Česká spořitelna zrušení účtu: Jak dlouho trvá? Jde to i online?

Adéla Ozomová

Publikováno 14. Prosince 2021

Obsah

Česká spořitelna je banka s nejdelší tradicí na českém trhu, jež nabízí mnoho finančních produktů a poradenství. Sjednat si účet, půjčku a jiné produkty je možné online. Zrušení účtu České spořitelny a přechod k jiné bance řeší lidé z různých důvodů. Česká spořitelna zrušení účtu, je možné vyřešit ho online cestou? Více napoví článek.

Česká spořitelna – historie, produkty

Česká spořitelna je banka s nejdelší tradicí na českém trhu. Služby a poradenství poskytuje jednotlivcům, malým a středním podnikům, městům a obcím. Banka financuje i velké korporace a své služby nabízí v oblasti finančních trhů. Mnoho produktů a služeb bylo oceněno v soutěžích. Česká spořitelna patří od roku 2000 do skupiny Erste Group, jejíž historie se začala psát v roce 1819.

Spořitelna má přes 4,5 milionů klientů, 3,1 milionů karet, 419 poboček a 1 794 bankomatů. Pobočky jsou po celé České republice a jsou vybavené bezpečnostními schránkami, mají bezbariérový přístup atd. Česká spořitelna otevírací doba se snaží přizpůsobit všem klientům tím, že některé pobočky mají otevřeno i o víkendech. Pro případnou osobní schůzku je vhodné dopředu si zjistit, kdy je otevřeno. Česká spořitelna otevírací doba se různí, některé pobočky fungují od 8 do 17 hodin, jiné od 10 do 19 hodin. Jedna pobočka má hodinovou pauzu okolo poledne a jiná má provozní dobu bez přestávky. Česká spořitelna poskytuje tyto produkty:

  • Účty a karty: účty v cizí měně, účty pro seniory, dětský spořící účet, studentské účty, standardní účty aj.
  • Půjčky: konsolidace, kontokorenty, kreditní karty, úvěry na rekonstrukci.
  • Hypotéky: americké hypotéky, refinancování hypoték.
  • Spoření: stavební spoření, penzijní připojištění, dětské vkladní knížky aj.
  • Investice: online investování, investování pro firmy atd.
  • Pojištění: cestovní pojištění, životní pojištění, pojištění domácnosti aj.
  • Poradnu: video návody, produktové informace apod.

Stále oblíbeným produktem mezi spořením je dětský spořící účet, který nabízí zhodnocení úspor 1 % ročně do 250.000 Kč. Dítě dostane jako bonus ve 12 letech 500 Kč a v 18 letech 1.000 Kč. Stavební spoření má zhodnocení vkladů až 4,3 % a státní podporu 10 % ročně. Konkurenční KB stavební spoření má také 10% státní příspěvek a možnost sjednání výhodného úvěru po uplynutí doby 6 let.

1

Zrušení bankovního účtu Česká spořitelna

U většiny účtů (nejen bankovních) je dnes zcela běžné online založení bez nutnosti navštěvovat pobočky poskytovatele účtů. Například u Standard účtu je možné založení pouze online cestou. Jak je na tom zrušení bankovního účtu Česká spořitelna? Účtuje si Česká spořitelna poplatek za zrušení účtu?

Vedení účtu je zcela zdarma, stejně jako všechny příchozí a elektronicky zadané odchozí platby. Při převedení účtu z jiné banky k České spořitelně je postup velmi pohodlný. Klient na sebe zanechá kontakt, aby ho spořitelna později sama kontaktovala, nebo může na jakoukoliv pobočku. Bude potřebovat pouze občanský průkaz a číslo účtu. Všechno papírování je na České spořitelně, klient se nemusí o nic starat. Budou převedeny dokonce trvalé příkazy, inkasa a další pravidelné platby. Zrušení účtu u původní banky zajistí také ČS. Pokud klient chce, může předat na pobočce spořitelny plnou moc a spořitelna sdělí zaměstnavateli, plátcům dávek apod. nové číslo účtu klienta. Česká spořitelna ukončení účtu je bez poplatku.

Zrušení účtu České spořitelny je možné na základě vzájemné dohody. Pokud si klient sjedná spotřebitelský úvěr (jiný než na bydlení), může odstoupit od smlouvy do 14 dní. Česká spořitelna zrušení účtu online znamená vyrovnání všech dluhů klienta z peněz na jeho účtu a se zůstatkem naloží Česká spořitelna podle pokynů klienta.

2

Zrušení spořicího účtu Česká spořitelna

Česká spořitelna zrušení účtu online primárně nenabízí. Na webových stránkách klient nenajde žádost o zrušení účtu vzor Česká spořitelna, není k nalezení ani formulář. Pro zrušení služeb je nutné obrátit se na informační linku na čísle 800 207 207 nebo navštívit pobočku spořitelny. Česká spořitelna poplatek za zrušení účtu na spoření nepožaduje. Zrušení spořicího účtu Česká spořitelna je zdarma tak, jako jeho zřízení a vedení.

Tip: Další způsob, jak spořit, může být třeba KB stavební spoření. Podívejte se na přehledné srovnání stavebního spoření několika různých poskytovatelů.

3

Zrušení účtu Česká spořitelna formulář

U stavebního spoření je nutné využít při zrušení účtu Česká spořitelna formulář. Klient, který se rozhodne pro vyplacení výnosů, podá výpověď smlouvy na formuláři Buřinky ,,Výpověď smlouvy o stavebním spoření“. Klient může vyplnit formulář na kterékoliv pobočce ČS nebo u externích partnerů, kde bude ověřena klientova totožnost. Jak dlouho trvá zrušení účtu u České spořitelny? Výpovědní lhůta trvá 3 měsíce a začíná od 1. dne kalendářního měsíce následujícího po dni doručení výpovědi Buřince. Výpovědní dobu je možné zkrátit a získat peníze rychleji, služba je ovšem zpoplatněna. Poplatek za rychlou výplatu peněz bude odpouštěn v případě uzavření nové smlouvy o stavebním spoření.

Žádost o zrušení účtu vzor Česká spořitelna není třeba při ukončení smlouvy hned po jejím sjednání. Pokud klient uzavřel online smlouvu nebo smlouvu na spotřebitelský úvěr (mimo úvěru na bydlení), může odstoupit do 14 dní. Bližší informace o tomto právu poskytne ČS při sjednání samotné smlouvy. Česká spořitelna zrušení účtu je možné na základě vzájemné dohody, jak hovoří všeobecné obchodní podmínky České spořitelny.

Právo ukončit smlouvu výpovědí nebo odstoupením je upraveno právě ve všeobecných obchodních podmínkách, anebo v příslušných smlouvách. Při ukončení smlouvy dojde ze strany spořitelny k vyrovnání všech dluhů a se zůstatkem naloží podle pokynů klienta. Pokud Česká spořitelna nedostane pokyn do okamžiku ukončení smlouvy, peníze budou dále evidovány bez dalšího úročení. Jedná-li se o Česká spořitelna ukončení účtu klientům do 18 let, smlouvu ruší zákonný zástupce nebo majitel účtu se souhlasem zákonného zástupce.

4

Jak dlouho trvá zrušení účtu u České spořitelny

Česká spořitelna poplatek za zrušení účtu je požadován v případě tzv. rychlé služby. Pokud by klient chtěl zkrátit výpovědní lhůtu a mít peníze rychleji na svém účtu, bude mu účtován poplatek na základě platného ceníku. Výše bylo popsáno, jak dlouho trvá zrušení účtu u České spořitelny, konkrétně u stavebního spoření. Výpovědní lhůta je tříměsíční a začíná běžet 1. dnem kalendářního měsíce, jenž následuje po dni doručení výpovědi. Pro ukončení smlouvy je nutné použít zrušení účtu Česká spořitelna formulář s názvem ,,Výpověď smlouvy o stavebním spoření“.

U stavebního spoření nezletilého účastníka požaduje Česká spořitelna zrušení účtu po zákonných zástupcích (rodičích). Je-li zrušení bankovního účtu Česká spořitelna po 6 letech spoření, není potřeba schválení výpovědi soudem. Pokud je smlouva rušena před uplynutím 6 let, k výpovědi je nutný souhlas opatrovnického soudu. Za podání návrhu ani za soudní řízení se neplatí žádné poplatky. Lhůta pro vydání rozhodnutí soudu není stanovena. Vždy záleží na konkrétním soudu.

Přestože založení produktů online cestou je téměř automatické, Česká spořitelna zrušení účtu online nemůže klient využít u všech produktů. Například zrušení spořicího účtu Česká spořitelna a postup ukončení není uvedený na webových stránkách spořitelny. Klienti musí kontaktovat zákaznickou linku nebo jít osobně na některou z poboček.

Váhá-li klient, u koho sjednat stavební spoření, při rozhodování může pomoci srovnání stavebního spoření. Jedná se o online nástroj, který rychle a přehledně porovná několik produktů různých poskytovatelů.