Profi Credit

Michal Hardyn

Publikováno 08. Dubna 2021

Obsah

Nebankovní společnost Profi Credit se řadí mezi významné poskytovatele finančních služeb se zaměřením na půjčky. Je součástí skupiny Profireal Group, která působí v zemích střední a východní Evropy, konkétně v České republice, na Slovensku, v Polsku a v Bulharsku. Jaké produkty nabízí?

Půjčky poskytuje Profi Credit prostřednictvím sítě obchodních zástupců, jejichž úkolem je v případě potřeby navštívit klienta doma a vysvětlit podmínky jejich poskytnutí. Zájemce o úvěr si také může vyřídit půjčku i přímo na pobočce společnosti. Momentálně mají klienti k dispozici 6 poboček v těchto městech: Brno, Ostrava, České Budějovice, Pardubice, Mladá Boleslav a Praha.

Finanční a úvěrové služby začala společnost poskytovat v roce 2000, od kdy se jí velmi daří. Například v roce 2011 poskytla půjčky v hodnotě až 1,26 miliardy Kč. Je to hlavně z důvodu, že společnost si vybudovala na českém trhu povědomí, že půjčí komukoliv, kdo má prokazatelný příjem alespoň v minimální výši. Tím pádem si získala důvěru i takových klientů, kterým ostatní nebankovní společnosti nepůjčili.

Parametry Profi Credit půjčky

První kategorii produktů tvoří úvěry pro podnikatele. Na start podnikání nabízí společnost takzvaný startovací úvěr. Na překlenutí krátkodobého nedostatku finančních prostředků nebo na profinancování svých podnikatelských záměrů firmám s historií nabízí překlenovací úvěr a k nákupu strojů, zařízení nebo technického vybavení je určen účelový úvěr.

Druhou kategorií, kterou se budeme zabývat podrobněji, jsou úvěry pro občany. Půjčku od 10 000 — 166 000 Kč mohou získat zaměstnanci, důchodci, ženy na mateřské dovolené nebo osoby pobírající rodičovský příspěvek. Zkrátka kdokoliv, kdo má pravidelný prokazatelný příjem alespoň v minimální výši. Poskytuje se na období od 12-48 měsíců a požaduje se zajištění směnkou.

Pokud zvažujete půjčku z Profi Creditu, jistě Vás bude zajímat výše úroku a roční procentní sazba nákladů. Tyto údaje si můžete zjistit buď zavoláním na infolinku společnosti 800 166 000 nebo přímo na web stránkách společnosti — prostřednictvím online kalkulačky.

Stačí si vybrat požadovaný produkt, zvolit výši půjčky a dobu splatnosti v měsících a kalkulačka vám vypočítá na základě těchto parametrů výši úroku a RPSN.

Při krátkodobých půjčkách do jednoho roku je úrok průměrně 32,93% a také RPSN činí 32,93%. Náklady však stoupají do závratných výšek při delší lhůtě splatnosti na 48 měsíců, kdy je úrok a RPSN přibližně 99,41%, což je skutečně hodně i na nebankovní subjekty.

Pro ilustraci si uvedeme příklad:

  • Potřebujete si půjčit 50 000 Kč s dobou splatnosti 12 měsíců — při těchto údajích vychází měsíční splátka na 4 845 Kč, přičemž RPSN je 32,92%, úrok za rok 32,93% a nakonec budete muset vrátit 58 140 Kč.

Doporučujeme tedy zvážit, zda Vám takto draze půjčené peníze stojí za to, že půjčku přeplatíte až trojnásobně. Pokud se už musíte zadlužit a v jiných společnostech vaši žádost zamítli, zvolte si kratší dobu splatnosti, nejlépe 12 měsíců.

Profi Credit se řadí mezi nejdražší nebankovní společnosti na českém trhu. Nevychází nejlépe ani z porovnání nebankovních společností — takzvaného indexu etického úvěrování, které každý rok realizuje nezisková organizace Člověk v tísni, která analyzuje jednotlivé nebankovní společnosti a zkoumá, do jaké míry jsou etické na základě 9 kritérií.

Na základě kritérií se Profi Credit umístil v tabulce na 6. místě z 8 zkoumaných společností. Mnohem etičtěji k půjčování peněz přistupuje Provident (který se umístil na prvním místě), Home Credit (druhé místo) a Cetelem (na 3. příčce žebříčku).

Doklady potřebné k vyřízení žádosti

Pokud Vás výše úroku neodradila a jste rozhodnuti pro společnost Profi Credit, na vyřízení půjčky budete potřebovat následující doklady:

  • kopie občanského průkazu žadatele
  • originál Potvrzení o výši příjmu (důchodový výměr), pokud jste podnikatel tak překládáte daňové přiznání za poslední rok
  • kopie kontaktního dokladu (SIPO, výpis z účtu, účet za elektřinu apod.)

Po předložení všech požadovaných dokumentů a konečném schválení úvěru Vám bezhotovostně převede požadovanou částku na váš účet nejpozději do 24 hodin.