Refinancování hypotéky bez starostí Sberbank

Michal Hardyn

Publikováno 10. Dubna 2021

Obsah

Vzali jste si před lety hypotéku, končí se vám období fixace úrokové sazby a nejste spokojen s podmínkami, které vám Vaše banka nabízí? Způsobem jak získat výhodnější podmínky, nižší úrokovou sazbu a tím pádem i podstatně nižší měsíční splátky je refinancování hypotéky. Jak probíhá refinancování u Sberbank?

Jen málokterá banka oceňuje a odměňuje klienty za věrnost, proto je spíše pravidlem, že nový klient získá lepší podmínky než starý. Na co se snaží Sberbank nalákat zájemce o refinancování?

Refinancování banky 6800 Sberbank

V prvé řadě Sberbank, banka 6800, půjčí až do 100 % z hodnoty nemovitosti. Teprve nedávno banka podstatně snížila úrokové sazby na 100 % refinancování hypotéky. Tato sazba byla snížena až o 0,5 procentního bodu.

Hypoteční úvěry se splatností do 10 let tak banka po novém nabízí s úrokem od 3,99 % a nad 10 let vychází úrok na 4,29 %. Kromě občanů ČR mohou zajímavou nabídku refinancování využít i občané Slovenska, Polska, Rakouska a Německa, kteří mají trvalý nebo přechodný pobyt v ČR.

Prostřednictvím hypotéky na refinancování můžete refinancovat dříve poskytnutý hypoteční úvěr, úvěr ze stavebního spoření nebo účelový spotřebitelský úvěr na bydlení.

Hypotéka bez starostí Sberbank

V rámci své kampaně „Hypotéka bez starostí“ se Sberbank snaží zájemcům o přenos hypotéky ukázat, že refinancování nemusí být komplikované a časově náročné. Banka 6800 poskytne tento úvěr i bez dokládání příjmu, pokud jste existující úvěr bez problémů spláceli po dobu minimálně 30 měsíců.

Na jeho vybavení tedy stačí předložení původní smluvní dokumentace a staré ocenění nemovitosti (ne však starší než 7 let). Podmínkou pro poskytnutí úvěru je zřízení účtu u Sberbank.

Díky dlouhé lhůtě splatnosti, až 30 let je možné získat nízkou měsíční splátku, která nezatíží váš rozpočet. Zájemci o refinancování mohou požádat o prodloužení splatnosti nebo o navýšení stávajícího úvěru. Jelikož odpouštění poplatků za vedení úvěrového účtu je dnes v módě, i Sberbank se přiklonila k této možnosti a aktuálně nabízí refinancování hypotéky bez starosti do 100 % bez poplatku za vedení úvěrového účtu. Cena za poskytnutí a zpracování úvěrového obchodu je také velmi příznivá — pouze 999 Kč.