Fio banka

Michal Hardyn

Publikováno 08. Dubna 2021

Obsah

Fio banka 2010 patří mezi relativně nové hráče na českém bankovním trhu. Přesto, že se jedná o nový bankovní dům, Fio historie se datuje od roku 1993, kdy došlo k založení Finanční skupiny Fio. Jaké nabízí finanční produkty?

Dalším přelomovým rokem v historii Fio banky se stal rok 1997, kdy byly služby finanční skupiny rozšířené o online obchodování s akciemi na českém trhu a o rok později Fio družstevní záložna spustila první internetbanking v ČR. V následujícím období Fio rozšiřovalo nabídku služeb a expandovala i do okolních států.

V roce 2010 došlo k transformaci celé finanční skupiny na bankovní subjekt. Od 1.9.2010 kromě investičních produktů přibyly i základní bankovní produkty. Fio banka 2010 se dnes profiluje jako banka zaměřená na investice do cenných papírů a poskytování běžných bankovních služeb bez poplatků. Jedná se o 100% český subjekt s českými majiteli.

Své služby a bankovní produkty poskytuje prostřednictvím stále rozrůstající se sítě poboček, jejichž počet je aktuálně kolem 70 a které jsou strategicky rozmístěny ve všech regionech České republiky.

Finanční produkty Fio banky

Fio banka nabízí širokou škálu produktů pro soukromé a firemní klienty. Okruh služeb lze rozdělit do dvou základních oblastí:

  • zprostředkování obchodů s cennými papíry
  • poskytování klasických bankovních služeb

Mezi typické bankovní služby poskytované Fio bankou patří běžné účty, spořicí účty a termínované vklady, dále provádění platebního styku, poskytování debetních platebních karet k účtům a poskytování úvěrů.

K popularitě Fio jistě přispívá skutečnost, že banka zastává strategii nulových poplatků za běžné služby pro všechny bez rozdílu a individuální přístup ke každému klientovi.

Fio půjčky

V nabídce úvěrových produktů Fio banky se nacházejí půjčky pro individuální klienty a pro podnikatele, zejména pro malé a střední firmy. Nabídka Fio půjček pro individuální klienty:

Fio kontokorent

Fio kontokorent poskytuje se k běžnému účtu ve výši od 5 000 do 200 000 Kč. Je určen pro stávající klienty s bezchybnou platební disciplínou, kteří mají účet vedený ve Fio po dobu minimálně 2 měsíců. Výše schváleného úvěrového limitu bude záviset na objemu obratů na účtu.

Úvěr je úročen dvěma tarify, podle toho, jak často plánujete kontokorent využívat. Pro klienty, kteří upřednostňují časté využívání kontokorentu je určen tarif 1 (8,30 % p.a.) a pro klienty, kteří budou úvěr využíváte jen na krátkou dobu je určen tarif 2 (s úrokovou sazbou 14,30 % p.a.).

Fio hypotéka

Fio hypotéka je klasickým hypotečním úvěrem určeným k financování bydlení, zejména na koupi bytu, rodinného domu, ale také na výstavbu co dostavbu a na refinancování dříve poskytnutého úvěru na bydlení. Hypotéku získáte bez poplatku za poskytnutí a bez poplatku za vedení úvěrového účtu.

Poskytuje se ve výši od 300 000 Kč maximálně do 85 % hodnoty nemovitosti. Klient si může splátky rozložit na období 5-30 let. Úvěr je úročen variabilní nebo fixní úrokovou sazbou dle výběru klienta.