Americká hypotéka Česká spořitelna

Michal Hardyn

Publikováno 05. Dubna 2021

Obsah

Česká spořitelna poskytuje úvěr zajištěný nemovitosí, takzvanou americkou hypotéku, ve výši od 150 000 Kč. Tento produkt je určen k financování soukromých potřeb klientů a může být poskytnut jako účelový ale i neúčelový úvěr. S jakou úrokovou sazbou lze produkt získat?

Maximální výše půjčky bude záviset od hodnoty zastavené nemovitosti a od schopnosti klienta úvěr splácet podle dohodnutých splátek. Na ocenění nemovitosti banka určí smluvního znalce.

Parametry americké hypotéky

Po určení tržní hodnoty nemovitosti a stanovení bonity žadatele Česká spořitelna poskytne úvěr, maximálně do výše 80 % hodnoty zastaveného bytu nebo domu. U vybraných produktů je možné dohodnout si s bankou online ocenění nemovitosti, za které neplatíte žádný poplatek.

Splátky si může klient rozložit na období až 20 let, díky čemuž se sníží jeho měsíční splátka na minimum, a tím pádem i finanční zatížení klienta. Minimální lhůta splatnosti je 12 měsíců. Pokud si zvolíte minimální dobu splatnosti, dluhu se zbavíte dříve a nemusíte tak zbytečně platit drahé úroky.

Tento produkt banka poskytuje ve dvou formách:

  1. Americká hypotéka hotovostní
  2. Americká hypotéka spotřebitelská

Rozdíl mezi nimi spočívá v účelu použití finančních prostředků. Při hotovostní účel nedokládáte a při spotřebitelské je třeba bance doložit, na co byly finanční prostředky použity (například prostřednictvím faktury nebo kupní smlouvy).

Úroková sazba

Česká spořitelna poskytuje tento úvěr s pevnou úrokovou sazbou a garantuje stejnou výši úroku a neměnnou měsíční splátku po celou dobu splatnosti.

Při hotovostní am. hypotéce je minimální úroková sazba 6,25 % pa a při spotřebitelské se pohybuje od 5,95 % ročně. Pokud se dostanete do prodlení se splátkou, banka si bude účtovat sazbu úroků z prodlení, která je stanovena jako repo sazba ČNB + 7% p.a.