Kreditní karta mBank – zkušenosti a diskuze

Markéta Žůrková

Publikováno 16. Listopadu 2021

Obsah

Jako každá větší banka, i mBank má ve své nabídce kreditní karty. V článku se dozvíte, jaké má kreditní karta od mBank podmínky a výhody a také jaké s ní mají zkušenosti ostatní klienti.

O bance mBank

Základní údaje:

Kód banky mBank: 6210

SWIFT kód: BREXCZPP

IČO: 27943445

Sídlo: Pernerova 691/42, Praha 8, 186 00

Polská banka mBank vstoupila na český trh v roce 2007. Jako první banka zavedla internetové bankovnictví, kde si klient může spravovat své finance sám. Banka tedy funguje převážně online, přesto má své pobočky po celé České republice. Ve větších městech má klasické pobočky, Finanční centra, kde si klienti mohou sjednat např. hypotéku. V obchodních centrech pak najdete mKiosky, což jsou stánky, které slouží jako informační centra a nabízí možnost sjednání základních produktů.

mBank patří mezi největší banky v ČR, v současnosti má okolo 700 tisíc klientů. Mezi nejoblíbenější banky v ČR se mBank dostala hlavně díky tomu, že si zakládá na poskytování finančních služeb a produktů bez zbytečných poplatků. Získala i mnohá ocenění, například Cenu veřejnosti v soutěži Zlatá Koruna.

mBank nabízí všechny běžné osobní bankovní produkty – běžné a spořicí účty, kreditní karty, hypotéky atd. Kromě toho nabízí také služby pro podnikatele.

Kreditní karta mBank – klasická, Plus nebo e-Shop?

mBank nabízí hned tři varianty kreditních karet – mKreditka, mKreditka Plus a mKreditka e-Shop. Každá z těchto mBank kreditních karet má jiné podmínky a nabízí jiné výhody. Co mají naopak společné, je výše úroku (23,80 % p.a.) a délka bezúročného období (až 54 dní). Se všemi variantami získáte také odměny a výhody v rámci věrnostního programu Můj Mastercard.

1

Kreditní karta mBank (mKreditka)

Jedná se o standardní bezkontaktní kreditní kartu mBank. Poplatek za její vedení je nejnižší ze všech tří variant – zaplatíte za ni 29 Kč měsíčně. V případě, že objem plateb zaúčtovaných v rámci měsíce je alespoň 1 000 Kč, máte vedení karty zdarma. Výše maximálního úvěrového limitu je 150 000 Kč.

K základní mBank kreditní kartě je možné dokoupit cestovní pojištění, pojištění schopnosti splácet nebo pojištění zneužití karty.

První 3 měsíce vedení karty zdarma

Výběry z bankomatu nad 1 500 Kč v ČR i v zahraničí zdarma

Odměny a výhody v rámci programu Můj Mastercard

Až 54 dnů bezúročného období, možnost automatické 100% splátky

Nezískáváte žádná procenta z plateb zpět jako u vyšších variant 

V ceně karty není pojištění

2

Kreditní karta mBank Plus (mKreditka Plus)

Bezkontaktní kreditní karta mBank Plus nabízí oproti základní variantě navíc odměny ve výši 1 % z plateb mobilem nebo hodinkami. S mKreditkou Plus získáte také zvýhodněné vstupy do letištních salónků Mastercard v Praze, Vídni a Bratislavě a další odměny a výhody v rámci programu Můj Mastercard.

Poplatek za vedení karty je 59 Kč za měsíc, přičemž vedení karty zdarma je možné v případě, že objem plateb zaúčtovaných v rámci měsíce je alespoň 4 000 Kč. Výše maximálního úvěrového limitu je 500 000 Kč. 

Kreditní karta mBank Plus nabízí 1 % zpět z plateb mobilem nebo hodinkami na spořicí účet mSpoření

První 3 měsíce vedení karty zdarma

Pojištění nákupu zdarma

Asistenční služby (včetně právní asistence) zdarma 

Zvýhodněné vstupy do letištních salónků Mastercard v Praze, Vídni a Bratislavě

Odměny a výhody v rámci programu Můj Mastercard

Až 54 dnů bezúročného období, možnost automatické 100% splátky

Výběry z bankomatu v ČR i v zahraničí zpoplatněny 1 % z vybírané částky (min. 49 Kč)

3

Kreditní karta mBank e-Shop (mKreditka e-Shop)

Kreditní karta mBank e-Shop je vhodná volba pro ty, co často nakupují na internetu, nabízí totiž 1 % zpět z plateb na internetu a pojištění zneužití karty zdarma. Poplatek za vedení karty je 39 Kč měsíčně. Vedení karty je zdarma při objemu plateb zaúčtovaných v rámci měsíce ve výši minimálně 2 000 Kč. Výše maximálního úvěrového limitu je 150 000 Kč.

mBank kreditní karta e-Shop nabízí 1 % zpět z internetových nákupů na spořicí účet mSpoření

První 3 měsíce vedení karty zdarma

Pojištění zneužití karty zdarma

Odměny a výhody v rámci programu Můj Mastercard

Až 54 dnů bezúročného období, možnost automatické 100% splátky

Výběry z bankomatu v ČR i v zahraničí zpoplatněny 1 % z vybírané částky (min. 49 Kč)

Srovnání – podmínky kreditních karet mBank

mKreditkamKreditka PlusmKreditka e-Shop
Poplatek za vedení (měsíčně)29 Kč59 Kč39 Kč
Vedení zdarma při měsíční útratě nad1 000 Kč4 000 Kč2 000 Kč
Výše úroku23,80 % p.a.23,80 % p.a.23,80 % p.a.
Bezúročné období54 dní54 dní54 dní
Poplatek za výběr z bankomatuZdarma nad 1 500 Kč (jinak 49 kč)1 % z vybírané částky, 
min. 49 Kč
1 % z vybírané částky, 
min. 49 Kč
Minimální měsíční splátka3 %, min. 50 Kč3 %, min. 50 Kč3 %, min. 50 Kč
Maximální úvěrový limit 150 000 Kč500 000 Kč150 000 Kč

Kreditní karta mBank – zkušenosti, diskuze a recenze

Jaké mají s kreditní kartou mBank zkušenosti zákazníci? Internetové diskuze a recenze na téma mBank kreditní karta zmiňují nejčastěji tyto výhody a nevýhody:

Rychlé a jednoduché sjednání online

Odměny za mobilní nebo internetové platby

Výhody programu Můj Mastercard

Přehledné internetové bankovnictví

Vysoké úroky

Nevýhodný směnný kurz

Vybrané recenze uživatelů mBank kreditní karty:

Kreditku máme a výhody jsou v zásadě dvě: máme tam slevový program (restaurace apod.) a dostáváme procenta zpět trvale, ne na pár měsíců.

Nikdy jsem kreditku nepoužíval, přišlo mi to drahé. Jenže teď mě ji naučila používat mBank. Karta je zdarma, neplatím žádný poplatek za vedení jako u ostatních bank a na placení úvěru mám 54 dní (bezúročných). A na poplatcích ani na úrocích jsem nezaplatil ani korunu. To je servis, o kterém si většina klientů jiných bank může jenom nechat zdát. Navíc v internetbankingu vidím, dokdy mám úvěr zaplatit, abych neplatil úrok.

Další produkty od mBank

Kromě kreditních karet nabízí mBank samozřejmě mnoho dalších zajímavých produktů, například bezúročnou půjčku nebo kontokorent.

mBank bezúročná půjčka – mPůjčka

mBank bezúročná půjčka s úrokem 0 % p.a. je jedna z nejlevnějších půjček na trhu. Banka si účtuje si pouze poplatek ve výši 2 % z půjčené částky. Půjčit si takto můžete 10 000 až 40 000 Kč na 12 nebo 24 měsíců. Pokud máte u mBank účet, nemusíte dokládat svůj příjem, postačí výpisy z účtu. Výhodou je také to, že půjčku můžete kdykoliv bez poplatků splatit.

mBank kontokorent – mRezerva

mBank kontokorent má limit až 300 000 Kč a jeho zřízení i vedení je zcela zdarma. Do 1 000 Kč neplatíte žádné úroky, od vyšších částek se úroky pohybují od 12,9 % p.a. Úroky platíte pouze z vyčerpané částky po dobu jejího čerpání. mBank kontokorent je možné vyřídit i online. Noví klienti mBank musí doložit také potvrzení o svých příjmech, u stávajících klientů stačí doklad totožnosti.