Česká spořitelna internetové bankovnictví

Karolína Vondrová

Publikováno 30. Března 2022

Obsah

Česká spořitelna a.s. působí v České republice od roku 1992. Od té doby se stala největším poskytovatelem retailových bankovních služeb, přičemž v současné době má téměř 4,5 milionu spokojených klientů. Internetové bankovnictví České spořitelny se stalo jedním z nejnovějších a také největších projektů této banky. Česká spořitelna internetové bankovnictví přináší rychlejší a modernější internetové bankovnictví než kdykoli před tím.

Internetové bankovnictví České spořitelny a mobilní aplikace

Česká spořitelna internetové bankovnictví se nazývá George. Jedná se o moderní mobilní aplikaci, která je dostupná ke stažení v Google Play nebo App Store a měl by ji podporovat kterýkoli smartphone. Stažení a aktivace je velmi jednoduchá a intuitivní.

  1. Stažení aplikace Česká spořitelna internetové bankovnictví George v Google Play nebo App Store
  2. Po otevření aplikace vybrat možnost „Chci se přihlásit“
  3. Zadaní stejných přihlašovacích údajů jako do internetového bankovnictví v počítači

Uživatelé aplikace by neměli opomenout změnit si způsob přihlášení prostřednictvím Face nebo Touch ID, pokud tyto funkce jejich smartphone podporuje. Důležité je zapnutí push notifikací, díky kterým je uživatel informován o všem, co se v jeho bankovnictví děje. Na závěr si může klient přidat svou kartu do Apple nebo Google Pay.

Kódy bank jsou čtyřmístná čísla sloužící k jednoznačné identifikaci banky. Banky v ČR, spořitelny i úvěrní družstva mají svůj unikátní kód. Kód banky se odděluje lomítkem a je na konci za identifikátorem účtu klienta. Česká spořitelna kód banky je 0800. Kódy bank se používají pro vnitrostátní účely, pokud jde o mezinárodní číslo bankovního účtu (IBAN), Česká spořitelna kód banky se uvádí na pátém až osmém znaku.

Aplikace Česká spořitelna internetové bankovnictví George a její funkce

Mezi nejoblíbenější funkce aplikace George Česká spořitelna internet banking patří například okamžité platby, George klíč neboli bezpečné potvrzování plateb, George Moneyback nebo vytváření Payme odkazů prostřednictvím zaslání IBAN na číslo účtu. Uživatelé musí mít k aplikaci George Česká spořitelna internet banking stáhnutou i druhou aplikaci George klíč pro potvrzování různých úkonů.

S Georgem dorazí platby okamžitě i známým do jiné banky

Bezpečné potvrzování plateb přes Face ID, Touch ID nebo PIN (nikoli přes SMS)

Získávání odměn za nákupy díky George Moneyback

Payme – rychlý a jednoduchý způsob, jak zaslat IBAN na číslo účtu a sumu platby přes Messenger či WhatsApp

A mnoho dalších

Česká spořitelna bankomat je nejčastějším bankomatem, na který lze v České republice narazit. V současné době jich je v provozu celkem 1 025. Česká spořitelna bankomat nabízí služby jako výběr hotovosti, vklad hotovosti, zobrazení zůstatku na účtu, zasílání úhrad, trvalé příkazy, dobití kreditu mobilního telefonu, zobrazení limitů karty, změna PIN kódu karty a mnohé další.

Česká spořitelna internetbanking

Česká spořitelna internetbanking s názvem George neboli Česká spořitelna online banking je dostupná na webových stránkách banky. Dříve se toto bankovnictví nazývalo Česká spořitelna Servis24. Využívání internetového bankovnictví přináší oproti mobilní aplikaci několik výhod, jako jsou například e-faktury nebo e-dokumenty a mnohé další. Česká spořitelna online banking se používá primárně na počítačích a noteboocích.

Česká spořitelna je banka s největším počtem klientů, ale také bankomatů a poboček, jejichž otevírací doba Česká spořitelna se může mnohdy lišit. Česká spořitelna nabízí služby a produkty všeho druhu od běžných účtů přes půjčky, hypotéky, spořící účty až po nejrůznější investiční produkty. Pokud se chce klient vyhnout frontám na pobočce, musí si nejprve zjistit jaká je otevírací doba Česká spořitelna a následně si objednat u bankéře schůzku.

Česká spořitelna internetové bankovnictví přihlášení

Pro snadné a rychlé přihlášení do internetového bankovnictví na webových stránkách České spořitelny je potřeba znát své klientské číslo a heslo. V případě, že má klient zřízenou Bankovní IDentitu, může si místo klientského čísla zvolit libovolné unikátní uživatelské jméno, které si lépe zapamatuje. V případě prvního přihlášení je nutné postupovat následovně:

  1. Otevřít webové stránky České spořitelny
  2. Vybrat Česká spořitelna internetové bankovnictví přihlášení – George
  3. Vložit klientské číslo a stisknout pokračovat
  4. Zadat den a měsíc narození, zaškrtnout zapamatovat a stisknout pokračovat
  5. V aplikaci George klíč vyskočí upozornění na nové přihlášení
  6. Stačí ťuknout na tlačítko potvrdit a zadat číslo PINu nebo otisk prstu

Česká spořitelna zrušení účtu je možné na základě vzájemné dohody. Pokud si klient sjedná spotřebitelský úvěr (jiný než na bydlení), může odstoupit od smlouvy do 14 dní. Česká spořitelna zrušení účtu znamená vyrovnání všech dluhů klienta z peněz na jeho účtu a se zůstatkem naloží Česká spořitelna podle pokynů klienta.

Česká spořitelna servis 24 internetbanking

Česká spořitelna Servis 24 internetbanking byl ukončen k datu 1. 5. 2021. Původní zastaralé bankovnictví Česká spořitelna Servis24 bylo nahrazeno modernějším, přehlednějším a bezpečnějším bankovnictvím George. Takovéto změny mohou být ze začátku nepříjemné, nicméně mnoho klientů tato vylepšení nakonec zajisté uvítá.

Produkt hypotéka na pozemek Česká spořitelna je tu pro všechny, co zatím nevlastní pozemek, na kterém by mohli stavět, avšak plánují začít se stavbou v nejbližší době. V případě, že chce klient získat produkt hypotéka na pozemek Česká spořitelna, musí bance dodat stavební povolení, územní rozhodnutí, územní souhlas nebo regulační či územní plán, ze kterého lze využití pozemku vyčíst. Některé požadují i následnou výstavbu domu, obvykle do jednoho roku od poskytnutí úvěru.

Česká poštovní spořitelna internetové bankovnictví

Poštovní spořitelna je součástí skupiny ČSOB. Přihlašování do Česká poštovní spořitelna internetové bankovnictví proto probíhá přes ČSOB ID. Stačí zadat své uživatelské jméno a heslo. V Google Play nebo App Store je k dostání aplikace ČSOB Smart, která ovládá internetové bankovnictví přímo z mobilu.