Expres půjčka bez doložení příjmů a registru

Adéla Ozomová

Publikováno 02. Února 2022

Obsah

Půjčka bez doložení příjmu je výsadou nebankovních společností. Jak je z názvu patrné, pro získání této půjčky není nutné dokládat stálý příjem. Z toho důvodu je rychlá půjčka bez příjmu volbou především nezaměstnaných klientů a je také využívaná jako půjčka pro cizince. Jaké výhody a nevýhody tyto nebankovní půjčky mají?

Co je nebankovní půjčka bez příjmů

Jak je již z názvu patrné, nebankovní půjčka bez příjmů po dlužníkovi nevyžaduje doložení příjmů. Obvykle zprostředkovatel nenahlíží ani do registru dlužníků. Nejčastěji se tak mezi žadateli o expres půjčku bez doložení příjmu objevují nezaměstnaní lidé, klienti s příliš nízkým příjmem nebo tací, kteří měli v minulosti problém se splácením půjčky u bankovní společnosti.

K čemu se hodí půjčka online bez potvrzení o příjmu

Půjčka online bez potvrzení o příjmu je vhodná jako okamžitá finanční pomoc při nenadálých životních okamžicích. Hojně se využívá jako půjčka pro cizince, kteří po příchodu do země ještě nemají zaměstnání. Pomůže například snadněji překonat období mezi výplatami, má-li žadatel trvalé zaměstnání. Velmi často jsou online půjčky bez doložení příjmu brány jako půjčky krátkodobé. Což znamená, že se musí splatit nejpozději do 30. dne od obdržení peněz. Setkat se ale člověk může i s případy, kdy si o půjčku online bez doložení příjmu žádá student, který zatím neměl žádnou možnost, jak doložit své příjmy.

Jak vybrat nejlepší půjčky ihned bez doložení příjmu

Pokud si klient za svůj druh úvěru zvolil půjčky ihned bez doložení příjmů, je zřejmé, že se vyskytují nějaké problémy, které brání doložení příjmu. Sehnat půjčku bez doložení příjmů a registru na ruku u bankovních společností možné není. Banky doložení příjmů vyžadují vždy, aby měly přehled o tom, zda bude klient schopný sjednaný úvěr splatit.

Neznamená to ani, že se půjčka bez doložení příjmů a registru na ruku nachází v nabídce všech nebankovních společností. Tento druh úvěru poskytují jen některé. Aby měl klient jistotu, že vybraná nebankovní společnost potvrzení o příjmu opravdu nevyžaduje, musí detailně pročíst smluvní podmínky. Příkladem takové nebankovní půjčky může být půjčení peněz od Home Credit. Společnost Home Credit nabízí půjčení peněz do částky 250.000 Kč a stačí k tomu dva doklady totožnosti. Společnost dříve nabízela Tesco finanční služby. Od 1. dubna 2023 však projekt Tesco finanční služby skončil a nyní ho spravuje výhradně Home Credit.

Jak funguje expres půjčka bez doložení příjmu

Podle spotřebitelského zákona je pro banky povinné ověřovat bonitu klienta, který si žádá o úvěr, tudíž neexistuje ani jedna banka, u které by bylo možné sjednat expres půjčku bez doložení příjmu. Při zjišťování, která nebankovní půjčka bez příjmu má nejlepší cenové nabídky, je nutné brát v zřetel i uživatelské recenze.

Ne všechny nebankovní společnosti, které nabízejí půjčku bez doložení příjmů na ruku, jsou spolehlivé. Dobrým pomocníkem během rozhodování mohou být úvěrové kalkulačky, které přesně vypočítají, na kolik by vyšla celková výše platby za půjčku online bez potvrzení o příjmu.

Jaké mají výhody a nevýhody online půjčky bez doložení příjmu

Výhod i nevýhod, se kterými se online půjčky bez doložení příjmu pojí, je hned několik.

Není nutné dokládat příjmy.

Obvykle společnost nenahlíží do registru dlužníků.

Peníze jsou k dostání velmi rychle.

Půjčit si mohou i rizikoví klienti.

Půjčky ihned bez doložení příjmu mají vysoké úrokové sazby.

K úvěrům se vztahuje krátká doba splatnosti.

Mohou se vyskytnout skryté poplatky.

Doporučení pro půjčku bez doložení příjmů na ruku

Přestože půjčka bez doložení příjmů na ruku nevyžaduje potvrzení o příjmu, je nutné, aby se klient ujistil, že ji bude schopný splatit. Pokud se nachází v těžké finanční situaci, která mu splacení znemožňuje, musí být půjčka online bez doložení příjmu tou poslední volbou. Je tak tedy nutné, aby se žadatel předem zamyslel nad tím, zda bude schopný obstarat požadovaný finanční obnos pro splacení sjednané nebankovní půjčky bez příjmu. V opačném případě by mu hrozila exekuce a s tím související odnětí finanční svobody.

Tipy na bankovní i nebankovní půjčky

Bankovních i nebankovních společností, které na českém trhu nabízejí půjčky, je velké množství. Pro zvolení té nejlepší je vhodné pročíst nejenom všechny informace, které má vybraná společnost na svých internetových stránkách, ale také dohledat recenze zákazníků, kteří již mají s danou půjčkou nějaké zkušenosti.

1

SMS půjčka pro nezaměstnané

Jednou z nebankovních možností je SMS půjčka pro nezaměstnané. Pro její sjednání není nutné, aby žadatel docházel do kamenné pobočky společnosti. SMS půjčka pro nezaměstnané se vyřídí pohodlně z domova, a to skrze příslušný internetový formulář. Po vyplnění formuláře se žádost o úvěr potvrdí právě pomocí SMS zprávy.

Jedná se o velmi rychle vyřízenou půjčku, která se však pojí s vyššími úrokovými sazbami než běžné úvěry. SMS půjčka pro nezaměstnané by tak neměla patřit k prvním volbám, jak vyřešit aktuální finanční krizi.

2

Půjčky bez doložení příjmu pro cizince

Pravděpodobnost, že by některé banky nabízely půjčky bez doložení příjmu pro cizince, je téměř nulová. I v tomto případě se jedná o výsadu nebankovních společností, které se tím, že daná osoba nemá trvalý pobyt nahlášený na území České republiky, dostávají do značného rizika. Od toho se odvíjí i vysoká úroková sazba, která se k půjčkám bez doložení příjmu pro cizince vztahuje.

Jaké jsou nebankovní společnosti, u kterých je pravděpodobnost, že dlužníkům budou půjčky bez doložení příjmu pro cizince schválené? Jedná se například o SumoPůjčku.cz, Creditstar, GejšaPůjčku anebo Tesco půjčku.

3

Expres půjčka od Monety

Oblíbenou bankovní půjčkou je například Expres půjčka od Moneta Money Bank. Zřídit se dá kompletně online a podání žádosti je zcela bezplatné. K tomu, aby byla žadateli Expres půjčka schválená, se bude muset prokázat dvěma doklady totožnosti a doložit stálé příjmy. Úroková sazba vztahující se k Expres půjčce je pět procent. Podle údajů společnosti Moneta Money Bank si o Expres půjčku měsíčně zažádá kolem 5 000 klientů. S rozhodováním, zda se dotyčnému úvěr od Monety vyplatí, efektivně pomůže úvěrová kalkulačka.

4

Minutová půjčka od Equa bank

Další populární bankovní společností je Equa bank, která má ve své nabídce úvěr známý jako Minutová půjčka. Sjednání tohoto úvěru je nejen rychlé, ale i zcela bezplatné. Minimální výše Minutové půjčky je 5 000 Kč a maximálně si klient může zažádat o 600 000 Kč, přičemž je maximální doba splácení stanovená na 120 měsíců. Úroková sazba je o něco nižší než u předešlé půjčky, konkrétně se k Minutové půjčce vztahuje úrok ve výši 4 procenta. Přímo na internetových stránkách společnosti Equa bank se nachází úvěrová kalkulačka, kterou může kdokoliv pro lepší informovanost využít.

Vedle Equa Bank či Via SMS se nabízí Acema společnost. Půjčka od Acema je jak pro spotřebitele, tak pro podnikatele. Vždy si musí žadatel o půjčku dobře promyslet, kde požadované peníze pro splacení půjčky, včetně úroků, obstará. V opačném případě se může velmi snadno stát, že se dostane do ještě větších finančních problémů než na začátku.