Půjčka na OP jako online půjčka pro dlužníky

Adéla Ozomová

Publikováno 22. Června 2022

Obsah

Půjčka na OP nabízí poměrně snadné získání půjčky pro dlužníky. Půjčka na OP je často online půjčka s rychlým vyřízením žádosti. Pro někoho nejvýhodnější půjčka – stačí předložit jen občanský průkaz. Je tato rychlá půjčka bezpečná nebo je lepší požádat o půjčku od banky? Jak funguje půjčka na občanský průkaz?

Půjčka na OP

Online půjčka na OP nabízí snadný způsob získání financí od nebankovních institucí. Je to taková expres půjčka bez doložení příjmu, ke sjednání totiž stačí doložit doklad totožnosti. Půjčka na občanský průkaz má vyšší úrokové sazby než půjčka od banky. S výpočtem pomůže úvěrová kalkulačka, která je dostupná na webových stránkách některých poskytovatelů půjčky na OP.

Půjčka ihned na účet se hodí v akutních situacích jako je porucha vozu nebo nefunkční pračka. Půjčka pro dlužníky bez nutnosti dokládat výši příjmů patří mezi nejvíce oblíbené. Půjčka na OP je jednou z nich. Půjčka na OP je zpravidla nebankovní půjčka ihned. Půjčka na občanský průkaz je velmi rychlá půjčka, vyřízení i zaslání peněz klientovi na účet bývá vyřízeno během jednoho dne.

Půjčka na OP nevyžaduje ani osobu ručitele či zástavu majetku. Přestože si jednotliví poskytovatelé nastavují různé podmínky, nejčastější podmínky pro získání online půjčky na OP jsou věk 18 let, předložení platného občanského průkazu a běžný účet u české banky. Úvěrová kalkulačka pomůže potenciálním klientům s rozhodováním. Kalkulačka online vyčíslí poplatky za úvěr a celkovou částku ke splacení.

Půjčka ihned na účet

Expres půjčka bez doložení příjmu je žádaná u nezaměstnaných lidí, důchodců a žen na mateřské dovolené. Rychlá půjčka ihned na účet bez nutnosti dokládání svých příjmů dokáže pomoci ve chvílích, kdy v rozpočtu chybí finance. Půjčky ihned na účet poskytují nebankovní společnosti (Zonky, Zaplo či Acema). Rychlost vyřízení nebankovní půjčky ihned je vykoupena vysokými úroky a RPSN sazbou.

Ještě vyšší úroky a poplatky mají nebankovní půjčky s exekucí. Z toho důvodu se nejedná o nejvýhodnější půjčky na trhu. Vždy se vyplatí provést výpočet úrokové sazby před podpisem úvěrové smlouvy. Rychlá půjčka od banky existuje, má však přísnější podmínky pro žadatele ve srovnání s půjčkou na OP.

Online půjčka

Nejpohodlnější způsob sjednání a vyřízení půjčky je z pohodlí domova. Online půjčka je dnes již každý poskytovaný úvěr, ať už je to nebankovní půjčka ihned nebo půjčka od banky. Nejvýhodnější půjčka je vždy taková, která klientovi nezatíží rodinný rozpočet. Online půjčky mají často na webových stránkách úvěrovou kalkulačku online pro reprezentativní příklad a přehled o výši splátek.

Home Credit půjčka je nebankovní půjčka na cokoliv. Home Credit půjčka nabízí půjčení peněz do výše 250.000 Kč. Půjčka od Via SMS poskytuje maximálně 60.000 Kč a prvních 30 dní má klient bez poplatku. Via SMS je krátkodobá půjčka online, kde se kromě občanského průkazu dokládá příjem. Půjčka na OP je jedna z často sjednávaných online půjček. Je to rychlá půjčka bez doložení příjmů a nutnosti zástavy. Takové půjčky pro dlužníky jsou využívané například je-li klient v exekuci. Nebankovní půjčky s exekucí dopředu nedávají klientům 100% jistotu, že bude půjčka schválena.

Půjčka bez registru

Lidé s nesplacenými úvěry, kteří potřebují další vzpruhu ve formě financí, často sáhnou po půjčce bez registru. Půjčka bez registru znamená, že její poskytovatel neověřuje daného klienta v registru dlužníků. Takový úvěr je klientovi poskytován jako nebankovní půjčka ihned na účet nebo okamžitě v hotovosti. Splatnost takových online půjček je často do 30 dní.

Půjčka bez registru je produkt určený všem v kterékoliv životní situaci. Pro klienty, kteří nemají splacené půjčky z minulosti a vyberou si další půjčku bez registru, hrozí riziko předlužení. Nebankovní půjčka bez nahlížení do registru má vysoké poplatky a každý den zvyšuje klientovo zadlužení.

Co je to registr dlužníků? Jedná se o databázi fyzických a právnických osob, které jsou spojené s nějakým typem úvěru či půjčky. Registr dlužníků eviduje veškeré závazky, negativní i pozitivní. Registr dlužníků se snaží pomoci bankám a dalším poskytovatelům půjček zjistit spolehlivost klientů. Ne každý poskytovatel úvěru nahlíží do registrů, takoví mají v nabídce půjčky bez registru a půjčky ihned na účet.

Jaká je nejvýhodnější půjčka?

Nejvýhodnější půjčka pro dlužníky může být pro každého klienta jiný produkt. Někomu vyhovuje půjčka od banky, jinému naopak nebankovní půjčka ihned. Každý člověk prožívá jiný život, má zaměstnání nebo podniká, žije sám nebo má rodinu. Půjčka bez doložení příjmů je pohodlná pro klienty, kteří nechtějí nebo nemohou doložit výši příjmů.

V každém případě doporučujeme využít úvěrovou kalkulačku nebo výpočet úrokové sazby před podpisem smlouvy. Rychlá půjčka na účtu během pár minut zní lákavě, je však důležité zvážit všechna rizika do budoucna. Nejvýhodnější půjčka jistě není ta, která kliente uvede do dluhové pasti, v extrémní situaci i do exekuce.