Smart půjčka

Michal Hardyn

Publikováno 08. Dubna 2021

Obsah

Smart půjčka je úvěrovým produktem společnosti Smart Capital. Poskytuje se od 5000 Kč do 50 000 Kč, přičemž klient si může vybrat lhůtu splatnosti od 8-13 měsíců. Smart půjčku lze použít na cokoliv i na refinancování, protože se jedná o neúčelový úvěr. Vyplatí se?

Klienty společnosti Smart Capital jsou ve většině případů lidé, kteří nepochodili s žádostí o půjčku v bance. Z tohoto důvodu je jasné, že podmínky poskytnutí Smart půjčky nejsou až tak růžové.

Podmínky získání půjčky

Základní podmínkou pro její poskytnutí je pravidelný měsíční příjem žadatele. V případě, že zájemce nemá dostatečnou bonitu, Smart Capital bude vyžadovat zajištění ručitelem.

Při větších částkách je nutné úvěr zajistit movitým majetkem — tedy například televizorem, lednicí, pračkou ve stejné hodnotě, jako je výše schváleného úvěru. Pokud se klient dostane do platební neschopnosti však společnost hned nepřistupuje k zabavení založeného majetku, to bývá zpravidla až poslední možnost.

Dá se dohodnou na posunutí termínu splátky, když má klient vážné důvody a když nemá peníze na měsíční splátku. K zabavení majetku dochází až poté, co klient nereaguje na výzvy a upomínky společnosti.

Parametry Smart půjčky

Jistě vás zajímají také úrokové sazby. Na webové stránce společnosti nejsou zveřejněny, a to je špatný signál. Zpravidla můžete počítat, že půjčku přeplatíte o 40-50 %.

Smart půjčka není bez poplatku za poskytnutí — poplatek se bere při podpisu smlouvy rovnou z vyplacených peněz. Pokud si například půjčíte 20 000 Kč, obchodní zástupce vás navštíví u vás doma a nevyplatí vám 20 000 Kč, ale částka bude snížena o poplatek, v tomto případě cca. 600 Kč — dostanete tedy jen 19 400 Kč.

Pro koho je vhodná

Poskytuje se osobám se stálým příjmem od 18 let. Tahle půjčka je mimořádně oblíbená u lidí kteří mají záznam v registru dlužníků, protože společnost poskytne půjčku komukoliv, kdo má alespoň minimální příjem, i když je veden v registru dlužníků.

Poskytuje se také

  • ženám na mateřské dovolené
  • důchodcům (akceptuje se starobní důchod, invalidní důchod)

Chcete znát svůj odchod do důchodu, tedy důchodový věk? Důchodová kalkulačka ukáže přibližný odchod do starobního důchodu.

Doklady potřebné k vyřízení

Na vyřízení půjčky stačí dva doklady totožnosti všech zúčastněných osob — tedy žadatele a pokud se to vyžaduje, i ručitele.

Jak podat žádost

O půjčku můžete požádat telefonicky na č. 840 11 11 77 nebo vyplněním online formuláře, který naleznete na oficiální stránce společnosti. V obou případech bude nutné osobní setkání s obchodním zástupcem, který přijde k vám domů podepsat smlouvu a vyplatit hotovost.