Nejlepší předplacená kreditní karta bez účtu

Karolína Vondrová

Publikováno 11. Března 2022

Obsah

Platební karta bez účtu, předplacená kreditní karta nebo anonymní platební karta jsou výrazy, které souhrnně označují jednu specifickou platební kartu. Předplacené karty bývali populární před několika lety, dnes jsou na ústupu. Proč si sjednat kartu jako je předplacená kreditní karta, pro koho je vhodná a jaká je nejlepší předplacená karta na trhu?

Co je to platební karta bez účtu?

Na českém trhu existují karty debetní, kreditní a předplacené platební karty. Na rozdíl od debetní nebo kreditní karty, kreditní karta bez běžného účtu není vázána k žádnému bankovnímu účtu. Kreditní karta bez účtu má dvě velké výhody, a to snadné sjednání a vysoká míra soukromí. Kromě toho také výborně poslouží jakžto nosič kapesného pro děti. Předplacené platební karty však mají jednu velkou nevýhodu a tou je nastavený limit.

Snadné sjednání

Vysoká míra soukromí

Vhodná jako nosič kapesného pro děti

Limit zhruba 6 250 Kč měsíčně (útraty i zůstatek)

Malá nabídka předplacených karet

Kreditní karta bez účtu ztratila v minulých letech jednu ze svých velkých výhod, a to neomezenost zůstatku a limitů pro útraty. Aby se dalo předcházet páchání trestné činnosti, byl nastaven limit pro předplacené kreditní karty. Tento limit dosahuje výše zhruba 6 250 Kč nebo 250 €. Kreditní karta bez běžného účtu je v současné době v nabídce společnosti FreePay.

Srovnání kreditních karet nabízí souhrnný přehled kreditek nejznámějších a největších bankovních institucí, které jsou v současné době na trhu k dispozici. Kromě úroků je důležité sledovat také bezúročné období, které indikuje dobu, během níž musí klient peníze bance vrátit, aby mu nenaskákaly zbytečně vysoké úroky. Srovnání kreditních karet přináší i přehled poplatků za vedení karty a minimální útraty.

Srovnání předplacených karet

Předplacené karty srovnání dnes již postrádá smysl, jelikož takováto karta je k dostání pouze jedna. Během posledních několika let byla ukončena distribuce předplacených karet jako Blesk peněženka, Biip karta nebo COOL karta. Na trhu je však stále dostupná předplacená kreditní karta FreePay MasterCard. Srovnání předplacených karet přináší jasný přehled v těch nejdůležitějších bodech jako maximální zůstatek, útrata, dobití a výběry z bankomatů.

Předplacené karty srovnáníFreePay MaterCard
Denní nabití3 500 Kč
Maximální dobití3 500 Kč
Maximální zůstatek3 500 Kč
Maximální útrata3 5000 Kč
Výběry z bankomatůNE (pouze s identifikací)
Poplatek za zaslání kartyOd 199 Kč
Poplatek za dobití kartyOd 25 Kč

mBank kreditní karta podmínky jsou v podstatě velmi jednoduché. Tato banka nabízí první tři měsíce zdarma bez poplatků za vedení karty. Po uplynutí této doby si mBank strhává 29 Kč měsíčně v případě, že s kartou nebylo zaplaceno více nežli 1 000 Kč. V opačném případě je poplatek nulový. mBank kreditní karta podmínky dále uvádí, že bezúročné období trvá 55 dní. Pakliže klient nestihne všehny peníze v tomto období vrátit, naskočí mu úrok 23,99 %, což není málo.

Nejlepší předplacená karta

FreePay MasterCard představuje plnohodnotnou platební kartu bez nutnosti bankovního účtu, bezpečnou variantu pro platby na internetu a efektivní nástroj pro kontrolu hospodaření. Kartu lze získat online nebo na kterémkoli z prodejních míst. Karta se dobíjí převodem nebo hotovostním vkladem na účet FreePay. V případě, že se klient rozhodne identifikovat, limity se mu automaticky mnohonásobně navýší.

Karta bez účtu Česká spořitelna

Karta bez účtu Česká spořitelna bohužel není v nabídce společnosti. V minulosti nabízela ČSOB několik druhů předplacených karet včetně COOL karty pro děti, nicméně jejich prodej byl zastaven. Alternativou takovéto předplacené karty může být dětský běžný účet, který nabízí Česká spořitelna, ČSOB, MONETA Money Bank a mnohé další banky.

Kreditní karta od nebankovní společnosti má oproti té bankovní jednu velkou výhodu, a to žádné požadavky na prokázání bonity. Pokud má klient například zápis v úvěrovém registru nebo nemá pravidelný příjem a chce používat kreditní kartu, nezbývá mu jiná možnost než získat produkt kreditní karta od nebankovní společnosti.