Studentská půjčka: Jaké jsou na trhu rychlé půjčky pro studenty?

Adéla Ozomová

Publikováno 29. Ledna 2023

Obsah

Studentská půjčka online ihned může sloužit k pokrytí nákladů za studium, za nájem nebo třeba za zahraniční pobyt. Rychlá půjčka pro studenty je zejména pro středoškoláky a vysokoškoláky, kteří dovršili plnoletosti. Pro uznání půjčky pro studenty ihned je nutné splňovat několik dalších faktorů, nejenom plnoletost. Jaké podmínky vyžaduje rychlá půjčka pro studenty, u jakých společností je možné sjednat studentskou půjčku online ihned a jaké jsou nejlepší účty pro studenty?

Jak funguje studentská půjčka online ihned?

Studentské půjčky jsou k dostání v nabídce služeb u bankovních i nebankovních institucí, podobně jako nejlepší účty pro studenty. Z řad bank byla běžná například KB půjčka nebo Studentská půjčka Česká spořitelna. Vyhledávaná byla i Fio banka studentská půjčka online ihned. Bankovní společnosti mají náročnější proces schvalování, ale pokud se žadatelům podaří úspěšně projít, čekají je nízké úrokové sazby. Nebankovní instituce mají oproti tomu jednoduchý proces, avšak vyšší úrokové sazby. Půjčka pro studenty se dá zprostředkovat na pobočce, ale i jako studentská půjčka online ihned.

Studentská půjčka od 15 let není legální. Jednou z hlavních podmínek je věk 18 let. Půjčky pro studenty od bank byly žádané dříve, kdy měly velké bankovní společnosti v nabídkách produktů studentské půjčky a také nejlepší účty pro studenty. Dnes se jedná spíše o historický produkt, který je k nalezení v archivu produktů bank, protože většina půjček je na cokoliv. Žadatel nemusí dokládat účel využití půjčky online ihned. Půjčky pro studenty ihned jsou nyní k dostání spíše od nebankovních společností. Studentská půjčka se dá využít kupříkladu na nákup notebooku, na ubytování na kolejích, vzdělávací kurz, studium v zahraničí apod. Rychlá půjčka pro studenty je účelový úvěr.

Studentská půjčka podmínky

Jak jsou na tom studentská půjčka podmínky? V prvé řadě musí být žadatel plnoletý a doložit instituci, u které žádá o uznání studentské půjčky online ihned, potvrzení o studiu. Půjčka od 15 let není legální. Studentská půjčka podmínky uznávají studium na střední škole, anebo na vysoké a vyšší odborné škole. Stejně tak potřebné jsou dva doklady totožnosti, využít je možné například občanský průkaz, řidičský průkaz a cestovní pas. Poslední bod, který studentská půjčka podmínky zahrnuje, je nutné doložení toho, že má student stálý příjem.

Internetový prostor Primát.cz poskytuje stahování materiálů k učení. Studenti si na Primát.cz pomáhají navzájem a získávají za to karmu a banány (měnu portálu Primát). Cílem portálu je zlepšit české školství.

Pokud student stálý příjem nemá, musí doložit doklad o ručení třetí osobou, kterou je nejčastěji rodič. Studentská půjčka od 15 let je poskytována nejčastěji lichváři a různými podvodnými společnostmi. Banky ani důvěryhodné nebankovní společnosti s licencí od České národní banky (ČNB) neposkytují půjčky od 15 let, ale od 18 let. Na půjčkovém trhu jsou i poskytovatelé, jež nabízejí půjčky od 21 let.

Nejlepší účty pro studenty

Mezi nejlepší účty pro studenty se řadí Neo účet od MaxBanky. Neo účet je plnohodnotný platební účet, který má výhody spořicího účtu. Další nejlepší účet pro studenty může být Revolut Standard, který je zdarma. Revolut Standard poskytne studentům různé slevy a nabídky cashback za placení u vybraných značek. Jako třetí nejlepší účet pro studenty je aktivní účet pro studenty a děti od Raiffeisenbank. Je určený studentům od věku 18 let a za aktivní využívání účtu si klient může užívat 500 Kč měsíčně po dobu půl roku.

Rychlé půjčky pro studenty a další informace

Podstatné je pročítat nejenom stránky společnosti, nad kterou žadatel o rychlou půjčku pro studenta uvažuje, ale i různá diskuzní vlákna. V diskuzních fórech se předávají cenné zkušenosti předchozích klientů rychlých půjček pro studenty ihned. Doporučuje se vybírat takové studentské půjčky, které mají optimální úrokovou sazbu a hodnotu RPSN.

Stejně tak je vhodné předem zjistit, jaké má instituce stanovené sankce z prodlení. Doba, za kterou budou požadované peníze ze studentské půjčky přiznané, se různí. U některých společností je k dispozici půjčka pro studenty ihned, jinde to trvá několik dní. Spíše než studentské půjčky se však doporučuje zvážit brigády, případně půjčky u rodinných příslušníků. Zájemce se nemusí zabývat stresujícím splácením půjček pro studenty ihned.

1

Studentská půjčka Česká spořitelna

Výhradní produkt studentská půjčka České spořitelny není aktuálně nabízená. Maximální sazba, kterou nabízela Studentská půjčka Česká spořitelna, byla stanovená na 700.000 Kč. Individuálně však bylo možné se domluvit se společností až na částce půjčky pro studenty ihned  ve výši 2.500.000 Kč. Doba splatnosti se pohybovala v rozmezí od jednoho roku do deseti let. Minimální povolený věk klienta byl opět 18 let. Studentská půjčka Česká spořitelna měla splátkový kalendář nastavený v měsíčních frekvencích. Úroková sazba studentské půjčky České spořitelny byla však poměrně vysoká, pohybovala se kolem 9%. Dobrou zprávou bylo, že Studentská půjčka Česká spořitelna byla bezplatně vyřízená a také správa úvěru byla bezplatná.

2

Studentská půjčka ČSOB

Doba splatnosti, kterou Studentská půjčka ČSOB svým klientům nabízí, je od jednoho do sedmi let. Úroková sazba je totožná jako v předchozím případě, tedy kolem 9 procent. Stejná situace nastává i ve stanovených poplatcích, Studentská půjčka ČSOB je k dostání bezplatně. Během splácení je možné přizpůsobit splátky, a to buď jejich navýšením, nebo naopak snížením. Studentská půjčka ČSOB dokonce nabízí možnost odložení měsíční splátky až o 3 měsíce. Zažádat si o ni mohou jak žáci prezenčního, tak i kombinovaného studia.

3

Fio banka studentská půjčka

Konkrétní produkt Fio banka studentská půjčka na trhu k dostání není, avšak student si u Fio banky může zažádat o půjčku. Mladým zákazníkům se Fio banka snaží vycházet vstříc a nabízí poměrně výhodné podmínky. V aktuální nabídce finančních produktů Fio banky už není Fio banka studentská půjčka, ale běžný úvěr pro fyzickou osobu. Splátkový úvěr má úrokovou sazbu od 7,58 % p.a. Výšku splátky si můžete pozměnit i během splácení.

4

Komerční banka Studentská půjčka

Finanční produkt Komerční banka Studentská půjčka se dal využít například na nákup potřebného notebooku nebo jiných studijních pomůcek. Poplatek za poskytnutí KB studentské půjčky byl 0 Kč a stanovené nebyly ani žádné poplatky za správu. Komerční banka Studentská půjčka měla úrokovou sazbu kolem 4 %. Maximální výše KB Studentské půjčky byla 600.000 Kč.

KB Studentská půjčka podmínky

Podmínky, které měla KB Studentská půjčka určené jako závazné, byly vesměs stejné jako u všech předchozích bankovních institucí. Aby byla KB Studentská půjčka uznaná, žadatel se musel prokázat dvěma druhy dokladů (občanským a řidičským průkazem). Kromě toho musel mít žadatel o KB studentskou půjčku adresu trvalého bydliště na území České republiky a mít věk minimálně 18 let.

Pro přiznání KB Studentské půjčky bylo žádoucí, aby byl žadatel studentem střední, anebo vysoké školy. Klient si mohl vybrat, zda za poskytnutý úvěr bude ručit tím, že se prokáže stálým příjmem, nebo za něho bude zodpovídat třetí osoba. Tou je nejčastěji jeden z rodičů.

Půjčka KB kalkulačka

Půjčka KB kalkulačka je výhodná v tom, že přesně prozradí, na kolik vyjde měsíční splátka, RPSN sazba a celková splatná částka půjčky KB. Pro úspěšné vyplnění kalkulačky je nutné zadat:

  • Výši úvěru
  • Dobu splácení
  • Možnost pojištění

Půjčka KB kalkulačka následně spočítá vše, co žadatel zadal u půjčky KB. Půjčka KB kalkulačka se doporučuje proto, že klientovi usnadní rozhodování, zda se KB půjčka vyplatí, případně zda bude výhodnější hledat půjčku u konkurence.

ISIC pojištění

Další oblíbenou službou pro studenty je ISIC pojištění, které poskytuje vydavatel průkazu GTS ALIVE s.r.o. Využití ISIC pojištění je především na cesty do zahraničí, ať už se jedná o dovolenou nebo o studentský pobyt. ISIC pojištění je k dostání v několika variantách. ISIC je jediný celosvětově uznávaný doklad prokazující status studenta na ZŠ, SŠ, VOŠ, VŠ a vybraných pomaturitních studijních oborech. Průkaz vydává světová organizace ISIC Association pod záštitou UNESCO. Studenti mohou využívat více než 150 000 výhod, služeb a exkluzivních slev.

Jaké jsou běžné výhody ISIC pojištění? ISIC pojištění slibuje nejlepší ceny na trhu, možnost výhodného připojištění, jsou-li v plánu adrenalinové sporty, nebo pohodlné sjednání online, které je navíc velmi rychlé. O asistenci se postará pojišťovna UNIQA. Další informace o tom, jak funguje ISIC pojištění, je k dohledání na internetových stránkách společnosti GTS ALIVE s.r.o.