Cetelem

Michal Hardyn

Publikováno 07. Dubna 2021

Obsah

Cetelem patří mezi top poskytovatelE půjček nejen na českém trhu, ale i v celé Evropě. Kromě poskytování bezúčelových a účelových úvěrů se společnost Cetelem specializuje i na vydávání kreditních karet, nákup na splátky, financování motorových vozidel a pojištění. Jaké finanční produkty klientům nabízí?

Cetelem je členem bankovní skupiny BNP Paribas, kterou mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor Ratings Services zařadila mezi šest nejvlivnějších bank na světě.

Na českém trhu Cetelem působí již 15 let a od té doby si získala důvěru tisíců klientů. Společnost se při poskytování spotřebitelských úvěrů řídí zásadami zodpovědného úvěrování, tedy poskytuje půjčky pouze osobám, o kterých si
je naprosto jistá, že dokážou půjčku bez problémů splácet.

Mezi nejoblíbenější produkty nebankovní společnosti patří osobní půjčka, kterou lze rozdělit do několika kategorií, podle způsobu použití finančních prostředků:

Půjčka na bydlení

Je určena na na rekonstrukci bydlení, nemovitost nebo vybavení domácnosti a poskytuje se ve výši od 50 000 do 1 000 000 Kč. Na rozdíl od bankovního úvěru půjčku na bydlení z Cetelemu získáte bez poplatku za poskytnutí a bez poplatku za vedení úvěrového účtu při vyřízení žádosti online.

Každý klient si může vybrat dobu splatnosti od 6-120 měsíců. Společnost láká nové klienty na atraktivní úrok, od 6,90 % ročně. Samozřejmě výše úrokové sazby záleží na mnoha parametrech, ale zájemci o půjčku z Cetelemu si mají možnost přepočítat výši měsíční splátky, úroku a roční procentní sazby nákladů díky online kalkulačce, která se nachází na webové stránce společnosti.

Půjčka na auto

Jedná se o účelový úvěr, který může být použit na financování nového nebo ojetého auta. Úvěr na auto se poskytuje v minimální výši 50 000 Kč a úvěrový strop je 1 000 000 Kč. Také tento produkt má velmi výhodné úrokové sazby od 6,90 % p.a., které platí pro všechny zájemce kteří požádají o úvěr v objemu větším než 100 000 Kč a s lhůtou splatnosti do 24 měsíců.

Konsolidace

S konsolidačním úvěrem z Cetelemu máte možnost spojit několik úvěrů do jednoho s výhodnějšími podmínkami, ale můžete získat ještě nějaké peníze navíc, které můžete použít na cokoliv.

Účelem konsolidace půjček je získání výhodnějšího úroku a ušetření na poplatcích. Díky Combi půjčce můžete konsolidovat úvěry až do výše 500 000 Kč, přičemž celková výše půjčky může být až 1 000 000 Kč (s finančními prostředky které si vezmete navíc).

Doba splatnosti se pohybuje od 6 měsíců do 10 let.

Cetelem půjčka na cokoliv

Patří mezi nejžádanější bezúčelové půjčky v nebankovním sektoru (při půjčce nad 100 000 Kč se může vyžadovat dokladování účelu použití finančních prostředků). Získáte ji bez ručitele a bez ručení nemovitostí ve výši 20 000 — 200 000 Kč a se splatností 6-72 měsíců.

Zvýhodněný úrok 6,90 % platí pro všechny který si půjčí částku vyšší než 100 000 Kč a s dobou splatnosti do 2 let.

Jak podat žádost

Vyřízení půjčky je mimořádně jednoduché. Žádost si můžete podat třemi způsoby. Pokud preferujete osobní přístup a něco vám není jasné, můžete navštívit pobočku Cetelemu v Praze, Brně nebo v Ostravě, kde vám specialista pomůže vybrat nejvhodnější typ produktu a vysvětlí vám případné dotazy.

Druhá možnost je vyřízení půjčky telefonicky zavoláním na číslo 257 080 666, kde se dozvíte konkrétní podmínky, výši úrokové sazby, RPSN a výši měsíční splátky.

Poslední možnost je pro ty, kteří si chtějí půjčit v anonymitě — přes internet. Pokud požádáte o půjčku online, výsledek posouzení žádosti se dozvíte téměř okamžitě a samozřejmě bez poplatku. Celou žádost vyřídíte ve třech jednoduchých krocích:

  1. Pomocí online kalkulačky si nastavte požadované parametry, jakými je výše úvěru, počet splátek. Kalkulačka Vám vypočítá výši měsíční splátky, úrok a RPSN
  2. Pokud s podmínkami souhlasíte, vyplňte online žádost s vašimi osobními údaji. Okamžitě se dozvíte předběžný výsledek posouzení žádosti
  3. Pak stačí už jen vytisknout smlouvu, podepsat ji a spolu s požadovanými dokumenty poslat na adresu společnosti. Pak si už musíte jen počkat na konečné schválení žádosti.

Adresa společnosti Cetelem:

CETELEM ČR, a.s.
Poštovní 17
702 00 Ostrava

Podmínky pro schválení půjčky

Žádost si mohou podat fyzické osoby ve věku od 18 let s pravidelným příjmem — žádosti budou zamítnuty nezaměstnaných osobám, ženám na mateřské dovolené, zaměstnancem ve zkušební nebo výpovědní lhůtě.

Výši příjmu je třeba doložit prostřednictvím potvrzení o výši příjmu nebo posledních dvou výplatních pásek. Dále je třeba předložit výpis z bankovního účtu za poslední měsíc, kopie dvou dokladů totožnosti žadatele (i partnera-partnerky, pokud žijí ve společné domácnosti).