Cetelem

Cetelem patří mezi top poskytovatelů půjček nejen na českém trhu, ale i v celé Evropě. Kromě poskytování bezúčelových a účelových úvěrů se společnost Cetelem specializuje i na vydávání kreditních karet, nákup na splátky, financování motorových vozidel a pojištění. Je členem bankovní skupiny BNP Paribas, kterou mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor Ratings Services zařadila mezi šest nejvlivnějších bank na světě. Na českém trhu Cetelem působí již 15 let, odkdy si získala důvěru tisíců klientů. Společnost se při poskytování spotřebitelských úvěrů řídí zásadami zodpovědného úvěrování, tedy poskytuje půjčky pouze osobám, o kterých si
je naprosto jistá, že dokážou půjčku bez problémů splácet.

Mezi nejoblíbenější produkty nebankovní společnosti patří osobní půjčka, kterou lze rozdělit do několika kategorií, podle způsobu použití finančních prostředků:

Půjčka na bydlení

Je určena na na rekonstrukci bydlení, nemovitost nebo vybavení domácnosti a poskytuje se ve výši od 50 000 do 1 000 000 Kč. Na rozdíl od bankovního úvěru půjčku na bydlení z Cetelemu získáte bez poplatku za poskytnutí a bez poplatku za vedení úvěrového účtu při vyřízení žádosti online. Každý klient si může vybrat dobu splatnosti od 6-120 měsíců. Společnost láká nové klienty na atraktivní úrok, od 6,90 % ročně. Samozřejmě výše úrokové sazby záleží na mnoha parametrech, ale zájemci o půjčku z Cetelemu si mají možnost přepočítat výši měsíční splátky, úroku a roční procentní sazby nákladů díky online kalkulačce, která se nachází na webové stránce společnosti.

Půjčka na auto

Jedná se o účelový úvěr, který může být použit na financování nového nebo ojetého auta. Úvěr na auto se poskytuje v minimální výši 50 000 Kč a úvěrový strop je 1 000 000 Kč. Také tento produkt má velmi výhodné úrokové sazby od 6,90 % p.a., které platí pro všechny zájemce kteří požádají o úvěr v objemu větším než 100 000 Kč a s lhůtou splatnosti do 24 měsíců.

Konsolidace

S konsolidačním úvěrem z Cetelemu máte možnost spojit několik úvěrů do jednoho, s výhodnějšími podmínkami, ale můžete získat ještě nějaké peníze navíc, které můžete použít na cokoliv. Účelem konsolidace půjček je získání výhodnějšího úroku a ušetření na poplatcích. Díky Combi půjčce můžete konsolidovat úvěry až do výše 500 000 Kč, přičemž celková výše půjčky může být až 1 000 000 Kč (s finančními prostředky které si vezmete navíc). Doba splatnosti se pobybuje od 6 měsíců do 10 let.

Cetelem půjčka na cokoliv

Patří mezi nejžádanější bezúčelové půjčky v nebankovním sektoru. (Při půjčce nad 100 000 Kč se může vyžadovat dokladování účelu použití finančních prostředků) Získáte ji bez ručitele a bez ručení nemovitostí ve výši 20 000 — 200 000 Kč a se splatností 6-72 měsíců. Zvýhodněný úrok 6,90% platí pro všechny který si půjčí částku vyšší než 100 000 Kč as dobou splatnosti do 2 let.

Jak podat žádost

Vyřízení půjčky je mimořádně jednoduché. Žádost si můžete podat třemi způsoby. Pokud preferujete osobní přístup a něco Vám není jasné, můžete navštívit pobočku Cetelemu v Praze, Brně nebo v Ostravě, kde Vám specialista pomůže vybrat nejvhodnější typ produktu a vysvětlí Vám případné dotazy.

Druhá možnost je vyřízení půjčky telefonicky zavoláním na číslo 257 080 666, kde se dozvíte konkrétní podmínky, výši úrokové sazby, RPSN a výši měsíční splátky.

Poslední možnost je pro ty, kteří si chtějí půjčit v anonymitě — přes internet. Pokud požádáte o půjčku online, výsledek posouzení žádosti se dozvíte téměř okamžitě a samozřejmě bez poplatku. Celou žádost vyřídíte ve třech jednoduchých krocích:

  1. Pomocí online kalkulačky si nastavte požadované parametry, jakými je výše úvěru, počet splátek. Kalkulačka Vám vypočítá výši měsíční splátky, úrok a RPSN
  2. Pokud s podmínkami souhlasíte, vyplňte online žádost s Vašimi osobními údaji. Okamžitě se dozvíte předběžný výsledek posouzení žádosti
  3. Pak stačí už jen vytisknout smlouvu, podepsat ji a spolu s požadovanými dokumenty poslat na adresu společnosti. Pak si už musíte jen počkat na konečné schválení žádosti.

Adresa společnosti Cetelem:

CETELEM ČR, a.s.
Poštovní 17
702 00 Ostrava

Podmínky pro schválení půjčky

Žádost si mohou podat fyzické osoby ve věku od 18 let s pravidelným příjmem — žádosti budou zamítnuty nezaměstnaných osobám, ženám na mateřské dovolené, zaměstnancem ve zkušební nebo výpovědní lhůtě.

Výši příjmu je třeba doložit prostřednictvím potvrzení o výši příjmu nebo posledních dvou výplatních pásek. Dále je třeba předložit výpis z bankovního účtu za poslední měsíc, kopie dvou dokladů totožnosti žadatele (i partnera-partnerky pokud žijí ve společné domácnosti).