Česká spořitelna poplatky a ceník

Adéla Ozomová

Publikováno 12. Února 2022

Obsah

Česká spořitelna ceník poplatků pro soukromou klientelu je k nalezení na webových stránkách banky. Zde se mohou zákazníci snadno orientovat v jednotlivých poplatcích. Česká spořitelna poplatky za vedení účtu bývají u základních, studentských a Standard účtů nulové. Jaké nejčastější poplatky si Česká spořitelna účtuje a kde přesně jsou k nalezení v sazebníku na webových stránkách?

Česká spořitelna poplatky za vedení účtu

Sjednání a vedení běžných účtů je u České spořitelny zdarma pro všechny, kteří si chtějí sjednat základní, studentský či účet Standard. Poplatky Česká spořitelna se vztahují pouze k běžnému účtu Plus, a to 100 Kč měsíčně za vedení účtu. Další základní služby, jako poskytnutí debetní karty, Česká spořitelna internetové bankovnictví a tak podobně, jsou také zdarma.

Poplatky Česká spořitelna měsíčněZákladní účetStudentský účet a Standard účetPlus účet
Vedení účtuzdarmazdarma100 Kč
Poskytnutí debetní karty (vedení karty)zdarmazdarmazdarma
Česká spořitelna internetové bankovnictvízdarmazdarmazdarma
Výběry hotovosti z bankomatů České spořitelnyxzdarmazdarma
Všechny výběry hotovosti z bankomatů Erstexzdarma / xzdarma
Kontokorentxzdarmazdarma
Vedení jednoho cizoměnového účtu ve vybrané měněxxx

Česká spořitelna ceník poplatků je k nalezení na webových stránkách ČS v sekci „Ceník“.

Česká spořitelna běžný účet ceník

Běžný neboli základní účet od České spořitelny neposkytuje bez poplatků určité služby, které si ovšem lze snadno dokoupit. Jedná se například o poskytnutí druhé debetní karty, výběry v zahraničí, vedení kontokorentu a tak podobně. Všechny tuzemské příchozí a odchozí platby jsou bez poplatků až na expresní odchozí úhradu, která stojí 125 Kč.

Česká spořitelna běžný účet ceníkCena měsíčně
Zaslání informační SMS25 Kč
Poskytnutí druhé debetní karty25 Kč
Výběry hotovosti z bankomatů v zahraničí25 Kč
Vedení kontokorentu25 Kč
Vedení účtu v cizí měně20 Kč

Kódy bank jsou čtyřmístná čísla sloužící k jednoznačné identifikaci banky. Banky v ČR, spořitelny i úvěrní družstva mají svůj unikátní kód. Kód banky se odděluje lomítkem a je na konci za identifikátorem účtu klienta. Česká spořitelna kód banky je 0800. Kódy bank se používají pro vnitrostátní účely, pokud jde o mezinárodní číslo bankovního účtu (IBAN), Česká spořitelna kód banky se uvádí na pátém až osmém znaku.

Česká spořitelna kurzy poplatky

Česká spořitelna nabízí přehledný kurzovní lístek s jednoduchou kalkulačkou, která snadno přepočítá kurzy měn ve vybraném období. Výběr a vklad cizí měny lze provádět na pobočkách České spořitelny. Česká spořitelna kurzy poplatky nejsou na webových stránkách banky uvedené.

Česká spořitelna bankomat je nejčastějším bankomatem, na který lze v České republice narazit. V souasné době jich je v provozu celkem 1 025. Česká spořitelna bankomat nabízí služby jako výběr hotovosti, vklad hotovosti, zobrazení zůstatku na účtu, zasílání úhrad, trvalé příkazy, dobití kreditu mobilního telefonu, zobrazení limitů karty, změna PIN kódu karty a mnohé další.

Česká spořitelna směnárna poplatky

Banky včetně České spořitelny nepoužívají jen středový kurz, ale i dva odlišné pro prodej a nákup měn. Od 1. 1. 2020 Česká spořitelna neprovádí směnárenské služby, nicméně klienti mohou nadále vkládat a vybírat cizí měny z účtů vedených u této banky. Česká spořitelna směnárna poplatky při vkladu a výběru účtovány nejsou. Cena je vypočítána dle kurzů.

Česká spořitelna sazebník nejčastějších poplatků

Další časté poplatky bývají spjaté především s vyřízením hypotéky, půjčky či pojištěním platebních karet a bankovních účtů. Česká spořitelna investice má komplexně propracovanou tabulku poplatků, která je zveřejněná na webových stránkách banky, kde jsou zjistitelné i další poplatky. Česká spořitelna sazebník pro soukromou klientelu zveřejňuje poplatky v sekcích:

  • Účty, platby, karty
  • Úvěry
  • Spoření
  • Česká spořitelna investice
  • Pojištění
  • Ostatní služby
  • Dříve nabízené produkty

Společnost poskytuje jak půjčku pro začínající podnikatele, tak i běžný podnikatelský úvěr. Půjčit si lze téměř tři miliony korun. Splácení je možné nastavit až na 96 měsíců. Podnikatelský úvěr Česká spořitelna se hodí například na pořízení nového nábytku do kanceláře, investici do výkonnějších strojů nebo třeba refinancování půjček. Úroková sazba se pohybuje od 4,9 % výš. Klient České spořitelny můžete využít například odklad první splátky. Kromě toho se podnikatelský úvěr Česká spořitelna pyšní snadným a rychlým vyřízením.