Jak funguje studentská půjčka a její podmínky

Michaela Oppitzová

Publikováno 07. Prosince 2021

Obsah

Studentská půjčka může sloužit k pokrytí nákladů za studium, za nájem nebo třeba zahraniční pobyt. Určená je především pro vysokoškoláky, kteří již dovršili věku osmnácti let. Pro její uznání je musíte splňovat několik dalších faktorů, nejenom plnoletost, jaké to jsou a u jakých společností je možné studentskou půjčku sjednat?

Jak funguje studentská půjčka?

Studentské půjčky jsou k dostání v nabídce služeb u bankovních i nebankovních institucí. Z řad bank je běžná například KB půjčka nebo Studentská půjčka Česká spořitelna a vyhledávaná je i Fio banka studentská půjčka. Bankovní společnosti mají náročnější proces schvalování, ale pokud se vám jím podaří úspěšně projít, čekají vás nízké úrokové sazby. Nebankovní instituce oproti tomu mají jednoduchý proces, avšak vyšší úrokové sazby. Půjčka pro studenty se dá zprostředkovat na pobočce, ale i online.

Studentská půjčka podmínky

Jak jsou na tom studentská půjčka podmínky? V prvé řadě musí být žadatel plnoletý a doložit instituci, u které žádá o uznání studentské půjčky, potvrzení o studiu. Studentská půjčka podmínky uznávají studium na střední škole anebo vysoké a vyšší odborné škole. Stejně tak potřebné jsou dva doklady totožnosti, využít můžete například občanský či řidičský průkaz a cestovní pas. Poslední bod, který studentská půjčka podmínky zahrnuje, je nutné doložení toho, že máte nějaký stálý příjem. Pokud nemáte, musíte doložit doklad o ručení třetí osobou, kterou je nejčastěji rodič.

Studentské půjčky a další důležité informace

Podstatné je pročítat nejenom stránky společnosti, nad kterou uvažujete, ale i různá diskuzní vlákna. V těch se předávají cenné zkušenosti předchozích klientů. Vybírejte takové studentské půjčky, která mají optimální úrokovou sazbu a hodnotu RPSN. Stejně tak je vhodné předem zjistit, jaké má instituce stanovené sankce z prodlení. Doba, za kterou vám budou požadované peníze přiznané, se různí. U některých společností je k dispozici studentská půjčka ihned, jinde to trvá několik dní. Spíše než studentské půjčky vám však doporučujeme zvážit brigády, případně půjčku u rodinného příslušníka. Nebudete se tak muset zabývat stresujícím splácením.

1

Studentská půjčka Česká spořitelna

Maximální sazba, kterou Studentská půjčka Česká spořitelna nabízí, je stanovená na 700 000 Kč. Individuálně je však možné se se společností domluvit až na 2 500 000 Kč. Doba splatnosti se pohybuje v rozmezí od jednoho do deseti let. Minimální povolený věk klienta je opět osmnáct let. Studentská půjčka Česká spořitelna má splátkový kalendář nastavený v měsíčních frekvencích. Úroková sazba je však poměrně vysoká, pohybuje se kolem 9 procent. Dobrou zprávou je alespoň to, že je Studentská půjčka Česká spořitelna bezplatně vyřízená a taktéž je bezplatná správa úvěru.

2

Studentská půjčka ČSOB

Doba splatnosti, kterou Studentská půjčka ČSOB svým klientům nabízí, je od jednoho do sedmi let. Úroková sazba je totožná jako v předchozím případě, tedy kolem 9 procent. Stejná situace nastává i ve stanovených poplatcích, Studentská půjčka ČSOB je k dostání bezplatně. Během splácení je možné přizpůsobit splátky, a to buď jejich navýšením, nebo naopak snížením. Studentská půjčka ČSOB dokonce nabízí možnost odložení měsíční splátky až o 3 měsíce. Zažádat si o ni mohou jak žáci prezenčního, tak i kombinovaného studia.

3

Fio banka studentská půjčka

Konkrétní produkt ‚Fio banka studentská půjčka‘ na trhu k dostání není, avšak jako student si u Fio banky přesto můžete o půjčku zažádat. Mladým zákazníkům se snaží vycházet vstříc a nabízejí poměrně výhodné podmínky. V nabídce finančních produktů zmiňované společnosti tedy nehledejte ‚Fio banka studentská půjčka‚, ale běžný úvěr pro fyzickou osobu. Splátkový úvěr má navíc opravdu výhodnou úrokovou sazbu, která je nižší než čtyři procenta. Výšku splátky si můžete pozměnit i během splácení.

4

Komerční banka Studentská půjčka

Finanční produkt Komerční banka Studentská půjčka se dá využít například na nákup potřebného notebooku nebo jiných studijních pomůcek. Poplatek za poskytnutí úvěru je 0 Kč a stejně tak nejsou stanovené ani žádné poplatky za správu. Komerční banka Studentská půjčka má úrokovou sazbu opět kolem 4 procent. Jakou má Komerční banka Studentská půjčka minimální výši úvěru, o kterou si můžete zažádat? Deset tisíc korun, maximální výše je 600 000 Kč. A jaké má Komerční banka stanovené podmínky pro uznání úvěru?

KB Studentská půjčka podmínky

Podmínky, které má KB Studentská půjčka určené jako závazné, jsou vesměs stejné jako u všech předchozích bankovních institucí. Aby vám byla KB Studentská půjčka uznaná, musíte se prokázat dvěma druhy dokladů, třeba občanským a řidičským průkazem. Kromě toho musíte mít adresu trvalého bydliště na území České republiky a mít věk minimálně osmnáct let.

Bez pochyb je také pro přiznání KB Studentské půjčky žádající, abyste byli studentem střední, anebo vysoké školy. Dále máte na výběr, zda za poskytnutý úvěr budete ručit tím, že se prokážete stálým příjmem, nebo za vás bude zodpovídat třetí osoba. Tou je nejčastěji jeden z rodičů.

Půjčka KB kalkulačka

Půjčka KB kalkulačka je výhodná v tom, že vám přesně prozradí, na kolik vás vyjde měsíční splátka, RPSN a celková splatná částka. Pro úspěšné vyplnění kalkulačky musíte zadat:

  • Výši úvěru.
  • Dobu splácení.
  • Zda chcete, nebo nechcete pojištění.

Následně vám půjčka KB kalkulačka spočítá vše, co jsme zmínili na řádcích výše. Budete tak mít snadnější rozhodování, zda se KB půjčka vyplatí, anebo se raději porozhlédnete u konkurence.

ISIC pojištění

Další oblíbenou službou pro studenty je ISIC pojištění. Využijete ho především pro cesty do zahraničí, a to ať už se jedná o dovolenou anebo studentský pobyt. ISIC pojištění je k dostání v několika variantách. Jaké jsou běžné výhody tohoto pojištění? ISIC pojištění slibuje ty nejlepší ceny na trhu, možnost výhodného připojištění, máte-li v plánu adrenalinové sporty, nebo pohodlné sjednání online, které je navíc velmi rychlé. O asistenci se postará pojišťovna UNIQA. Další informace o tom, jak ISIC pojištění funguje, naleznete na internetových stránkách dané společnosti.