Jak provést Česká spořitelna zrušení účtu

Adéla Ozomová

Publikováno 15. Června 2023

Obsah

Česká spořitelna je banka s nejdelší tradicí na českém trhu, jež nabízí mnoho finančních produktů a poradenství. Sjednat si účet u České spořitelny, půjčku a jiné finanční produkty je možné online. Zrušení účtu u České spořitelny a přechod k jiné bance řeší lidé z různých důvodů. Česká spořitelna zrušení účtu však nenabízí online.

Historie a nabídka služeb ČS

Česká spořitelna je banka s nejdelší tradicí na českém trhu dodržující pravidla slušného chování vůči svým klientům. Není nutné vědět, jak spočítat procenta, abychom věděli, že hodnocení ČS jako zaměstnavatele dosahuje slušných čísel. Atmoskop uvádí 79 % u stability a budoucnosti firmy. Jak spočítat procenta zde skutečně není třeba. Služby a poradenství poskytuje jednotlivcům, malým a středním podnikům, městům a obcím. Banka financuje i velké korporace a své služby nabízí v oblasti finančních trhů. Mnoho produktů a služeb bylo oceněno v soutěžích. Česká spořitelna patří od roku 2000 do skupiny Erste Group, jejíž historie se začala psát v roce 1819.

Česká spořitelna již nemá v nabídce produktů předplacené karty, kterým se jinak říká anonymní platební karty. Tyto předplacené karty nabízí soukromí, protože se neváží ke konkrétnímí účtu a neuvádí se na nich jméno majitele karty. ČS nabízí jednorázovou virtuální kartu, jež přináší míru bezpečí.

Spořitelna má přes 4,5 milionů klientů, 3,4 milionů karet, 396 poboček a 1 738 bankomatů. Pobočky jsou po celé České republice a jsou vybavené bezpečnostními schránkami, mají bezbariérový přístup atd. Česká spořitelna otevírací doba se snaží přizpůsobit všem klientům tím, že některé pobočky mají otevřeno i o víkendech. Pro případnou osobní schůzku pro sjednání půjčky pro dlužníky je vhodné dopředu si zjistit otevírací dobu. Česká spořitelna otevírací doba se různí, některé pobočky fungují od 8 do 17 hodin, jiné od 10 do 19 hodin. Jedna pobočka má hodinovou pauzu okolo poledne a jiná má provozní dobu bez přestávky. Česká spořitelna poskytuje tyto produkty:

  • Účty a karty: účty v cizí měně, studentské účty, účty pro seniory, dětský účet, standardní účty, Plus účet aj.
  • Půjčky: konsolidace, kontokorenty, kreditní karty, peníze na klik.
  • Hypotéky: americké hypotéky, refinancování hypoték, hypotéky pro budoucnost.
  • Spoření: stavební spoření, penzijní připojištění, dětské vkladní knížky, spočicí účty aj.
  • Investování: odpovědné investování.
  • Pojištění: cestovní pojištění, životní pojištění, pojištění domácnosti aj.
  • Poradnu: video návody, produktové informace apod.

Nabízené úvěry jsou nejen půjčky pro dlužníky. Česká spořitelna odpustí až 15 splátek, díky čemuž klient ušetří finance nebo doplatí půjčku dříve. Založení účtu online Česká spořitelna řadí mezi samozřejmosti, to oceňují klienti. Standard účet u České spořitelny je bez skrytých poplatků a zahrnuje debetní kartu. Plus účet u České spořitelny zajistí 4% úročení na spořicím účtu. Stačí použít kartu 4× měsíčně a vedení Plus účtu u České spořitelny má klient zdarma.

Česká spořitelna kontakt

Na oficiálních stránkách ČS www.csas.cz je k dispozici Česká spořitelna kontakt a adresy pro soukromou klientelu i pro veřejný sektor. Bezplatná nonstop zákaznická linka je dostupná na telefonu 800 207 207, pro volání ze zahraničí je Česká spořitelna kontakt +420 956 777 901. Linka pro internetové bankovnictví George je na čísle 956 777 438, pro volání ze zahraničí +420 956 777 438. Centrála společnosti se nachází na adrese Olbrachtova 1929/62, 140 00 Praha 4. Česká spořitelna kontakt datové schránky je wx6dkif.

1

Česká spořitelna zrušení účtu

U většiny účtů (nejen bankovních) je dnes zcela běžné online založení bez nutnosti navštěvovat kamenné pobočky poskytovatele účtů. Založení účtu online Česká spořitelna nabízí u Standard účtu i u Plus účtu. Jak ale řeší zrušení účtu Česká spořitelna a jak zrušit účet u České spořitelny zdarma? Založení účtu online Česká spořitelna i vedení účtu je zcela zdarma, stejně jako všechny příchozí a elektronicky zadané odchozí platby. Při převedení účtu z jiné banky k České spořitelně je postup velmi pohodlný.

Klient na sebe zanechá kontakt, aby ho ČS později sama kontaktovala, nebo může na jakoukoliv pobočku. Bude potřebovat pouze občanský průkaz a číslo účtu. Všechno papírování je na České spořitelně, klient se nemusí o nic starat. Budou převedeny dokonce trvalé příkazy, inkasa a další pravidelné platby. Zrušení účtu u původní banky zajistí také ČS. Pokud klient chce, může předat na pobočce spořitelny plnou moc a spořitelna sdělí zaměstnavateli, plátcům dávek apod. nové číslo účtu klienta.

Banka zná pravidla slušného chování a zná potřeby svých klientů, proto je Česká spořitelna zrušení účtu bez poplatku a co nejrychleji. Zrušení účtu České spořitelny je možné na základě vzájemné dohody. Pokud si klient sjedná spotřebitelský úvěr (jiný než na bydlení), může odstoupit od smlouvy do 14 dní. Česká spořitelna zrušení účtu online znamená vyrovnání všech dluhů klienta z peněz na jeho účtu a se zůstatkem naloží Česká spořitelna podle pokynů klienta.

2

Jak zrušit účet u České spořitelny na spoření

Česká spořitelna zrušení účtu online primárně nenabízí. Jak zrušit účet u České spořitelny na spoření? Na webových stránkách csas.cz klient najde formulář pro zrušení účtu vzor Česká spořitelna,. Pro zrušení služeb je nutné obrátit se na informační linku na čísle 800 207 207 nebo navštívit pobočku spořitelny. Česká spořitelna poplatek za zrušení účtu na spoření nepožaduje. Zrušení spořicího účtu Česká spořitelna je zdarma.

Česká spořitelna nabízí svým zaměstnancům velké množství benefitů. Vedle MultiSport karty včetně doprovodných karet se jedná o penzijní připojištění nebo o 5 dní zdravotního volna, tzv. sick day. MultiSport karta umožňuje efektivní relax se zdravým pohybem v posilovně nebo v bazénu. Sick day je možné využít na cokoliv bez nutnosti plýtvat dovolenou.

3

Zrušení účtu Česká spořitelna formulář

Česká spořitelna má na webových stránkách csas.cz k dispozici formuláře ke stažení. Zrušení účtu Česká spořitelna formulář má název Odstoupení od smlouvy o finanční službě uzavřené na dálku. Stejný formulář je k dispozici na každé pobočce ČS. Klient do formuláře zadá své údaje, rodné číslo, číslo účtu či číslo smlouvy a případně vyplní číslo účtu pro vyplacení peněžních prostředků. Klient nesmí zapomenout na podpis.

Jak dlouho trvá zrušení účtu u České spořitelny? Výpovědní lhůta trvá 3 měsíce a začíná od 1. dne kalendářního měsíce následujícího po dni doručení výpovědi. Výpovědní dobu je možné zkrátit a získat peníze rychleji, služba je ovšem zpoplatněna. Poplatek za rychlou výplatu peněz bude odpouštěn v případě uzavření nové smlouvy o stavebním spoření.

Právo ukončit smlouvu výpovědí nebo odstoupením je upraveno právě ve všeobecných obchodních podmínkách, anebo v příslušných smlouvách. Při ukončení smlouvy dojde ze strany spořitelny k vyrovnání všech dluhů a se zůstatkem naloží podle pokynů klienta. Pokud Česká spořitelna nedostane pokyn do okamžiku ukončení smlouvy, peníze budou dále evidovány bez dalšího úročení. Jedná-li se o Česká spořitelna ukončení účtu klientům do 18 let, smlouvu ruší zákonný zástupce nebo majitel účtu se souhlasem zákonného zástupce.

4

Jak dlouho trvá zrušení účtu u České spořitelny

Česká spořitelna poplatek za zrušení účtu je požadován v případě tzv. rychlé služby. Pokud by klient chtěl zkrátit výpovědní lhůtu a mít peníze rychleji na svém účtu, bude mu účtován poplatek na základě platného ceníku. Výše bylo popsáno, jak dlouho trvá zrušení účtu u České spořitelny, konkrétně u stavebního spoření. Výpovědní lhůta je tříměsíční a začíná běžet 1. dnem kalendářního měsíce, jenž následuje po dni doručení výpovědi. Pro ukončení smlouvy je nutné použít zrušení účtu Česká spořitelna formulář.

U stavebního spoření nezletilého účastníka požaduje Česká spořitelna zrušení účtu po zákonných zástupcích (rodičích). Je-li zrušení bankovního účtu Česká spořitelna po 6 letech spoření, není potřeba schválení výpovědi soudem. Pokud je smlouva rušena před uplynutím 6 let, k výpovědi je nutný souhlas opatrovnického soudu. Za podání návrhu ani za soudní řízení se neplatí žádné poplatky. Lhůta pro vydání rozhodnutí soudu není stanovena. Vždy záleží na konkrétním soudu.

Přestože založení účtu online Česká spořitelna bere jako téměř automatické, Česká spořitelna zrušení účtu online nemůže klient využít u všech produktů. Například zrušení spořicího účtu Česká spořitelna a postup ukončení není uvedený na webových stránkách spořitelny. Klienti musí kontaktovat zákaznickou linku nebo jít osobně na některou z poboček.

Váhá-li klient, u koho sjednat stavební spoření, při rozhodování může pomoci srovnání stavebního spoření. Jedná se o online nástroj, který rychle a přehledně porovná několik produktů různých poskytovatelů. Podobně funguje i srovnání půjček a hypoték.