Komerční banka České Budějovice pobočky

Adéla Ozomová

Publikováno 20. Ledna 2022

Obsah

Komerční banka působí na českém trhu od roku 1990. V současné době poskytuje bankovní služby asi 1,6 milionům klientů. Komerční banka České Budějovice poskytuje finanční produkty a služby pro občany, podnikatele a malé i velké podniky a provozuje kvalitní KB internetové bankovnictví. KB České Budějovice má v tomto městě tři pobočky. Jaké služby nabízí svým zákazníkům, kde tyto pobočky najít a jaká je Komerční banka České Budějovice otevírací doba?

Komerční banka, pobočka České Budějovice

V Českých Budějovicích se nachází celkem tři pobočky Komerční banky. Dvě pobočky sídlí v centru města. Komerční banka České Budějovice Nádražní se nachází poblíž vlakové stanice. Komerční banka České Budějovice Krajinská sídlí v samém centru města. Poslední třetí Komerční banka, pobočka České Budějovice je k nalezení v nákupním centru Géčko na severozápadním okraji města.

1 Komerční banka České Budějovice Nádražní

Tato pobočka Komerční banky se nachází na adrese Nádražní 124/31, 370 01. Klienti zajisté ocení bezbariérový přístup, WiFi a služby pro nedoslýchavé. Další služby, jenž tato pobočka nabízí, jsou hotovostní služby, bezpečnostní schránky, noční trezor a směnárna.

 • Komerční banka České Budějovice otevírací doba: Po: 9-12, 13-18; Út-Čt: 9-12, 13-17; Pá: 8-12, 13-15
 • Komerční banka bankomat České Budějovice: Ano
 • Komerční banka vkladomat: Ano
2 Komerční banka Krajinská České Budějovice

Pobočka Komerční banka České Budějovice Krajinská se nachází na adrese Krajinská 248, 370 72. Klienti zajisté ocení bezbariérový přístup, WiFi a služby pro nedoslýchavé. Další služby, jenž tato pobočka nabízí, jsou hotovostní služby, bezpečnostní schránky, noční trezor a směnárna.

 • Komerční banka České Budějovice otevírací doba: Po: 9-12, 13-18; Út-Čt: 9-12, 13-17; Pá: 8-12, 13-15
 • Komerční banka bankomat České Budějovice: Ano
 • Komerční banka vkladomat: Ano
3 Komerční banka Globus České Budějovice

Pobočka Komerční banka Globus České Budějovice se nachází na adrese. České Vrbné 2360, 370 11 v nákupním centru Géčko. Klienti zajisté ocení bezbariérový přístup, WiFi a bezhotovostní služby.

 • Komerční banka České Budějovice otevírací doba: Po-Pá: 9:30-13, 14-18; So: 10-14
 • Komerční banka bankomat České Budějovice: Ano
 • Komerční banka vkladomat: Ano

KB České Budějovice služby a produkty

Komerční banka disponuje rozsáhlou sítí kamenných poboček a bankomatů. Pro klienty preferující online prostor je spuštěno kvalitní KB internetové bankovnictví. Produkty a služby této banky ocení zájemci o rychlé platby, stabilní služby, nebo např. klasickou hypotéku a sadu dalších produktů.

Půjčky

U Komerční banky si klienti mohou pujčit na cokoli, a to až 2 500 000 Kč. Kolik a jak dlouho bude klient splácet (až 8 let) si zvolí sám. Navíc lze půjčku kdykoli bez poplatků splatit celou. Komerční banka umožňuje sloučit všechny závazky do jednoho díky konsolidaci. Pokud má klient potíže se splácením, splátky trvale snížit, nebo odložit až o půl roku.

 • Optimální půjčka (konsolidace půjček, úvěrů, kontokorentů a kreditních karet)
 • Osobní půjčka (bezstarostná půjčka, jež lze sjednat online i na pobočce)
 • Půjčka na udržitelné technologie (fotovoltaické elektrárny, technologie pro hospodaření s vodou a tak dále)
 • Studentská půjčka (pokryje výdaje spojené se studiem)

Mimořádná splátka úvěru KB je samozřejmě možná. Pro vypočítání předčasného splacení úvěru slouží kalkulačka mimořádná splátka uvěru KB, kterou lze nalézt na webových stránkách Komerční banky. Tuto kalkulačku je možné využít pro předčasné splacení úvěru nebo hypotéky.

Účty

Bankovní účty nabízí Komerční banka jak pro dospělé, tak i pro studenty a děti. V bankovních účtech pro dospělé je rozdíl především v typu debetní karty, vedení účtu i v jiných měnách, poplatcích za výběr z cizích bankomatů v České republice, Evropské unii a v zemích mimo Evropskou unii. Studentský účet G2 je vhodný pro studenty od 15 let, kdežto Balíček Erasmus je určený pro studium v zahraničí. Dětský účet mohou rodiče založit svým dětem po dovršení 6 let.

Mobilní banka KB návod je kvalitně popsaný na webových stránkách Komerční banky. Pro spuštění je nutné mít nainstalovanou aplikaci v telefonu a mít přístup do internetového bankovnictví na počítači. Mobilní banka KB návod obsahuje zhruba 9 kroků ke spuštění aplikace. Pokud má klient potíže, může zajít na kteroukoli pobočku, jako je třeba Komerční banka Krajinská České Budějovice, kde mu s aktivací personál pomůže.

Hypotéky

Komerční banka nabízí poměrně široké spektrum hypotečních úvěrů. Mezi oblíbené produkty patří třeba klasická hypotéka či tzv. americká hypotéka nebo i předhypoteční úvěr KB. Komerční banka přizpůsobí hypotéku životní situaci klienta, ať už potřebuje financovat bydlení zpětně, chce časem hypotéku převést na děti nebo si k bydlení půjčit třeba i na auto.

 • Klasická hypotéka (pouze na účely spojené s bydlením)
 • Americká hypotéka (možnost použít peníze na cokoli)
 • Hypotéka bez nemovitosti (až 3 roky na výběr nemovitosti)
 • Hypotéka 2v1 (kombinace hypotéky a dalších peněz)
 • Refinancování hypotéky (převedení hypotéky z jiné banky do KB)
 • Předhypoteční úvěr KB (krátkodobý úvěr na koupi, privatizaci, výstavbu či rekonstrukci nemovitosti)
 • Hypotéka na novostavbu od developera (výhodná hypotéka na novostavby)

Odhadce nemovitostí Komerční banka České Budějovice

Odhad neboli ocenění nemovitosti je dokument vypracovaný odborným znalcem – odhadce nemovitostí Komerční banka České Budějovice. Ten na základě žádosti stanoví odhadní cenu nemovitosti. Odhadní cena nemovitosti nemusí být vždy cenou tržní. Příkladem ze života může být, když klient žádá o hypotéku na nový domov a banka nejprve provede odhad nemovitosti před jejím schválením.

Pro zjištění IBAN KB kódu existují na internetu kalkulačky, kam se zadá číslo účtu v domácím formátu a kalkulačka převede během pár vteřin číslo účtu pro mezinárodní platby. Důležité je znát kód Komerční banky 0100. Příklad pro IBAN KB: číslo účtu je 1015719379/0100, kalkulátor IBAN vypočte při zadání IBAN ve formátu CZ65 0100 0000 0010 1571 9379.