Era půjčka podmínky, zkušenosti a kalkulačka

Michaela Oppitzová

Publikováno 23. Prosince 2021

Obsah

Era půjčka je druhem neúčelového úvěru, který klientům zprostředkovává Poštovní spořitelna. O neúčelový úvěr se jedná z toho důvodu, že se získané peníze dají využít na cokoliv. Záleží pouze na vašem vlastním uvážení. Jaké podmínky jsou se zmiňovanou půjčkou spojené a jak si vede na poli uživatelských recenzí? Dozvíte se v textu.

1

Era půjčka podmínky

Jednou z nejdůležitějších sekcí jsou Era půjčka podmínky. Dozvíte se tu, že abyste si o půjčku mohli zažádat, musí vám být minimálně osmnáct let. Zároveň se společnosti musíte prokázat platným dokladem, ať už to bude občanský průkaz nebo pas. A v neposlední řadě Era půjčka podmínky zmiňují, že je nutné, abyste měli stálý příjem. To by bylo všechno k těm nejdůležitějším podmínkám, jaké benefity vám však může půjčka Era nabídnout?

2

Půjčka Era benefity a základní informace

Půjčka Era vám je schopná zprostředkovat peníze v rozmezí od 20 000 Kč do 800 000 Kč. Jak jsme již zmínili v úvodu, peníze můžete využít na cokoliv. Jedná se totiž o neúčelový úvěr. Doba splatnosti je přijatelná, a to od 12 do 96 měsíců. Máte tři způsoby, jak se dá půjčka Era získat.

  • Prvním je návštěva pobočky.
  • Druhým je vyřízení pomocí telefonní čísla.
  • A poslední možnost představuje Era půjčka online. Ta je navíc vyřízená velmi rychle, obvykle do 15 minut od podání žádosti.

Úroková sazba, kterou půjčka Era nabízí, se pohybuje kolem šesti procent. Užitečným nástrojem, který vám pomůže se snadnějším rozhodováním, zda se vám tato půjčka Era vyplatí, či nikoliv, je Era půjčka kalkulačka.

3

Era půjčka kalkulačka

Zmiňovaná kalkulačka Era půjčky po vás bude vyžadovat pouze dvě informace, jaké to jsou? Prvně musíte zadat, kolik peněz si chcete zapůjčit, a to ve zmiňovaném limitu od 20 000 Kč do 800 000 Kč. Druhý bod se vztahuje k informaci, jak dlouho máte v plánu splácet. Následně vám Era půjčka kalkulačka prozradí, na kolik peněz by vás v současné chvíli vyšla jedna měsíční splátka.

Poštovní spořitelna se svým klientům snaží vyjít natolik vstříc, že dokonce nabízí devadesát dnů zkušebního období. Co to obnáší? Během 90 dnů se rozhodnete, zda v čerpání Era půjčky chcete pokračovat, či nikoliv. Pokud od smlouvy odstoupíte, vrátí se vám dokonce i již zaplacené úroky.

4

Era půjčka recenze

Nejpodstatnější informace však nepřinesou internetové stránky společnosti, ale Era půjčka recenze či Era půjčka zkušenosti. Na internetu se pro tato témata vytvořilo několik diskusních vláken, co jsme se v nich dozvěděli? Ohlasy jsou vesměs pozitivní, klientům vyhovovalo především zkušební období, které Poštovní spořitelna nabízí. Pozitivní body získala i poměrně nízká úroková sazba. Hůře si na tom vedla správa běžných bankovních účtů, které se pojí s řadou neočekávaných poplatků.

Půjčky, které společnost Era nabízí

Era má však ve své nabídce několik dalších druhů úvěrů, o které si můžete zažádat. Mezi půjčky, o které mají zákazníci zájem, se řadí například půjčka na bydlení, půjčka na auto anebo půjčka pro důchodce. Podmínky má každá půjčka stanovené jinak, avšak něco mají přeci jenom společného. Peníze můžete mít na svém bankovním účtu již během chvíle a půjčky si během splácení můžete upravovat. Dalším společným rysem všech půjček, které se u Poštovní společnosti nacházejí, je možnost bezplatného předčasného splacení. Jaké jsou konkrétnější informace o jednotlivých úvěrech?

Era půjčka na bydlení

Jedním z druhů nabízených úvěrů je Era půjčka na bydlení. Maximální finanční obnos, o který si můžete zažádat, je stanoven na jeden milion korun. Sjednat se dá Era půjčka na poště nebo třeba skrze internetový formulář. Výhodné je pojištění, které Era půjčka na bydlení nabízí jako doplňkovou službu. V praxi to znamená to, že pokud dlouhodobě onemocníte anebo ztratíte svůj zdroj trvalého příjmu, Poštovní spořitelna bude nějaké období splácet půjčku za vás. Poskytovatelem pojištění je další gigant, kterým je ČSOB.

Na co všechno se dá Era půjčka na bydlení využít? Můžete si díky získaným penězům zakoupit zcela novou nemovitost či něco zrekonstruovat. Stejně tak Era půjčka na bydlení slouží k modernizaci a vybavení domácnosti anebo poslouží jako platba pro řemeslníky.

Era půjčka na auto

Stejně tak oblíbená je i Era půjčka na auto. V tomto případě si můžete zažádat o ještě vyšší obnos peněz, konkrétně o 2 500 000 Kč. Splatnost půjčky se pohybuje v rozmezí od dvou do sedmi let. Všechny podmínky má však Era půjčka na auto dost individuální. Aby společnost podpořila ekologii, nabízí pro eko auta nižší úrokovou sazbu než pro ty s běžným spalovacím motorem. Konkrétně má Era půjčka na auto se spalovacím motorem úrokovou sazbu 4,99 procent a na eko vozy 3,49 procent. Poštovní spořitelna vám bezplatně ověří původ vozidla, které si máte v plánu pořídit. Era půjčka na auto je výhodná jak na nová, tak i na ojetá či zmiňovaná eko auta.

Era půjčka pro důchodce

Vyhledávaným slovním spojením je také Era půjčka pro důchodce, ta však v nabídce společnosti není. Pokud jste důchodce a chcete si půjčit peníze, učiňte tak pomocí běžného úvěru. Nehledejte tedy v nabídce ‚Era půjčka pro důchodce‘, ale ‚Poštovní půjčka‘. V minulosti půjčky pro důchodce příliš reálné nebyly, a to ze zcela zřejmého důvodu. Tyto osoby nemají žádný trvalý příjem v takové výši, který by odpovídal podmínkám nabízených úvěrů. V současnosti je však situace příznivější a zažádat si o úvěr mohou i důchodci.

Era bankovnictví

Přehledným doplňkem, například k běžnému bankovnímu účtu, je Era bankovnictví. Zjednodušeně se jedná o celou banku ve vašem počítači, telefonu nebo nějakém jiném chytrém zařízení. K čemu Era bankovnictví například využijete? Třeba k úpravě limitů pro vaše dosavadní platební karty. Velmi chytrou věcí je i to, že Era bankovnictví je možné využít k správě všech vašich bank. Stačí si je sem všechny nahrát, a pak je spravovat de facto pomocí jednoho kliknutí. Sjednat se dá Era bankovnictví opět online, pomocí telefonu anebo přímo na pobočce Poštovní spořitelny.

Era kreditka

Era kreditka se dá bez problému sjednat online. Jaké benefity svým majitelům nabízí? Na vybrané nákupy máte pojištění prodloužené záruky. Bezúročné období má Era kreditka stanovené až na 55 dní a pokud vše splatíte včas, nevztahuje se na vás žádný poplatek. Pokud by vás zajímalo více informací o tom, jak Era kreditka funguje, neváhejte navštívit internetové stránky společnosti Poštovní spořitelna. Dozvíte se tu například, jaká úroková sazba vás čeká v momentě čerpání úvěru.

Era kontokorent

Ptáte-li se, zda je u Poštovní spořitelny možný i Era kontokorent, tak ano, možný je. Kontokorent je příhodnou finanční rezervou, která vás může zachránit ve chvíli, kdy se dostanete do finanční tísně. V momentě, kdy jste na svém bankovním účtu v plusu, žádné poplatky se vám nenačítají. Úroky se vám začnou načítat až v momentě, kdy se dostanete do mínusu. Era kontokorent vám umožní čerpat finanční prostředky až ve výši 250 000 Kč. I v tomto případě máte tři možnosti, jak se dá Era kontokorent sjednat. Buď tak učiníte online, a to pomocí webového formuláře, anebo skrze telefonní hovor či přímo na pobočce společnosti.

Era hypotéka

K dostání je Era hypotéka až ve výši 10 000 000 Kč. Doba splácení se pohybuje v rozmezí od 60 do 360 měsíců. Úrokovou sazbu má Era hypotéka oproti konkurenci výhodnou, konkrétně 2,19 procent. Bezplatné je vyřízení hypotéky i její případné předčasné splacení. Administrativa, kterou Era hypotéka vyžaduje, je velmi jednoduchá.

A na co se dají získané peníze využít? Můžete si díky nim zakoupit nemovitost, nějakou postavit, anebo nějakou pro změnu zrekonstruovat. Stejně tak je vhodná Era hypotéka pro vypořádání majetkových poměrů. K tomu, aby vám byla Era hypotéka přiznána, musíte být osoba starší osmnácti let. Stejně tak musíte disponovat pravidelným příjemem.