Půjčky pro cizince: Půjčka pro Slováky a nebankovní půjčky pro cizince

Adéla Ozomová

Publikováno 25. Dubna 2022

Obsah

Hotovostní půjčka na ruku nebo expres půjčka bez doložení příjmu zní lákavě. Tyto půjčky jsou ovšem vykoupeny vysokými úroky a jejich podmínky nejsou příliš lákavé. Přesto jsou využívány jako nebankovní půjčky pro cizince ihned. Získání půjčky pro Slováky nebo půjčky pro Ukrajince není jednoduché. I půjčka pro cizince bez trvalého pobytu má však řešení.

Proč je získání půjčky pro cizince obtížnější?

Běžná půjčka od banky vyžaduje od žadatelů půjček splnění určitých podmínek. Nejčastěji jsou jimi plnoletost, doložení pravidelných příjmů, doložení dokladu totožnosti a trvalý pobyt na území České republiky. Půjčka pro cizince bez trvalého pobytu není u banky možná, protože žadatel nemůže doložit trvalý pobyt. Bankovní půjčky jsou obecně přísnější a splnění jejich podmínek není v některých situacích snadné ani pro občany České republiky. Cizinecká půjčka jako půjčka od banky však není úplně nereálná.

Jak získat státní občanství České republiky? Je nutné splnit několik podmínek pro získání státního občanství České republiky. Jednou z nich je i trvalý pobyt na území České republiky.

Například na půjčku pro Slováky nahlížejí někteří poskytovatelé úvěrů podobně jako na půjčku pro české občany. Řešením finančních potíží, nebo akutní potřeby peněz, mohou být nebankovní půjčky pro cizince. Půjčky pro Ukrajince nebo půjčky pro Slováky patří k těm nejhojněji využívaným na našem území. Dalšími v řadě jsou podnikatelské půjčky pro Vietnamce – ty poskytují bankovní instituce. Nebankovní půjčky pro cizince mají v nabídce úvěry typu expres půjčka bez doložení příjmu nebo hotovostní půjčka na ruku.

Půjčka pro cizince ihned

Je třeba uvést, že není půjčka pro cizince jako půjčka pro cizince. Je rozdíl mezi půjčkou pro cizince s dlouhodobým pobytem a půjčkou pro cizince bez trvalého pobytu. Půjčka pro cizince s dlouhodobým pobytem nebývá problémová. Žadatel se prokáže dokladem o trvalém nebo dlouhodobém pobytu a půjčka pro cizince ihned může být schválena. Peníze bývají zaslány na účet v závislosti na nastavení poskytovatele půjčky. Doba poslání peněz se může pohybovat v rozmezí od pár minut do 48 hodin.

Půjčka pro cizince bez trvalého pobytu už je problémová, především pro bankovní instituce. Žádost o cizineckou půjčku pro Slováky nebo půjčku pro Ukrajince nemusí být bankou schválena. Takoví žadatelé jsou pro poskytovatele úvěru rizikoví. Je zde riziko, že by se žadatel o cizineckou půjčku vrátil do své rodné země bez uhrazení celého úvěru. Cizinci z toho důvodu volí nebankovní půjčky pro cizince, kde je větší šance pro schválení půjčky. Vyřízení financí u nebankovní půjčky pro cizince ihned je velkým lákadlem. V závěru jsou nebankovní půjčky nevýhodné, protože riziko klientovo odjezdu je vykoupeno vysokými úrokovými sazbami.

1

Půjčka pro Slováky

Situace na trhu půjček je pro naše sousedy, Slováky, příznivější než pro občany jiných zemí Evropské unie. Půjčka pro Slováky je pro mnoho poskytovatelů stejná jako půjčka pro české občany. Většina Slováků žije v ČR již několik let, mohou doložit pravidelné příjmy a často i trvalý pobyt na území státu. Půjčky pro cizince s dlouhodobým pobytem už splňují jednu z hlavních podmínek pro získání úvěru, kterou je doložení trvalého nebo dlouhodobého pobytu na území dané země.

2

Půjčka pro Ukrajince

Mezi nejčastěji využívané úvěry (nejen v ČR) nyní patří půjčky pro Ukrajince. Cizinecké půjčky pro Ukrajince se na našem území řešily vždy, situace je však nyní aktuálnější. Ukrajinci žádali o půjčky po příchodu do země, kdy měli zařízené jen bydlení a získání úvěrů pro ně bylo nesnadné. Půjčka pro cizince bez trvalého pobytu znamenala vyřídit si nebankovní půjčku pro cizince. Kvůli konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou proudí stále více Ukrajinců do zemí Evropské unie a žádají o úvěry na nový start. Velká část poskytovatelů půjček pro cizince upravuje podmínky, aby bylo jejich získání snazší.

Podle čeho vybírat půjčky pro cizince?

Cizinecké půjčky mohou být pro jejich žadatele riskantní i kvůli jazykové bariéře. Najímat si tlumočníka je značně finančně nevýhodné. Z toho důvodu se bohužel části cizincům stalo, že podepsali úvěrovou smlouvu, jež měla nevýhodné podmínky. Obecně se dá říci, že nejméně výhodné a velmi rizikové jsou půjčky od soukromých osob. Soukromá půjčka může být skrytá půjčka od lichvářů. Nejlépe je volit poskytovatele půjček s licencí od České národní banky nebo použít internetové srovnávače půjček pro cizince. Žadatel bude moci v klidu (třeba s pomocí překladače) promyslet všechny možnosti a pročíst si podmínky půjček.