Ferratum Bank recenze společnosti a půjčky Ferratum recenze

Adéla Ozomová

Publikováno 24. Března 2023

Obsah

Ferratum Bank je poměrně mladou nebankovní společností, která vznikla v roce 2005. Ferratum Bank má své sídlo v Maltské republice. Tato nebankovní společnost nabízí dva druhy flexibilních Ferratum půjček. Jaké jsou Ferratum Bank recenze, na co si dávat pozor při sjednání půjčky od Ferratum a co prozradí Ferratum recenze o produktech?

O společnosti

Společnost nemá v České republice ani jednu kamennou pobočku, kde by bylo možné se osobně setkat s kvalifikovaným poradcem. Ferratum Bank CZ nabízí nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí. Podmínky nejsou nikterak přísné. Jediná možnost, jak komunikovat s Ferratum Bank CZ, je prostřednictvím zákaznického servisu. Ferratum kontakt bude podrobněji představen níže v článku. Společnost chce, aby poskytování půjček bylo pro klienty méně stresující a hlavně zábavnější. Základními hodnotami Ferratum jsou inovace, profesionalita, zaměření se na zákazníka a etické zásady. Díky těmto nastaveným hodnotám se mohou klienti obracet na Ferratum Bank a žádat nebankovní půjčky, kde opravdu půjčí.

Ferratum kontakt

Již bylo uvedeno, že společnost Ferratum nedisponuje žádnými kamennými pobočkami. Klienti se mohou obracet na Ferratum kontakt. Na webových stránkách společnosti ferratum.cz je k dohledání kompletní Ferratum Bank kontakt. Sídlo společnosti je zahraniční. Ferratum Bank kontakt je Multitude Bank p.l.c. Jedná se o akciovou společnost registrovanou podle maltských zákonů pod číslem C56251 se sídlem ST Business Center 120, The Strand, Gzira, GZR 1027, Malta. E-mailový Ferratum kontakt je info@ferratumbank.cz. Multitude Bank p.l.c. je držitelem licence Úřadu pro finanční služby na Maltě jako úvěrová instituce. Neobvyklé je, že Ferratum Bank CZ nemá žádnou zákaznickou linku, což se objevuje jako mínus ve Ferratum recenzích. Přesto se dá najít mnoho informací na webové stránce ferratum.cz v sekci Poradna, v tzv. Centru pomoci. Aby si klient mohl procházet nejčastější otázky, nemusí provést Ferratum přihlášení.

Ferratum půjčky

Společnost nabízí celkem dvě různé půjčky. První úvěr se jmenuje Půjčka na 30 dní a druhá Ferratum půjčka Ferratum Credit. Půjčka na 30 dní je flexibilní úvěr bez dalších poplatků. Skvělou výhodou je, že i krátkodobá půjčka Půjčka na 30 dní může být splácena dvěma způsoby. Buď klient splatí tuto krátkodobou půjčku jednorázově, anebo si zvolí pravidelné měsíční úhrady. Na webových stránkách společnost ferratum.cz jsou uvedené příklady splácení. Při Ferratum půjčce ve výši 10.000 Kč může klient zaplatit po 30 dnech částku 11.207,90 Kč, případně bude splácet dlouhodobě každý měsíc 1.459,19 Kč.

Druhým typem půjčky je Ferratum Credit, rychlá flexibilní online půjčka. Ferratum Credit poskytuje stejný úvěrový rámec, od 2.500 Kč do 80.000 Kč. Klientovi se nabízí možnost odstoupení od smlouvy do 14 dní. Schválení a čerpání Ferratum půjčky je bez poplatku. Ferratum Credit je půjčka na cokoliv. Společnost od klientů nevyžaduje, aby sdělili účel využití peněz.

  • Flexibilní Ferratum půjčky od 2.500 Kč do 80.000 Kč
  • Minimální doba trvání úvěru je 61 dní
  • Maximální trvání úvěru je na dobu neurčitou
  • Fixní úroková sazba ve výši 12,25 % p.m.
  • RPSN sazba je 299,98 %
  • Výše měsíční splátky činí 13 % z dlužné částky (minimálně 1.000 Kč)

Jedná se o velmi flexibilní Ferratum půjčky, a to především z důvodu, že se nejedná o klasickou formu spotřebitelského úvěru. Společnost Ferratum Bank nabízí klientům možnost čerpat peníze postupně dle potřeby. To samé platí také pro splácení Ferratum Credit a Půjčky na 30 dní. Vždy je společností stanovena minimální splátka. Ferratum poskytuje speciální formu revolvingového úvěru, což se objevuje jako kladné hodnocení ve Ferratum Bank recenzích.

Ferratum přihlášení do klientské zóny

Zaregistrovaní klienti mohou provést velmi snadno Ferratum přihlášení. Pro Ferratum přihlášení do klientské zóny stačí zadat rodné číslo a PIN kód, který si klient zvolil při podání žádosti o služby. Pokud nastane situace, kdy klient potřebuje získat nové heslo, klikne při přihlašování na „Vygenerovat nový PIN kód“. Toto číslo zašle Ferratum prostřednictvím SMS zprávy.

Je možná i půjčka i ve zkušební době? Ano, ale jen u některých bankovních společností. Pokud má klient zájem o produkt půjčka i ve zkušební době, musí povětšinou doložit alespoň první výplatu z nového zaměstnání. Banky si dále zjišťují, zda zájemci nemají jiné půjčky, nejsou v exekuci nebo v insolvenci. Půjčku ve zkušební době poskytují i nebankovní společnosti.

Půjčky Ferratum recenze a zkušenosti

Ferratum půjčka od společnosti Ferratum Bank se hodí především lidem, kteří potřebují alternativu ke klasickým půjčkám, jež nemohou z jakéhokoliv důvodu získat. Sjednání úvěru se provádí online, pobočky Ferratum klient nenajde. Stačí vyplnit několik základních informací, nastavit částku, přidat osobní údaje a nahrát kopii českého občanského průkazu. Půjčka Ferratum je tzv. půjčka na občanku. Půjčky Ferratum recenze a zkušenosti lze shrnout následovně:

Flexibilní doba splatnosti

Půjčka může být poskytována i nezaměstnaným, osobám s exekucí

Do 14 dní je možnost odstoupit od smlouvy

Půjčky na cokoliv bez sdělení účelu využití peněz

Ferratum půjčka je bez ručení

Není nutné doložení příjmů a kontrola registru

Ferratum nenabízí půjčky pro cizince

Potenciálně nízká částka maximální Ferratum půjčky

Poměrně vysoké náklady spotřebitelského úvěru

Jelikož mezi podmínky Ferratum půjček patří doložení českého občanského průkazu (půjčka na občanku), nejedná se o půjčku pro cizince.

Ferratum Bank recenze společnosti

Zkušenosti klientů se společností se dají snadno najít v Google vyhledávači, kde Ferratum Bank recenze společnosti dosahuje 3,8 z 5 bodů. Zákazníci si pochvalují komunikaci s operátory, rychlost obdržení půjčky, vstřícnost a férovost služby Ferratum. Naopak negativní hodnocení se týká především velmi vysokých úroků a podmínek splácení, které však Ferratum Bank uvádí na svých webových stránkách ferratum.cz a klient o nich ví dopředu. Pokud chce klient hledat více zkušeností a Ferratum Bank recenzí, měl by se zaměřit na nezávislé zdroje.