Informace o Raiffeisenbank

Adéla Ozomová

Publikováno 21. Ledna 2023

Obsah

Raiffeisenbank, a.s. patří k nejstarším bankám na českém trhu, což dokazují mnohé Raiffeisenbank recenze. Svou podnikatelskou činnost zahájila v roce 1993, kdy navázala na velmi dlouhou tradici celosvětově známé značky Raiffeisen. Ve světě je Raiffeisenbank synonymem bezpečnosti, udržitelnosti a důvěry, což jsou hodnoty, které v posledních letech získaly na důležitosti. V současné době se Raiffeisen bank řadí mezi největší a nejvýznamnější bankovní domy v České republice.

Svým klientům, mezi které patří jednak soukromé osoby, korporátní klienti, podnikatelé a firmy, nabízí široké spektrum služeb od běžných účtů, přes spořící produkty až po spotřebitelské úvěry včetně hypoték. Kdo vlastní Raiffeisenbank a jaký je Raiffeisenbank kontakt? Následující článek přiblíží historii RB banky a představí důležité informace.

Základní informace o Raiffeisenbank

Původní Raiffeisenbank majitel je německý filantrop. Raiffeisenbank patří do skupiny Raiffeisen, kde je i známá Raiffeisenbank stavební spořitelna. Skupinu Raiffeisein založil filantrop Friedrich Wilhelm Raiffeisen. Kdo vlastní Raiffeisenbank a jaký je Raiffeisenbank majitel? Ze 75 % je vlastněna rakouskou finanční skupinou Raiffeisen Bank International (RBI) a z 25 % rakouskou Raiffeisenlandesbank Oberösterreich. Raiffeisenbank majitel není český, přestože v ČR RB banka působí. V České republice působí RB banka již od roku 1993 a nyní je pátou největší bankou na českém bankovním trhu. Samotná historie Raiffeisen však sahá do 19. století. RB je česká banka s rakouským vlastníkem.

Sídlo se nachází v České republice a řídí se pravidly podnikání nastavenými Českou národní bankou (ČNB) a je jednou z pěti nejvýznamnějších tzv. ,systémově významných bank”, na které jsou Českou národní bankou kladeny nejvyšší požadavky na finanční sílu a stabilitu. Podnikání české Raiffeisenbank se odehrává v České republice, případně v EU. RB banka se zaměřuje zejména na poskytování služeb soukromé a firemní klientele. Raiffeisenbank recenze vyzdvihují bezpečné bankovnictví a neustále se zlepšující služby.

Nabídka produktů rb.cz a služeb zahrnuje osobní a podnikatelské účty, úvěrové, spořicí a investiční produkty, specializované finanční služby a konzultace pro firemní klientelu a velké korporace. Vedle obchodních aktivit se RB banka angažuje také v řadě veřejně prospěšných aktivit (vzdělávání, charitativní i kulturní projekty atd.). Raiffeisenbank měla ke konci roku 2021 přes 1,7 milionu klientů v síti 106 poboček a klientských center. U rb.cz je zaměstnáno tři tisíce zaměstnanců. 

Skupina Raiffeisen

Silné společnosti se často spojují v jednu velkou společnost. Příkladem je skupina Raiffeisen, kam patří Raiffeisen investiční společnost, Raiffeisenbank stavební spořitelna, Raiffeisen-Leasing a Equa Sales & Distribution. Díky spojení těchto společností může RB.cz nabídnout svým klientům a partnerům nejširší paletu moderních produktů a služeb, ještě rychlejší online rozvoj, bohatou síť poboček a především zázemí mezinárodní a stabilní finanční skupiny Raiffeisen.

Nabídka služeb na RB.cz

RB banka má své webové stránky www.rb.cz rozdělené do kategorií v závislosti na tom, komu jsou služby nabízeny. RB.cz má 5 kategorií, kterými jsou osobní finance, premium banking pro klienty vyžadující individuální péči, podnikatelé a malé firmy s obratem do 100 milionů Kč, firmy a korporace s obratem nad 100 milionů Kč a privátní bankovnictví. Osobní finance poskytují klientům sjednat si účty a spoření, Raiffeisenbank půjčky a kreditní karty, hypotéky, online služby, pojištění a investice.

Jaké je nejlepší úrazové pojištění? Každý klient je jedinečný a má specifické požadavky. Pro výběr nejlepšího úrazového pojištění se vyplatí využít srovnání aktuální nabídky pojištění na trhu.

Premium banking nabízí osobní účty, kreditní kartu a debetní kartu. Pro podnikatele a malé firmy je připravená nabídka podnikatelských účtů, akceptace karet, financování, pojištění a informačního servisu. Na rb.cz jsou firmám a korporacím k dispozici transakční bankovnictví, financování, finanční a kapitálové trhy a poradenství. Poslední kategorií na webu Raiffeisen bank je privátní bankovnictví, kde jsou k nalezení produkty a služby, správa majetku, Wealth management a kontakty.

Raiffeisenbank kontakt

Pro rychlé vyřízení dotazů a žádostí je klientům k dispozici Raiffeisenbank kontakt. Ten může probíhat formou online chatu v internetovém a mobilním bankovnictví, telefonicky, osobně na pobočkách nebo přes e-mailovou komunikaci. Telefonický Raiffeisenbank kontakt funguje jako klientská linka na čísle +420 412 440 000. Pro blokace karet a autentizačních prostředků jsou nachystaná telefonní čísla +420 412 446 402 a 844 112 233.

Klienti mohou své dotazy směřovat na e-mailovou adresu info@rb.cz. RB poboček je v České republice přes 100 ve všech větších městech. Mapa poboček a bankomatů je samozřejmě k dohledání na webu www.rb.cz. Centrála společnosti RB.cz se nachází na adrese Raiffeisenbank a.s., Hvězdova 1716/2b, 140 78 Praha 4. Kód banky Raiffeisen je 5500 a datová schránka má ID skzfs6u.