množství úvěrových produktů, kterými se budeme zabývat podrobněji.

Era půjčka

Era půjčka je bezúčelovým úvěrem, díky kterému můžete získat finanční prostředky na cokoliv, ve výši minimálně 20 000 Kč, maximálně do 600 000 Kč. Při objemu do 300 000 Kč, získáte Era půjčku i bez zajištění, nad tuto částku je třeba, aby do úvěrového vztahu přistoupil ručitel nebo spolužadatel.

Splátky si můžete rozložit na období až 7 let. Tento úvěr se poskytuje s atraktivní úrokovou sazbou od 8,80 % p.a. Podmínkou pro poskytnutí této půjčky je pravidelný příjem, zřízení Era osobního účtu, trvalý pobyt v ČR a věk od 18-67 let. Výhodou je skutečnost, že Era půjčku získáte bez poplatku za poskytnutí, bez poplatku za správu a vedení úvěrového účtu a navíc máte možnost úvěr kdykoliv předčasně splatit bez poplatku.

Era půjčka na bydlení

Tento úvěrový produkt je na rozdíl od výše uvedené neúčelové Era půjčky určený na specifický účel — můžete jej použít na financování nákladů souvisejících s bydlením, tedy na renovaci, výstavbu nemovitosti nebo na koupi zařízení domácnosti.

Poskytuje se s ještě výhodnějším úrokem od 7,90 % ročně a takovýmto způsobem si můžete půjčit na bydlení částku od 70 000 – 600 000 Kč, přičemž splátky si můžete rozložit na 13 měsíců až 10 let. Hlavní výhodou je férový úrok a získání úvěru bez zástavy nemovitosti.

Era hypotéka

Era hypotéka je opět účelovým úvěrem, který je vhodný na větší investice související s bydlením, konkrétně na koupi nemovitosti, rozsáhlejší rekonstrukci nebo na refinancování starého úvěru na bydlení. Era hypotéku můžete získat od 200 000 Kč až do 100 % hodnoty nemovitosti. Díky dlouhé lhůtě splatnosti, která činí až 40 let, můžete získat nízkou měsíční splátku. Za tento úvěr je nutné ručit tuzemskou nemovitostí.

Era kreditka

S kreditní kartou Era platformy MasterCard získáte úvěr, který můžete využít kdykoliv to budete potřebovat ve výši od 5000 -250 000 Kč. Peníze bez úroku můžete využívat až 55 dní, což je délka bezúročného období, které se vztahuje pro všechny typy transakcí – pro platby kartou u obchodníků, pro výběry hotovosti z bankomatů v ČR a v zahraničí, ale i pro cash advance.

Kromě základních služeb, které jsou typické pro kreditní karty, získáte navíc benefity jako zdarma pojištění proti poškození, zničení nebo odcizení na zboží zakoupené Era kreditkou do 6 měsíců od nákupu a zdarma prodloužení záruky o 1 rok nad rámec záruky.

Era kontokorent

Era kontokorent využijete v případě, že se stav na vašem osobním účtu blíží k nule. Kontokorent je finanční rezerva, kterou máte stále k dispozici. Poskytuje se výlučně k Era osobnímu účtu nebo k Era online účtu s úvěrovým limitem od 2000 Kč do 100 000 Kč.

Výše schváleného úvěrového limitu bude záviset od průměrných obratů na vašem účtu. Měsíční poplatek za vedení úvěrového účtu je jen 19 Kč a úroky platíte jen tehdy, pokud jste využili této služby, tedy pokud jste šli na účtu do minusu.