Ferratum Bank zkušenosti a recenze

Karolína Vondrová

Publikováno 06. Dubna 2022

Obsah

Ferratum Bank je poměrně mladou nebankovní společností, která vznikla v roce 2005 a své sídlo má v Maltské republice. Tato společnost nabízí Flexibilní půjčku a Půjčku na 30dní. Jaké jsou Ferratum Bank zkušenosti a recenze a na co si při sjednání půjčky dávat pozor?

Ferratum Bank CZ

V České republice nemá tato společnost ani jednu pobočku, kde by bylo možné se osobně setkat s kvalifikovaným poradcem. Pokud hledáte například Ferratum Bank Liberec, bohužel nic nenajdete. Jediná možnost, jak komunikovat s Ferratum Bank CZ, je prostřednictvím zákaznického servisu, a to pře LiveChat, Facebook nebo WhatsApp. Dohledání telefonního čísla na webových stránkách je taktéž velmi obtížné. Ferratum bank kontakt je nicméně uveden v Google vyhledávači.

Ferratum Bank kontakt

Telefon: 245 001 715

E-mail: info@ferratumbank.cz

Adresa sídla: Pekařská 621/7, 155 00 Praha 5 – Jinonice

Bankovní poradce náplň práce bývá velmi různorodá, avšak primárně jde o poskytování pomoci klientům, kteří chtějí využít bankovních služeb. Poradce může spolupracovat s jedním či více bankovními ústavy. Hlavní náplní práce jsou konzultace a poradenství týkající se bankovních produktů. Bankovní poradce náplň práce je také vedení evidencí, zpracovávání žádostí klientů, připravování podkladů a spolupráce s bankovním ústavem.

Ferratum Bank půjčka

Společnost nabízí celkem dvě různé půjčky, a to Rychlá půjčka a Ferratum Bank Půjčka na 30 dní. Oba úvěry nabízejí možnost půjčit si od 2,5 tisíc do 80 tisíc korun. Zájemci si musí dávat pozor na výši RPSN, tedy roční procentní sazby nákladů, podle které lze snadno poznat výhodnost úvěru. Na svých webových stránkách společnost uvádí reprezentativní příklad:

  • Půjčka: od od 2,5 do 80 tisíc Kč
  • Minimální trvání úvěru: 61 dní
  • Maximální trvání úvěru: na dobu neurčitou
  • Úroková sazba: 12,25 % p.m.
  • RPSN: 299,98 %
  • Výše měsíční splátky: 13 % (min. 1 000 Kč)

Jedná se o velmi flexibilní půjčku, a to především z toho důvodu, že se nejedná o klasickou formu úvěru. Společnost totiž nabízí možnost peníze čerpat postupně dle potřeby. To samé platí i pro splácení, nicméně vždy je stanovena minimální splátka. Jedná se tedy o speciální formu revolvingového úvěru.

Jak založit anonymní bankovní účet není v Česku jednoduché, jelikož české banky jej nenabízejí. Pro ty, které i přesto zajímá, jak založit anonymní bankovní účet, pomohou tzv. offshorové banky. Tyto banky se specializují na zachování bankovního tajemství a legální zabezpečení klientova bankovního účtu. Kromě banky se nikdo jiný nemůže dostat k informacím týkajícím se daného účtu.

Ferratum Bank přihlášení

Ferratum Bank přihlášení již zaregistrovaných klientů nemůže být jednodušší. Stačí zadat své rodné číslo a PIN kód, který si klient zvolil při podání žádosti o služby. Pokud nastane situace, kdy klient potřebuje získat nové heslo, klikne při přihlašování na „Vygenerovat nový PIN kód“. Následně mu toto číslo bude zasláno prostřednictvím SMS.

Je možná i půjčka i ve zkušební době? Ano, ale jen u některých bankovních společností. Pokud máme zájem o produkt půjčka i ve zkušební době, musíme povětšinou doložit alespoň první výplatu z nového zaměstnání. Banky si dále zjišťují, zdali zájemci nemají jiné půjčky, nejsou v exekuci nebo insolvenci. Půjčku ve zkušební době poskytují i nebankovní společnosti.

Ferratum Bank recenze a zkušenosti

Půjčka od této společnosti se hodí především lidem, kteří potřebují alternativu ke klasickým půjčkám, jež nemohou z jakéhokoli důvodu získat. Sjednání úvěru se provádí online, Ferratum Bank Liberec, tedy není potřeba hledat. Stačí vyplnit několik základních informací, nastavit částku, přidat osobní údaje a nahrát kopii občanského průkazu. Ferratum Bank recenze lze shrnout následovně:

Flexibilní doba splatnosti

Půjčka poskytována i nezaměstnaným, osobám s exekucí

Půjčka bez ručení

Nutné doložení příjmů a kontrola registru

Půjčka nemůže být poskytnuta cizincům

Poměrně vysoké náklady spotřebitelského úvěru

Online bankovní převody jsou jednou z online platebních metod. Hlavní výhoda, kterou skýtají online bankovní převody je, že na rozdíl od standardního převodu probíhá ihned po jeho zadání. To znamená, že stržení částky z účtu zákazníka dochází ihned.

Ferratum Bank zkušenosti

Zkušenosti klientů se dají snadno najít v Google vyhledávači, kde hodnocení společnosti dosahuje 3,7 z 5 bodů. Zákazníci si pochvalují komunikaci s operátory, rychlost obdržení půjčky, vstřícnost a férovost služby. Naopak negativní hodnocení se týká především velmi vysokých úroků a podmínek splácení, které však Ferratum Bank uvádí na svých webových stránkách.