Equa bank vkladomat: vklad hotovosti na účet

Karolína Vondrová

Publikováno 23. Února 2022

Obsah

Equa bank bankomaty nabízí výběry doma i ve světě zdarma. A co takový vklad hotovosti na účet Equa bank? Tato banka provozuje v celé České republice pouze šestnáct míst, kde lze Equa bank vkladomat použít. Jaké výhodny poskytují klientům a existují i jiné možnosti, jak vložit peníze na účet Equabank?

Equa bank vkladomaty

Jednou z dvou možností, jak vložit peníze na účet Equabank, je vkladomat Equa bank. Vklady v korunách jsou v těchto bankomatech zdarma. Jednou z výhod, které banka nabízí a snaží se na ni nalákat nové klienty, je možnost vkládání cizích měn, a to eur a dolarů přímo na cizoměnové účty. Vklady cizích měn bývají zpoplatněny. Equa bank má s v současné době v provozu celkem šestnáct vkladomatů, které se nacházejí ve větších městech.

1 Equa bank vkladomat Praha

Equa bank vklad hotovosti pomocí bankomatu je v Praze možné provést na třech místech. Na dvou z nich sílí také Equa bank pobočky.

 • Karolinská 661/4, 186 00 Praha 8-Karlín (bankomat/vkladomat)
 • Nádražní 344/23, 151 34 Praha 5-Smíchov (pobočka a bankomat/vkladomat)
 • Roztylská 2321/19, 148 00 Praha 4-Chodov (pobočka a bankomat/vkladomat)
2 Vkladomat Equa bank Brno

Vkladomat Equa bank Brno je k nalzení na dvou místech. Oba Equa bank bankomaty nabízejí výběr a vklad v CZK zdarma. Bankomaty se nacházejí v prostorech pobočky.

 • Ve Vaňkovce 462/1, 602 00 Brno-střed
 • Joštova 137/6, 602 00 Brno-střed-Brno-město
3 Equa bank vkladomat Ostrava

Vkladový bankomat Equa bank Ostrava se nachází v prostorech Equa bank pobočky na adrese:

 • Jantarová 3344/4, 702 00 Moravská Ostrava a Přívoz
4 Vkladomat Equa bank Ústí nad Labem

Vkladomat Equa bank Ústí nad Labem je umístěn na adrese:

 • Bílinská 3490/6, 400 01 Ústí nad Labem
5 Equa bank vkladomat Liberec

Equa bank vkladomat Liberec je umístěn na adrese:

 • 1. máje 112/6A, Jeřáb, 460 07 Liberec

Vklad hotovosti na účet Equa bank prostřednictvím České pošty

Pokud nemají zákazníci poblíž svého bydliště žádný vkladový bankomat Equa bank, mohou využívat místo něj služby České pošty. Klienti mají měsíčně garantovaný jeden Equa bank vklad hotovosti na účet prostřednictvím pošty zdarama. Postup vkládání hotovosti je velmi jednoduchý:

 1. Vyhledat nejblížsí pobočku České pošty
 2. Vyplnit poštovní poukázku A
 3. Nezapomenout uvést variabilní symbol 111
 4. Equa bank automaticky proplatí náklady na vklad přímo na účet

Služby a produkty Equa bank

Equa bank působí na českém trhu od roku 2011. Její popularita každoročně stoupá, jelikož sází na jednoduchost a srozumitelnost. V nabídce banky se nacházejí zejména běžné účty, spořící účty, platební karty, hypoteční úvěry, půjčky pro jednotlivce, podnikatelské úvěry a pojištění.

Běžný účet

U Equa bank si klienti mohou zřidit pouze jeden typ běžného účtu, který však umí vše co většina lidí potřebuje. Vedení běžného účtu je zdarma a bez podmínek. K účtu je automaticky dodána bezkontaktní a multiměnová platební karta Mastercard. Účet může být veden nejen v CZK, ale i v EUR a USD. K běžnému účtu je v provozu klientsky velmi přívětivé internetové bankovnictví.

K běžnému účtu si lze zřídit i kontokorent Equa bank. Finanční rezerva pro případ neočekávaných výdajů může být ve výši od 5 000 Kč až do 100 000 Kč. Kontokorent Equa bank je možné si otevřít pouze k běžnému účtu od 18 let. Klienti banky si ho mohou sjednat pohodlně prostřednictvím internetového bankovnictví. Kontokorent lze čerpat neomezeně dlouhou dobu. Platí se pouze úrok za využitý limit.

Spoření

Spořící účet HIT Equa bank si může založit klient, který má u této banky vedený svůj běžný účet. Zřízení a vedení účtu je zcela zdarma. Při vkladu do 200 000 Kč na Spořící účet HIT Equa bank je tato suma úročena sazbou 0,1 % p.a. Pokud však klient splní jednu z dvou podmínek, může k základní sazbě získat bonus 1,4 % p.a. Spořící účet MAX úročí do 500 000 Kč sazbou 0,1 % p.a. a vše nad tuto částku úročí sazbou 1,0 % p.a. Klient může vybrat své uložené peníze kdykoli, stejně jako to nabízí spořící účet Equa bank HIT.

Půjčky

Klienti mohou kromě RePůjčky (převedení či konsolidace půjček) zažádat i o produkt Equa bank Minutová půjčka. Tuto půjčku lze získat online ihned se sazbou 3,8 % p.a. Equa bank svým klientům půjčí od 5 000 Kč do 800 000 Kč. Splátky si lze rozložit od 3 měsíců do 10 let. Poskytnutí produktu Equa bank Minutová půjčka je zdarma bez skrytých poplatků.

Equa bank předčasné splacení půjčky, ať už RePůjčky nebo Minutové půjčky, je zcela zdarma bez jakýchkoli poplatků či sankcí. Pokud má klient zájem o Equa bank předčasné splacení půjčky, stačí na účet půjčky zaslat zbytek peněz a o nic víc se starat nemusí. Půjčky lze splatit kdykoli zcela nebo jen částečně.