Jak funguje MultiSport karta a kde ji využít

Adéla Ozomová

Publikováno 25. Dubna 2023

Obsah

Stravenky, sick days a příspěvek na dopravu nejsou jedinými zaměstnaneckými benefity zvyšující hodnocení zaměstnavatelů, které poskytují firmy a společnosti svým zaměstnancům. MultiSport karta přináší držitelům řadu výhod. Karta MultiSport není pouze na cvičení a posilování, držitel MultiSport Card si může odpočinout v sauně nebo v bazénu a číst si přitom citáty o sportu. Jak získat MultiSport kartu od svého zaměstnavatele a jak funguje MultiSport karta?

Jak funguje MultiSport karta

Karta MultiSport přináší možnost vyzkoušet přes 260 různých aktivit na téměř 3 000 místech po České republice i na Slovensku. MultiSport karta je nepřenosná a může ji využívat výhradně držitel uvedený na kartě. Držitel karty MultiSport však může získat i MultiSport doprovodnou kartu a až 3 dětské karty. Doprovodnou MultiSport kartu musí podporovat zaměstnavatel konkrétního držitele karty.

MultiSport Card se vyplatí i méně aktivním jedincům, protože MultiSport karta cena není příliš vysoká. Karta MultiSport navíc daruje každý den jeden volný nebo zvýhodněný vstup do pohybových a relaxačních zařízení v České republice a na Slovensku. S MultiSport Card se její držitel může svést na Rekole nebo nextbike. MultiSport mapa nabízí možnost podrobného vyhledání zařízení. Držitel karty MultiSport může využívat celý rok různé aktivity. Roční předplatné do posiloven, třeba do BBC Fitness, zavazuje jedince k tomu, aby chodil cvičit a posilovat. Odpočinek a relaxaci však BBC Fitness a jiné posilovny nenabízí.

Téma jakýchkoliv karet je obsáhlé. K dispozici jsou věrnostní karty, tankovací karty, platební karty, jež se dále dělí na kreditní karty a debetní karty. Specifickým typem platebních karet jsou předplacené karty, tzv. anonymní. Právě větší možnost soukromí je to, co klienty láká. Platební karta je anonymní díky tomu, že se k ní neváže žádný bankovní účet a není ani vystavená na konkrétní jméno.

Jak funguje MultiSport karta v praxi? Po obdržení MultiSport karty je okamžitá možnost jejího využití. Na recepci daného zařízení se stačí prokázat kartou MultiSport a dokladem totožnosti. To je vše, u 99 % sportovních a relaxačních zařízení se neplatí nic navíc. Nejsou to pouze citáty o sportu, co vede lidi k pohybu. Může to být i MultiSport doprovodná karta, jež funguje stejně jako standardní MultiSport karta. Platnost karty MultiSport končí dnem ukončení zaměstnání držitele karty.

MultiSport karta cena

MultiSport cena se různí a není stejná pro všechny zaměstnance. K tomu je MultiSport karta cena ovlivňována několika faktory, například počtem osob, které budou využívat kartu MultiSport. Hlavní podmínka pro získání zaměstnaneckého benefitu je odběr 10 karet MultiSport, další karty mohou být doprovodné MultiSport karty nebo dětské. Další faktor ovlivňující MultiSport cenu je tzv. model financování.

MultiSport karta cena a model jejího financování vychází z procentuálního rozdělení měsíčních nákladů mezi zaměstnavatele a zaměstnance. Na webových stránkách www.multisport.cz je možnost doptat se na více podrobností. Případně jako zaměstnavatel kontaktujte společnost MultiSport – vše vám vysvětlí.

Jak získat MultiSport kartu bez zaměstnavatele?

Jak funguje MultiSport karta bylo uvedeno výše, nyní článek popíše, jak získat MultiSport kartu. Karta MultiSport se dostává k držitelům přes zaměstnavatele. Jak získat MultiSport kartu bez zaměstnavatele není možné. Jak získat kartu MultiSport v práci je však snadné – stačí se zeptat nadřízeného či HR, zda nabízí tento zaměstnanecký benefit (vedle sick days, stravenek a příspěvku na dopravu). MultiSport karta je zaměstnanecký benefit podobně jako stravenky. Je pouze na zaměstnavateli, zda se rozhodne jej nabízet.

Někteří zaměstnavatelé poskytují svým lidem na pracovišti i drobné občerstvení a kávu zdarma, jistě se dá sestavit i vhodný jídelníček pro sportovce. MultiSport nabídne zaměstnavateli veškeré detaily programu a navrhne cenu MultiSport karty. Přestože nabízené benefity zvyšují hodnocení zaměstnavatelů, nejsou vždy samozřejmostí. Pro zisk MultiSport karty je nutné splnit podmínku: odběr alespoň 10 MultiSport karet. MultiSportka umožňuje výběr řady pohybových a odpočinkových aktivit. MultiSport kartu poskytuje skoro 6 000 společností v České republice a využívá ji 190 000 zaměstnanců.

Multisport mapa aktivit na stránce www.multisport.cz zahrnuje všechny možnosti využití MultiSport Card. Pokud je zajištěný vstup do sportovních zařízení, zbývá pořídit sportovní vybavení a oblečení. InSPORTline prodejny mají velký výběr pro různé druhy sportů. V nabídce InSPORTline prodejen a e-shopu je oblečení pro ženy, muže i děti, ochranné pomůcky, podložky na cvičení, sportovní a fitness jídelníček nebo časoměřiče, stopky a mnoho dalšího.

Registrace do My MultiSport

Fitness jídelníček, jídelníček pro sportovce, případně jakákoliv zdravá výživa, a pravidelný pohyb patří k základním předpokladům zdravého těla. My MultiSport je program, do kterého se mohou zaregistrovat držitelé karty MultiSport. Program My MultiSport nabízí ještě více pohybu, zábavy a relaxace ke klasické kartě MultiSport. Při registraci si zájemce vytvoří účet vyplněním jména, čísla karty a e-mailové adresy. Pro plnohodnotný program My MultiSport je potřeba, aby byla MultiSport Card aktivní. Držitel MultiSport karty může zkontrolovat její platnost po přihlášení na www.multisport.cz v záložce Karty.

Registrace do My MultiSport není povinná, ale pokud se držitel MultiSport Card nezaregistruje do programu, přijde o spoustu výhodných nabídek na sportovní vybavení, masáže, kurzy a různé semináře. Dojde-li ke zrušení MultiSport karty, účet My MultiSport bude nadále aktivní, ale uživatel již neuvidí veškerý obsah. Po opětovné aktivaci karty MultiSport bude obsah programu My MultiSport opět viditelný.

MultiSport mapa aktivit

MultiSport karta umožňuje navštívit více než 2 700 míst v partnerské síti. Na webové stránce www.multisport.cz je MultiSport mapa aktivit. Tato mapa je rozdělená na několik kategorií: na bazény a vodní sporty, rodiče s dětmi, jógu a zdravotní cvičení, raketové a míčové sporty, wellness a relax, lezecké stěny apod. Přestože může být cena MultiSport karty u jednotlivých zaměstnavatelů rozdílná, je velmi výhodná vzhledem k širokému spektru pohybových a odpočinkových aktivit, které držitelé karet získají.

MultiSport doprovodná karta umožňuje vstup do sportovišť samozřejmě také. Mapa aktivit má filtr pro vyhledávání podle adresy místa, anebo podle typu aktivity či sportoviště. Pro skutečnou dostupnost zařízení je však lepší, aby zájemce zkontroloval volné termíny a dostupnost na oficiálních stránkách konkrétního sportoviště.

MultiSport Brno

Brno nabízí přes 108 možností, kde využít MultiSport Card. Paleta aktivit a sportovišť MultiSpot Brna je skutečně pestrá. Zájemci si mohou zvolit Fitness Evy Šabatové, JustMOVE, Fitness centrum Kameňák, Ultimate Gym Brno, badminton Líšeň, bowling, Fitness 2000, tenis, kluziště, jógu, jungle park, AZ FITNESS Brno či CrossFit Destiny. MultiSport Brno poskytuje i fyzicky méně náročné aktivity, třeba koupaliště Dobrák, saunu, minigolf, Tron Laser Arénu, solnou jeskyni nebo lázeňské a relaxační centrum Rašínova. MultiSport Brno přináší aktivity pro všechny věkové kategorie, od dětí až po seniory. S MultiSport doprovodnou kartou či dětskou stačí v mapě vyhledat dětské aktivity.