Hypotéka na rekreační objekt Hypoteční banka

Michal Hardyn

Publikováno 05. Dubna 2021

Obsah

Stále více lidí, unavených z hektického městského života chce od povinností uniknout aspoň víkendech, a tak uvažují o pořízení chaty, chalupy nebo jiné rekreační nemovitosti. Jak získat hypotéku na rekreační objekt?

V případě, že taková chata někde u lesa, daleko od městského ruchu, aut a klaksonů je i vaším snem, ale na její koupi nemáte potřebnou hotovost, řešením je speciální úvěrový produkt — takzvaná Hypotéka na rekreační objekt. Tento produkt má v nabídce i Hypoteční banka. Pojďme si ho představit.

Hypotéka na rekreační objekt – parametry

Výhodou Hypotéky na rekreační objekt z Hypoteční banky je možnost za finanční závazky vůči bance ručit přímo kupovanou chatou. Druhou možností je ručení jinou nemovitostí nacházející se na území ČR.

Prostřednictvím hypotéky na koupi chaty, chalupy nebo jiné rekreační nemovitosti můžete na tento účel z Hypoteční banky získat finanční prostředky v objemu od 300 000 Kč a více.

Maximální výše úvěru je omezena hodnotou zastavované nemovitosti. Banka poskytne finanční prostředky na financování rekreačního objektu maximálně do 85 procent odhadní hodnoty zastavované nemovitosti.

Podle slov hypoteční specialistky společnosti Broker Consulting, Petry Benešové, se při hypotéce na koupi rekreačního objektu více než u jiných typů hypotečních úvěrů liší zástavní hodnota nemovitosti od té kupní, což je dáno ztíženou obchodovatelností v případě následného prodeje této nemovitosti.