Společnost ESSOX s.r.o.

Adéla Ozomová

Publikováno 14. Června 2023

Obsah

ESSOX s.r.o. je nebankovní společností, která poskytuje klientům širokou nabídku finančních produktů a služeb. V následujícím článku budou uvedené nejenom podrobnosti k nabízeným službám a produktům, ale i potřebné ESSOX kontakty či adresy poboček.

Základní informace o společnosti

Společnost ESSOX s.r.o. vznikla roku 1993 jako poskytovatel spotřebitelského financování a leasingu. Své kvality dokazuje společnost například tím, že se nachází ve stejné finanční skupině jako Komerční banka a Société Générale. Svým klientům nabízí znalost zásad slušného chování pracovníků zákaznické linky a finanční služby, mezi které patří například úvěry na auta (nová, ojetá i značková), pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, pojištění schopnosti splácet, kreditní karty pro klienty, neúčelové hotovostní půjčky a financování nákupu spotřebního zboží, tzv. nákupy na splátky. Zbylé produkty jsou přehledně vypsané na webových stránkách společnosti essox.cz.

1

ESSOX kontakty

Veškeré ESSOX kontakty se nachází na oficiálních stránkách www.essox.cz. Provozní doba ESSOX infolinky je od pondělí do pátku od 8 do 19 hodin.

  • ESSOX infolinka funguje na telefonním čísle +420 389 010 422, fax je + 420 389 010 699.
  • Další ESSOX kontakt zahrnuje e-mailovou adresu zakaznickyservis@essox.cz.
  • V případě blokace kreditních karet je možné využít následující ESSOX kontakt: +420 267 197 197.
  • Jiné telefonní číslo je pro řešení dlužných částek: +420 389 010 417. Pro řešení dlužných částek je zároveň možné využít e-mailovou adresu: spravapohledavek@essox.cz
  • Pro řešení stížností se mohou klienti obrátit na ESSOX kontakt vztahysklienty@essox.cz.

Zájemcům jsou na stránkách essox.cz k dispozici online formuláře pro nahlášení pojistné události nebo pro předčasné ukončení smlouvy.

2

ESSOX pobočky

Na rozdíl od jiných společností nemá ESSOX pobočky. Všechno je možné sjednat a vyřídit kompletně online bez návštěvy kamenné pobočky. Seznam věcí, co dělat doma s internetem se tak rozšiřuje. Jediná adresa k dohledání je ta, kde společnost ESSOX s.r.o. sídlí:

  • ESSOX s.r.o.
  • F. A. Gerstnera 52
  • 370  01
  • České Budějovice

ESSOX kontakty jsou telefonní číslo + 420 389 010 422 a e-mailová adresa essox@essox.cz. IČ společnosti je 26764652.

3

ESSOX recenze a zkušenosti

Jedním z nejrozebíranějších témat v souvislosti s danou společností jsou ESSOX recenze a zkušenosti. Největší množství stížností směřuje na skryté poplatky a vysoké úrokové sazby. Stále se však nejedná o půjčky od lichvářů. Lidé negativně hodnotí předčasné splácení, za to si ESSOX účtuje poplatky, přestože u konkurence je předčasné splacení obvykle bezplatné.

Půjčky od lichvářů patří k nelegálním, jejich poskytovatelé neznají zásady slušného chování. Oproti tomu pozitivní ESSOX recenze vyzdvihovaly rychlost vyřízení a vstřícné jednání ze strany zaměstnanců společnosti. Pokud zájemce o ESSOX půjčku neví, co dělat doma s volným časem, může si předem zjistit, na kolik peněz by ho vyšla půjčka ESSOX, pro tyto účely je totiž na internetu online úvěrová kalkulačka.

Úvěrová kalkulačka

Ověřit si, zda je pro klienta daná půjčka finančně atraktivní, pomůže úvěrová ESSOX kalkulačka. Po vyplnění několika málo údajů, jako je výše ESSOX půjčky nebo doba splácení, uživatel zjistí, na kolik peněz by ho ve výsledku vycházela měsíční ESSOX splátka a jak vysoké je RPSN. Úvěrová kalkulačka se nachází na internetových stránkách mnohých společností a poskytovatelů úvěrů. Všechny online kalkulačky plní ve výsledku stejnou funkci, a tou je výpočet financí, které by klient vynaložil při sjednání daného úvěru. Obdobný nástroj nabízí přímo společnost a je jím ESSOX kalkulačka.

ESSOX přihlášení do aplikací

Zákaznické ESSOX přihlášení, které je podobné například internetovému bankovnictví nebo konkurenčním zákaznickým profilům typu Ferratum přihlášení, společnost nenabízí. U Ferratum přihlášení používají klienti rodné číslo a vygenerovaný PIN kód. Klienti si však mohou stáhnout a využívat aplikace ES-KLÍČ, peněženku Google a aplikaci Carolina. ESSOX přihlášení do aplikace ES-KLÍČ probíhá stáhnutí aplikace zdarma, registrací karty a potvrzením platby třeba otiskem prstu. Bez aplikace probíhá ESSOX přihlášení ověřením dvou kódů (SMS kódu a ePINu).

Aplikace Carolina má za úkol spravovat informace o vozidle, evidovat náklady, spotřebu a ukládat dokumenty. Carolina dokáže ocenit automobil při nákupu nebo při případném prodeji. Aplikace Carolina získává vysoké hodnocení v ESSOX recenzích, především pro svou možnost nastavit upozornění na blížící se konec platnosti dálniční známky apod.

Peněženka Google je mobilní aplikace pro telefony s operačním systémem Android. Umožňuje bezkontaktní platby a výběry z bankomatů bez fyzické kreditní karty (debetní karty). Jak provést ESSOX přihlášení a přidání karty do Peněženky Google je na webu www.essox.cz ukázáno ve video návodu.

Finanční produkty a služby

Do nabízených produktů a služeb společnosti patří financování aut (nových i ojetých), nákup na splátky ESSOX, hotovostní ESSOX půjčky, kreditní karty, financování strojů a technologií, značkové financování, rozložené platby a financování zelených technologií. U financování aut si klient vybere, zda chce nové nebo ojeté (staré maximálně 15 let), nebo osobní a užitkové (do 3,5 tuny). Díky ESSOX splátkám je možné využít výhodného značkového financování vozů Peugeot, Citroën, DS, Hyundai a Kia.

Nákup na splátky ESSOX zafinancuje zboží a služby od částek 2.000 Kč do půl milionu korun. Klienti mohou využít nákupy na splátky ESSOX na vybavení domácnosti, kanceláří, na potřeby pro volný čas i na dovolenou. Nabízí se i možnost rady od profesionálů, kteří pomohou s rozložením do pravidelných ESSOX splátek.

Hotovostní ESSOX půjčka je na cokoliv. Zájemce si může vzít ESSOX půjčku v hotovosti až do výše 500.000 Kč. Minimální úroková sazba půjčky ESSOX je 6,9 % a maximální dosahuje 17,9 % p.a. Maximální doba splatnosti je 84 měsíců. Společnost nabízí 4 druhy kreditních karet. Kreditní karty zajišťují dostatek peněz s možností bezúročného čerpání.

Produkty pro nejen fyzické osoby

ESSOX půjčky a finanční produkty nejsou jen pro fyzické osoby, ale pro podnikatele a právnické osoby. Příkladem je financování strojů a technologií. Produkt poskytuje chytré řešení na pořízení všeho potřebného. Stroje je možné financovat do stáří 10 let a do výše 3 milionů Kč. Značkové financování je pro pořízení automobilu nebo motorky renomovaných značek (Kawasaki, Kia, Citroën a další).

Rozložená platba je inovativní novinkou při platbách na e-shopech. Společnost spustila novou službu s názvem rozložená platba pro partnerské e-shopy a jejich klienty. Nákup je možné zaplatit najednou, anebo rozložit cenu až na 4 platby bez navýšení. Financování zelené technologie nabízí řešení pro domácnosti i pro firmy. Finance je možné využít třeba na tepelné čerpadlo nebo fotovoltaické panely.